Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tennétek valamit, vagy nem,...

Tennétek valamit, vagy nem, ha verné a lányotok az unokátokat?

Figyelt kérdés

A 3 éves, csak mint egy átlag gyerek hisztizik, az anyja meg dúrr egy pofon, vagy kezére ver, én az ölembe venném, meg magyaráznám neki amit még nem ért meg!

Én az anyját úgy neveltem föl egy pofon sem szált el!



2013. szept. 27. 19:53
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

tegnap 22:23!

Sajnos leszűrtem, kis hiszti, egy pofon, és azt mondta így szoktam, mert másképp nem nyugszik le a gyerek!(én ledöbbentem)

A gyerek kérte, nem ez a póló kell a másik! (autós)

De egy ilyen piti miatt is?

Annyit még, az apja, egyedül albérletbe lakik, és dolgozni jár.

Köszönöm mindenkinek!

2013. szept. 28. 15:55
 12/23 anonim ***** válasza:
64%

A gyámügyet és egyéb hatóságot semmiképpen ne vonj bele, inkább próbáld meg vele megbeszélni, mert lehet hogy úgy meg fog rád haraguni ha bejelented az esetet, hogy soha nem engedi majd hogy láthasd az unokád.

Egyébként bejelented, hivatalból kötelesek kimenni, szétnéznek, környezettanulmány, beszélgetnek anyukával, megnézik a kicsit (van-e külsérelmi nyom), és ennyi. Nem fogják a kicsit elvenni az anyjától csak akkor, hogyha látható külsérelmi nyomai vannak. Csak úgy beszólásra sokszor valótlanul jelentenek be gyermekbántalmazást, ezeknek az eseteknek a többsége "jó szándékú" szomszéd, vagy rosszakaró áll a hátterében, jóval kevesebb valódi esetet jelentenek, de hivatalból intézkedni kell.

Kívánom hogy meg tudjátok beszélni!

2013. szept. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

tegnap 16:10!

Köszönöm!

Fájó ügy ez egy nagymamának!

Megbeszélni már nem tudjuk, nem veszi fel a lányom a telefont.

Nem is szép lenne tőlem följelenteni a gyerekem, anya létemre, de az unokámmal mi lesz, úgy legyek edződik?

Nem is merek a jövőre gondolni!

2013. szept. 29. 20:56
 14/23 anonim ***** válasza:
13%
Hat tudod itt te vagy a legnagyobb hibas. Azert a durr egy pofon , mert a gyerek masik polot akar???Es Te nem teszel semmit??? Mert hat igy kislanyom , ugy kislanyom??? Akkora pofont vernek le neki,hogy a fal adna a masikat! Kulonben meg mi van akkor ha apuka alberletbe lakik es dolgozik?? Hany egyedulallo anyuka van ugyanigy. Es??? Napkozben ovi amig apuka dolgozik.Ennyi... Szedd mar ossze magad
2013. szept. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
69%

Gyerekpszichológussal beszélnék, a kockázatot ő többé-kevésbé fel tudja mérni. Mivel itt, ahogy írod, viselkedés-mintázatról, szokásról van szó, ezért a kockázat akár nagy is lehet. Első lépésben csak egyedül mennék a szakemberhez, így persze csak hozzávetőleges választ tud mondani, de ez is ér valamit. Ha nagy a kockázat, megkérném a nagylányt, hogy akkor már közösen menjünk el a szakemberhez. Ha ezt megtagadja, nem működik együtt, akkor tényleg lépnék, olyan mértékben, ahogy a szakember tanácsolja.


Lehetnek még más emberek is a gyámhatóság ,,előtt'', akikkel fokozatosan közbe lehet avatkozni (talán családsegítő vagy védőnő, ilyesmi).


Az lehet, hogy a gyámhatóság le akarja rázni magról a terhet, de ha gyerekpszichológus szakember is van, akivel konzultálni lehet, és a szakember azt mondja, hogy tényleg nagy a veszély, akkor talán nagyobb az esély, hogy rendes jelzőrendszert lehet kiépíteni, és lehetetlenné válik a rendszeres pofozás.


A pofon 2005 január 1-től vált törvénybe ütközővé, de itt még fontosabb az, hogy lehet, hogy tényleg komoly kockázatot jelent, ha ez így szokássá vált. Meg még az a baj, hogy ha pofon van, lehet ott más is, ez azért így elég rendellenes.

2013. okt. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%
Jó esetben ki lehet építeni egy jelzőrendszert, szakember lássa rendszeresen a gyereket, így meg lehetne szüntetni a pofonokat. A szakember meg úgyis megmondja, hogy mekkora a veszély, meg mennyire érdemes bevonni a gyámhatóságot, vagy a védőnőt, családsegítőt, itt lehet fokozatosságot tartani. Az hogy gyerekpszichológushoz mész, az még nem ,,árulkodás'', hiszen az még nem hatóság, hanem lényegében egy orvos. Ha meg az anya az orvossal sem működik együtt, akkor már úgyis komoly bajt jelent, ott valami más gáz is van, ami még jó is, hogy idejében kiderül.
2013. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Kedves 15, 16, jól érzékeled, lehet, van más is!

