Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha megtehetnéd, hogy veszel...

Ha megtehetnéd, hogy veszel egy lakást a gyerekednek, kötnéd ezt valamilyen feltételhez? Ha igen, mi lenne az?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 11:26
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

megvenném

haszonélvezet rajta

de amíg el nem végzi az egyetemet/lesz munkája addig nem költözhet oda - mert nem tudná fenntartani !!!

addig kiadom és a pénzt neki teszem el egy számlára


de addig még van vagy 15 évem :-)))

2013. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
76%
Azt nem tartom jó ötletnek ha a tudta - beleszólása - nélkül vegyen valaki a gyerekének lakást. Ha nekem van egy elképzelésem milyen paraméterű lakást szeretnék, s kapok egy olyant ami nem olyan, sose fogom igazán megbecsülni. Ez nem csak ajándék de egyben teher is. Igaz persze a közmondás, ajándék lónak ne nézd a fogát...
2013. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

nagyon fiatalon, alig 18 évesen kaptam lakást. még az érettségim sem volt meg, de nem is kötötték semmilyen feltételhez. a választásba beleszólhattam, ésszerű keretek közt. az ok csupán annyi, hogy akkor volt épp annyi pénzünk, amit a nagyszüleim szerettek volna befektetni, lévén, h eladták a nagy házukat, és kisebbe költöztek.

persze nem ehettem olyan forrón a kását, akkor költözhettem be, mikor már volt álladó jövedelmem, és fent tudtam tartani. a párommal pont akkor ismerkedtünk meg, nagy élmény volt saját lakásban kezdeni a közös életet. :)


hálás vagyok a családomnak ezért a hatalmas ajándékért, úgy élek és viselkedek hogy ez látsszon is.

gyerekkoromtól úgy neveltek, hogy becsüljem meg amit kapok, és ne herdáljam el.

2013. okt. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
Nem kötném feltételhez, de vannak olyan esetek, amikor nem vennék neki, ha úgy gondolom, nem érdemli meg.
2013. okt. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
76%

Nem vennék a gyereknek lakást. Ha meghalok, úgyis örökli. Az adózás szempontjából előnyösebb ha az ő nevén van és haszonélvezeti jogot teszek rá. Ennyire egyszerű. Nem kell, hogy jogilag rendelkezhessen egy ekkora vagyon felett ennyi idősen. De persze természetesen bármikor beköltözhetne.


Szerintem nincs értelme feltételhez kötni. Ha valaki nem akar továbbtanulni, akkor ha ígérsz neki egy házat, és végig bukdácsolja az egyetemet csak a lakás miatt, annak sincs értelme.


Szóval ha lenne pénzem, vennék egy ingatlant a gyerek nevére, haszonélvezeti joggal, ahova bármikor beköltözhet. Ha még egyetemre jár én fizetném a költségeket, ha már dolgozik, akkor ő fizetné a költségeket. Ha nem tudja fizetni és nem is dolgozik, akkor kitenném a lakásból, és kiadnám másnak.

2013. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én szeretnék eljutni addig, hogy a gyereknek lakást tudjak adni fiatalkorára. Nálunk úgy néz ki a családi példa, hogy mamám nagyon sokat segített anyuéknak, anyagilag is. A szülők (mindkét oldal)besegítettek az indulásban nálunk. Még van hitelünk, de belátható időn belül kifizetjük. Utána párom is és én is úgy gondoljuk, hogy lakásra fogunk gyűjteni a gyereknek.


A kérdéseden én is szoktam gondolkodni. És igen, mindenképpen feltételekhez kötném. Nem azért, mert a nyakára akarok járni, vagy negyven évesen is a fejéhez vágni, hogy nekünk köszönheti. (mi sem kapjuk meg ezeket).

Egyszerűen csak nem akarunk mindent feltétel nélkül a feneke alá tenni. Dolgozzon meg érte. Ez alatt érthetjük pl. egy jó szakma, diploma megszerzését, egy normális munkahelyre való bejutást, hogy fenn is tudja tartani...stb. Persze támogatni fogjuk, hogy tanuljon, a többi rajta múlik. Remélem összejön.

2013. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

"A feltételek alatt azt értem pl, hogy elvégezze az egyetemet vagy legyen szakmája, jogosítványa, nyelvvizsgája, munkája vagy hasonló."


Nyilván igen. Ha nem tanulna, nem dolgozna, nem ülhetne be a tutiba, az biztos.

A fiamnak van félretéve nem kevés pénz főként nagyszülők által. Édesapám megmondta, hogy akkor kapja meg, ha megszerezte a technikusiját, és akkor is arra költheti, hogy az önálló munkájában el tudjon indulni. Szerszámok, helyiség stb.

Ezt én teljesen normálisnak gondolom. Semmi nincs ingyen.

2013. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
82%

én nem terhelném haszonélvezettel. most akkor neki vettem, vagy nem??? ha már rajta van a haszonélvezeti jogom, annyi erővel lehetne az én nevemen is, és lakna az én lakásomban, nem az "övében" ami felett ugyanúgy én rendelkezem. pont mint mátyás király meg a székely ember lánya. sose folynék bele ilyen szinten az életébe, hogy én kezeljem bizalmatlansággal a majdani házasságát, hogy nehogy válásnál rosszul járjon, nem és nem. az ő élete, ő döntései, nem óvhatom meg mindentől.

szóval, ha nem tehetem, nem adok; ha megtehetem, adok, de igaziból neki adom, a látszatmegoldások nem szimpatikusak.

2013. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
44%
de ha a másik oldalról nézem: ha mint gyerek "kapnék" a szüleimtől egy házat, ami felett nem rendelkezem, SOHA nem érezném a sajátomnak, és átmeneti megoldásként tekintenék rá, gyűjtögetnék SAJÁT házra, ami a párommal közös, és valóban a miénk. persze azt megköszönném a szüleimnek, hogy arra az időre nem kellet albérletet fizetnem, de nem maradnék ott hosszú távon. és akkor arról még nem is beszéltem, hogy a párom kb mennyire tudná magát otthon érezni. így nem lehet családot tervezni, hogy a pár egyik felének az utcára lóg a s.gge. szóval ilyen "ajándék" köszönöm, nem kéne.
2013. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Egy egyetemista barátom miatt kérdeztem. Vettek neki egy lakást a szülei, de megmondták hogy ha oda költözik akkor onnantól el kell tartania magát. Ő úgy érzi, hogy ez nem fair, ezzel a szülei diákmunkára kényszerítik.

2013. okt. 11. 14:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!