Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy mertek önállósodni,...

Ti hogy mertek önállósodni, családot alapítani ebben a nagy bizonytalanságban?

Figyelt kérdés
A keleti országrèszben èlek, a 20-25 èves ismeröseim javarèsze munkanèlküli vagy alkalmi melókon teng, sokan húzzák az egyetemet a diákmeló miatt. Nap mint nap olyanokkal beszèlek, akik idegileg már kijèszültek ès kèszülnek külföldre..
2013. szept. 23. 21:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Költözés vagy nyugat Magyarországra vagy ki.
2013. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Én 26 vagyok, most költözöm össze a párommal (32). Mindketten dolgozunk már, szerencsére a szüleimnek van egy lakása, ami eddig ki volt adva albérletbe, ide költözünk most. A tervünk azt, hogy gyűjtünk valamennyi pénzt és kimegyünk külföldre. Nagyon kevés olyan ismerősöm van, aki még nem ment ki, vagy nem helyezte kilátásba ezt a lehetőséget.
2013. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Kerestünk egy olyan ágazatot, amiben láttunk lehetőséget és piaci rést, és vállalkozásba fogtunk. Nem kis munka volt beindítani, de most már munkát ad nekem és a páromnak is. Én ebben látom a megoldást, nem a külföldben, mivel így a magunk urai vagyunk.
2013. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Miskolci vagyok, de azért nincs olyan rossz helyzet ha benned van a dolgozni akarás. Az már más kérdés hogy van-e szíved családot alapítani 80ezres fizetés mellé, azoknak van még mindig jó világuk akik keresnek fejenként 150-200ezret.

Ismerek olyanokat akik meg sem érzik ezt a bizonytalanságot, házat bővítenek, utazgatnak, építkeznek


Ha tehetném soha nem vállalnék gyereket, mert lemondással járna a kevés keresetem miatt, 94-et kapok

Bár ebbe nyilván a barátnőmnek lesz úgyis több beleszólása, mert ha szeretne, akkor miért ne teljesítsem a kívánságát, de még nagyon fiatalosan gondolkozunk legkésőbb közel a 30hoz lesz csak belőle valami

21/F

2013. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet, nem könnyű. A munkához munkahely kellene (meg protekció, még egy takarítói álláshoz is sokszor), a saját vállalkozáshoz tőke, a költözéshez meg az, hogy ne legyen egy hitellel terhelt régi, eladhatatlan házunk. Panaszkondi azért nem akarok, mert azért úgy-ahogy megvagyunk, még az önállósodás is sikerült. A gyerekvállalásra viszont mostanában nem igazán mernénk vállalkozni, de nem is vagyunk nagyon gyerekcentrikusak a párommal, úgyhogy ez minket annyira nem visel meg. Ha nagyon akarnánk babát, biztos fel tudnánk nevelni, ha nehezen is.
2013. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4x költöztem 10 év alatt, de megtaláltam, amit kerestem. Menni kell, ha a csoda nem kopogtat. Attól, hogy "jajj, de rossz nekünk" nem változik semmi sem. Változtatni merni kell, és akkor várhatunk eredményt is.
2013. szept. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A fővárosban élek, itt járok egyetemre, 20 éves vagyok. A barátom már végzett, vállalkozása van, 25 éves. Én néha diákmelózok, de nem sok időm van rá. Együtt élünk a barátom lakásában. A szüleim még segítenek, beszállnak a rezsibe, meg valamennyi "zsebpénzt" is kapok, ezen kívül jön az ösztöndíjam a suliból, meg néha a nagyszülők is megtámogatnak. Az én ismerőseim közt senki nincs olyan helyzetben, amit te említesz. Ha valaki nem végez időben az egyetemmel, az azért van, mert meghúzzák valamiből, nem azért, mert passziválja magát. Szerencsére csak kiegyensúlyozott emberekkel találkozok, bár a külföld szinte mindenkinek a tervei közt szerepel, de nem a kilátástalanság miatt, csak kalandvágyásból. Mi is szeretnénk kimenni Angliába, vannak kint ismerősök, akiktől csak jót hallunk, így ha végeztem valószínűleg pakolunk és megyünk. A családalapítást is tervezzük, csak előbb a diplomát akarom megszerezni, bár az esküvővel nem biztos, hogy várunk addig.
2013. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat segítettek a nagyszüleim. Nem anyagilag, vagy protekcióval. Hanem azzal, hogy állandóan sajnáltak. Érted, sajnáltak engem, hogy olyan sokat kell tanulni, sajnáltak, mert nincs munkám. Vagy sajnáltak, ha szakítottam az aktuális pasimmal. Két olyan ember, aki hülyére dolgozta magát egy életen keresztül apró pénzért, akik megélték a világháborút, akiktől elvettek mindent. A nagypapát meg le is csukták, mert nem akart TSZ tag lenni. És engem sajnálnak. Annyira édesek, nem? :) Szóval mindig úgy voltam vele, hogy ennél nagyobb bajom ne legyen. Lett is munkám (jó 1 év után). Először pocsék, de lett. Utána lettek jobbak is. A mostanival már majdnem teljesen elégedett vagyok. Arra jó lesz, hogy elmenjek gyedre.
2013. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mertem, hogy lényegében "kivágtak" otthonról :D Muszáj volt csinálnom valamit, ha nem akartam éhen halni.

Mellesleg ha valaki itthon sem boldogul, EGYÁLTALÁN, az külföldön sem fog tejben-vajban fürödni...

2013. szept. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Számunkra az elsődleges szempont, hogy közös életünk legyen, és gyermekeket neveljünk. Mindent ennek a tervünknek rendelünk alá, és a lehetőségeket ehhez a célhoz mérten keressük.

Ennél fogva mi nyitottak vagyunk költözésre, a munka után menni, ha kell, ideiglenesen külföldre is. Nyomatékosítom, hogy ideiglenesen, mert hosszú távon Magyarországon szeretnénk élni, bármilyen legyen is az. Igényeink sem a csillagos etet verdesik, hanem a realitáshoz közelítenek.


Emellett tudatosan választottuk iskoláinkat a párommal fiatal korunktól fogva, így pedig olyan területen szereztünk diplomákat, amely területeken viszonylag könnyen találunk munkát. Mondhatnám, hiányszakmákat választottunk.


Ha nem készültünk volna már fiatal korunktól fogva tudatosan arra, hogy nehéz lesz talpon maradni, akkor most igen csak nagy bajban lennénk. Az ez irányú látást pedig nagy részben a szüleinknek köszönhetjük.

2013. szept. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!