Nagyon köszönöm, valami ilyenre gondoltam, mert mégis csak kötelességemnek érzem, mivel tudok róla cselekedjek is!

Később ha nagyobb a gyerek, huncutkodik, akkor lehet komolyabb bántalmazás is, amit nem bírnák ki az biztos!

2013. okt. 7. 19:51
 18/23 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen hogy írtál. Sok erőt kívánok és szerencsét. Sajnos nem tudom valójában, hogyan történnek az ilyen dolgok. Annyit sejtek, hogy egy ilyen pici gyereknél egy gyerekpszichológus elég jól észre tudja venni, hogy bántalmazva van, vagy túl sok megalázás/pofon éri. Azt hiszem, hogy ilyen pici gyerek még nem képes színészkedni, nem tudja még direkt meghamisítani a viselkedését, még ha hazudni próbálna is az is meglátszik rajta, szóval az ilyen pici gyerek még nem tudja meghamisítani a saját viselkedését hogy bántalmazva van-e vagy sem. Szóval azt hiszem hogy az ilyen pici gyerek még ösztönösen olyan őszinte, hogy a rajzaiból, mozgásából, viselkedéséből egy gyerekpszichológus hitelesen le tudja vonni, hogy mennyire van bántalmazva, és ez mihez vezethet a jövőben. Akkor máris könnyebb a dolog, mert nem kell a bizonyítékokon töprengeni, a gyereknek a pszichológus előtti viselkedése maga lenne a bizonyíték. Persze ehhez nyilván kéne egy találkozó is, hogy a gyereket szakember lássa, de szerintem ezt is meg lehetne oldani. Először csak egyedül szóban beszélnél egy szakemberrel, ez alapján persze még csak egy nagyjábóli képet lehetne kapni, hogy mi várható a jövőben. Ha ezt már tudod, akkor lehetne beszélni az anyával, és egy találkozást javasolni a gyerek és a szakember között. Ha meg csak a huzavona megy és az anya semmiben nem segít, hogy akárcsak egyszer is láthassa gyerekorvos, vagy pszichológus a gyereket, és a szakember pedig azt véli, hogy a veszély akár nagy is lehet, akkor lehetne a hatóságoknak szólni. De én azt remélem, hogy ebben a gyerekpszichológus is segít, elmondja, hogyan érdemes lépni.
2013. okt. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
* előbb rosszul írtam, szóval nem gyerekorvosra, hanem kifejezetten gyerekpszichológusra gondoltam. Gyerekorvos nem biztos hogy észreveszi, mi folyik a háttérben otthon, de gyerekpszichológus már jó eséllyel észrevenné. Meg a jövőről is inkább gyerekpszichológus tud valamit mondani, meg az is lehet, hogy ők azt is tudják, hogy hogyan érdemes az anyával beszélni, vagy akár a hatóságokkal felvenni a kapcsolatot ha arra van szükség.
2013. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha mg az anya nem akar beleegyezni, hogy akár csak egy-két vizsgálatra is elvigye a gyereket a gyerekpszichológushoz, akkor vagy a gyámhatóságtól lehetne kérni, hogy legyen ilyen vizsgálat, vagy pedig (ami elsőre még egyszerűbbnek hangzik) apukával lehetne beszélni, hogy akkor az apuka az ő saját láthatási idejében maga vigye el a gyereket a pszichológushoz, utánanézni ennek (mármint ha az apának van láthatási ideje és feljár időnként). De remélem ebben a kérdésben is tud tanácsot mondani a szakember. Legeslegelőször szerintem csak egyedül menj a szakemberhez, hogy nagy vonalakban lehessen tisztázni a dolgokat, mit lehet tenni, meg előre megbeszélni a legfontosabbakat, meg tudni, mekkorák a veszélyek. Talán van ingyen is az önkormányzatnál vagy a családsegítőben, de néhány ezresért van magánszakember is. Sajnos ebben nincs tapasztalatom. Ingyenes telefonszámot bántalmazási ügyben egyet-kettőt tudok, lehet hogy az első lépésekben tudnak segítséget mondani:


[link]


Meg van egy másik is, ezt meg még sosem hívtam, de itt is sok gyerek kér segítséget, úgyhogy lehet, hogy itt is tudnak értékes dolgokat mondani elindulásként:


konzultacio (k u k a c) kek-vonal (p o n t) hu

[link]


(Itt az email címre szerintem jobb írni, mint a telefont hívni, mert a telefonvonal inkább a betelefonáló kamaszoknak van fenntartva gyors segítségre, az emailre meg szerintem szakemberek válaszolnak)

2013. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!