Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt mondta a 4 éves fiam,...

Azt mondta a 4 éves fiam, hogy nem szeret mert veszekedtem az anyjával. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kicsit összevesztem a feleségemmel és kiabáltam vele, a fiam hallotta a szobájában és később közölte velem, hogy nem szeret és azóta nem is nagyon beszél velem. Már majdnem egy hete. Azóta ki is békültünk a feleségemmel, mindketten beszéltünk a gyerekkel is de nem hajlandó megbékélni. Eddig egyébként jó volt vele a kapcsolatom ezért remélem, hogy hamarosan meggondolja magát.
2013. okt. 1. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Itt valami súlyosabb dolognak kell lennie, mert 4 éves gyerekekre ez nem jellemző. Ha haragszik is, pár óra múlva megbékél...
2013. okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Próbáld vele megértetni, hogy ez csak egyszeri eset volt, és meggondolatlan dolog, ami többé nem fog előfordulni.4 éves kisgyerekre még igencsak hatással vannak ezek a dolgok.
2013. okt. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Egy felnőtt egész másként él át dolgokat, mint egy kisgyerek. Ami nektek egy piti veszekedés kis hangos szóváltással, az neki a világa összeomlása. Neki ti vagytok a kapocs az élethez, hiszen olyan szinten függ tőletek, amit egy felnőtt (már) el sem tud képzelni. Ha azt látja, hogy köztetek nincs harmónia, az alapvetően megrengeti a biztonságérzetét, és hihetetlen félelmet vált ki belőle. Persze, hogy haragszik, mert téged látott mindezen gondok okának. Meg fog békélni, de vigyázz arra, hogy szeretettel és tisztelettel teli légkör legyen otthon (egymással és a gyerekkel szemben is).
2013. okt. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem szokott ilyen lenni, illetve nagyon ritkán de azt hiszem ennyi még belefér. A gyerek előtt amúgy sem szoktunk vitázni, veszekedni.
2013. okt. 1. 18:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket megijesztetted pl. Egy vita nem csendben zajlik, de a hangnem is eldurvul, s ettol ijedt meg a fiad, ezert kozolte az erzeset, neked aprosag volt, de neki egy remiszto alom, aminek ateloje volt, egyedul a szobajaban, ahol talan remegett, feltette az anyukajat stb.

Ezt kellene kerulnod a jovoben, s barmi problemad van, soha nem a gyerek elott!

2013. okt. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4%
el kell jól verni a büdös kölkét
2013. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem csak egyszeri alkalomról szól. Nem tudhatod, hogy a feleséged hogyan nyilatkozik rólad, mondjuk amikor késel vagy máshogy alakul, amit megígérsz. Esetleg amikor anya szomorú, a gyerek gondolhatja a veszekedés után, hogy az is miattad van.

Ezt saját tapasztalatból írom, hiába szokta anyu is azt mondani, hogy sose szidta nekünk aput, de bizony, amikor feszültség volt köztük, azt mindenki érezte,főleg mi a tesómmal. Azt észre sem vette anyu, hogy milyen hangsúllyal, hogyan válaszolt apuról, viszont mi mindenért aput okoltuk később. Beszéld meg a feleségeddel, hogy téged zavar, hogy mit gondol rólad a gyereketek és kérd meg, hogy segítsen neked ebben, mert egy gyereknek az anyja a minden.

2013. okt. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha az anyuka beszélne a kicsivel erről a dologról. Meg kéne kérdeznie, hogy miért nem beszél veled. Neki hamarabb kinyílik, és ő hamarabb helyre tudja benne tenni az esetleges félreértéseket, feltételezéseket... szerintem.
2013. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy megkérdezem, de eleget foglalkozol a fiaddal? Tudom, hogy a legtöbb gyerek anyás (ennek is megvan az oka, az anya kisajátítja, az apát nem érdekli etc.).
2013. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Féltékeny. Nem tudom, más válaszadónak miért nem jutott eszébe, nekem egyértelmű. A kisfiúkra szokott jellemző lenni, hogy beleszeretnek az anyjukba. Ilyenkor alapvetően rivalizálnak az apjukkal - A fiad úgy gondolja, neki kell a családfőnek lennie, ő hordja otthon a nadrágot, és legfőképpen, ő anyu védelmezője. Te pedig bántottad anyut azzal, hogy kiabáltál vele. Úgyhogy most haragszik rád, és féltékeny, hogy te vagy anyu férje.

Majd kinövi, ne foglalkozz vele. Legyél vele kedves és megértő.

2013. okt. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!