Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megtehetnéd, hogy veszel...

Ha megtehetnéd, hogy veszel egy lakást a gyerekednek, kötnéd ezt valamilyen feltételhez? Ha igen, mi lenne az?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 11:26
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
57%
Az hogy tudja fenntartani.
2013. okt. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%
na igen, ha odaadom neki, akkor onnantól már az övé, nincs jogom beleszólni. Amíg az én házamba lakott, addig kövesse az én szabályaimat, de ha különköltözik egy általam ajándékozott lakásba/házba akkor már élhet ahogyan csak akar és ne akarjon a szülő feltételeket szabni. Szerintem nem kétség, hogy mindent a gyereknek kell állnia, hiszen már tulajdonosa lesz egy ingatlannak, szóval ez nem feltétel, hanem az alapja egy ilyesféle ajándékozásnak. Ha a szülő ezek után is szabályozgatni akarja, akkor nem fogadja el, hogy a gyereke már nem tőle függ, és egy külön életet él, ergó hülye...
2013. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Nem azért vennék neki lakást, vagy segítenék neki bármilyen másik területen, mert cserébe elvárok tőle valamit, vagy feltételeket szabjak. Akkor vagy segítek, és örülök annak, hogy tudja élni az életét, vagy feltételeket szabok, és próbálok minél jobban beleszólni az életébe, "mert én vettem a lakást" stb. címszó alatt. Utóbbit vérlázítónak tartom..
2013. okt. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
35%

1. fenn tudja tartani

2. csakis az ő nevén mehet.

2013. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
80%

Elgondolkoznék, hogy rárakom a saját haszonélvezeti jogomat. Ez jó védelem vele szemben, ha hitelt akarna rá felvenni, mert azt a haszonélvező engedélye nélkül egy bank sem teheti.

Ill. semmi butaságot nem tud tenni.

2013. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ elsősorban, hogy hány éves a gyerek, valamint mennyi pénzem maradna a vásárlás után.

Haszonélvezetet feltehetően tetetnék rá, hogy ha bajba kerülne esetleg ne tudjon hülyeséget csinálni. Pl ha én is tudok segíteni ne terhelje hitellel úgy hogy nem tudok róla, vagy egy esetleges válásnál ne maradjon fedél nélkül. Szóval igen, azért lennének egy ekkora kiadás után kéréseim.

2013. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
A feltételek alatt azt értem pl, hogy elvégezze az egyetemet vagy legyen szakmája, jogosítványa, nyelvvizsgája, munkája vagy hasonló.
2013. okt. 11. 11:45
 8/47 anonim ***** válasza:

Ha megtehetném, akkor nem kötnék ki semmit.


Bár biztosan mérges lennék ha elvesztegetné (hitellel, vagy akár kapcsolat útján, mert butaságot csinál), de mivel ajándék, semm beleszólásom nem lenne

2013. okt. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Nem olyanra gondolok, hogy a következő 20 éveben mire akarnád rávenni ennek fejében. Nyilván ha teljesítette a feltételt, akkor megkapja a lakást, pont. Onnantól a szülőnek nincs többé beleszólása, ez egyértelmű.
2013. okt. 11. 11:47
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaah... Biztosan nem akkor vennk neki lakást, amikor még nem indult el az életben
2013. okt. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!