Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ha a gyerekete...

Ti mit tennétek ha a gyereketeket pánikbeteg lenne?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg lettem és a családom abszolút nem támogat. Mindig ordibálnak velem meg azt mondják, hogy elvitetnek kényszerzubbonyban meg ilyenek. Pedig a pszichológus is mondta nekik, hogy ne legyenek velem türelmetlenek. Ti mit csinálnátok ha a gyereketek pánikbeteg lenne?

2013. szept. 24. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Természetesen maximálisan támogatnám, hogy minél előbb meggyógyuljon. Nem is értem a mai szülőket, komolyan...annyi ilyet olvasok itt a gyk-n :-(
2013. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

A szülőkkel itt nem lehet mit tenni.

A gyerek helyében nagyon igyekeznék, hogy ne a szüleim előtt jöjjön rám egy-egy ilyen roham, hanem leginkább akkor, ha egyedül vagyok.

2013. szept. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Támogatnám. De a pánik betegséget nehéz olyannak elfogadnia, aki nem találkozott vele maga is, ugy értem nem elte át. Pont olyan "hisztinek" tűnhet, mint a depresszió.
2013. szept. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Durva víziszonyom van. De ha bármi olyan van ami kizökkent képes vagyok pánikolni, ami anyum szerint hiszti csupn. Aztán párom anyukája mondta meg, (ő ápolónő) hogy ez bizony nem az.
2013. szept. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

"A gyerek helyében nagyon igyekeznék, hogy ne a szüleim előtt jöjjön rám egy-egy ilyen roham, hanem leginkább akkor, ha egyedül vagyok."


Azért hívják "rohamnak", mert nem tudod kontrollálni. Ha valaki tudná kontrollálni, hogy mikor jöjjön rá a roham, azt is megoldhatná, hogy ne jöjjön rá egyáltalán.

2013. szept. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem azért beszélnek így veled, mert pánikbeteg vagy, hanem azért lettél pánikbeteg, mert így beszélnek veled.


Innentől kezdve a kérdésnek ilyen formában nincs értelme.


De nyilván segítenék neki.

2013. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

5-ös, 2-es vagyok.

Én is voltam pánikbeteg, tudom, mit beszélek. A rohamnak is van valami kiváltó oka, vannak előjelei... a kérdező helyében elvonulnék, ha érzem, hogy nő bennem a nyomás. És elkerülném mind a családomat, mind azokat a körülményeket, amik rohamot idézhetnek elő. Így értettem.

2013. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
árvaházba adnám és csinálnék másikat.
2013. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én elvinném pszichiáterhez, mert a pánikbetegséggel ORVOS foglalkozik, nem pszichológus.


De mivel a szülők ilyen állatok, és egyértelműen miattuk beteg a gyerek, pk nem fogják normális orvoshoz vinni a gyreeket, hiszen ha ő meggyógyulna, akkor a két dinka szülőnek szembe kéne néznie a valósággal: ŐK maguk a betegek, csak eddig a gyerek mint családi bűnbak hordozta a saját terheiket. Ergo: érdekük, hogy a gyerek ne gyógyuljon meg és orvos kezébe se kerüljön.


Ilyenkor annyit tehetsz, hogy segítséget kérsz a megfelelő helyről. Pl. kezdeményezed az árvaházba vagy nevelőszülőkhöz való kerülésedet. Mert ma már ilyet is lehet.

2013. szept. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es: ha te el tudsz kerülni egy pánikrohamot tudatosan, akkor csak hisztériás vagy, nem valódi pánikbeteg. Ezt meg én mondom.


Valamint nem rólad van szó, hanem egy GYEREKRŐL! Senkit nem érdekel az, hogy te milyen beteg vagy, mert azzal nem segítesz annak, aki kérdez és segítséget kér, hogy riogatod hülyeségekkel.

2013. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!