Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezért tényleg hibás lennék?

Ezért tényleg hibás lennék?

Figyelt kérdés

Anyám szinte mindig beleköt mindenbe. Oké, van amikor igaza de, de van olyan, amikor ezért kiabál:


Van felbontva egy citromos Saga tea, és vett most egy Pickwick-es teát ( bár minek, mikor a Saga-s tea tele van, és ő nem arról híres, hogy teát iszik, de mindegy). Szóval ezt felbontottam, mivel már picit untam a citromos teát, erre elkezd kiabálni, hogy mi a francnak bontottam fel, meg hogy volt darab. Sokszor azt is mondja, hogy leárazva vettek a Tesco-ba, mert picit szerencsétlen vagyok. Normális az ilyen?


2013. okt. 12. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
3%
gazdasági válság van, az emberek feszültebbek. Illő lenne, ha látod, hogy ki van bukva, akkor ráhagyni..szó nélkül..Mindenkinek lehetnek rosszabb napjai...
2013. okt. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amit írtál, hogy "lehet rossz napja", ide teljes mértékben illik. Neki szinte MINDIG ilyen kedve van. És egy pár év után elég idegesítő.
2013. okt. 12. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos erről nem tehetsz, nem a te hibád, hogy anyukád rajtad vezeti le a feszültséget. Próbáld meg nem hallani, és hagyd figyelmen kívül, különösen a Tescoban vettek és hasonló beszólásokat. Az én férjem is pocsék helyen dolgozik, keveset keres, de nem az a hobbija, hogy engem, vagy a gyereküket egzecíroztassa. Azért vagyunk együtt, mert szeretjük egymást, így segítjük is egymást. Gyerekünk meg azért van, mert akartunk, nem tömjük hülyeséggel a fejét, hogy leértékelve szerváltuk... Most komolyan, ki mond ilyet a gyerekének?
2013. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Köszönöm a válaszod. Próbálom ezeket nem meghallani, de néha nem megy. Van egy olyan (igaz) mondás, hogyha sokszor ismételik egy adott embernek, hogy pl szerencsétlen, semmirevaló, azt elhiszi. Elhiszi, és ez neki egyre rosszabb, és rosszabb lesz.
2013. okt. 12. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nem mondás, a pszichológiában önbeteljesítő jóslatnak nevezik. Pont ezért nem szabad meghallanod. Csinálj olyan dolgokat, amik erősítik a személyiségedet, amikben sikerélményed van. Ez lehet sport, lehet tanulás, vagy bármilyen hobbi, ami örömet okoz. És tényleg ne figyelj oda anyukádra, pontosan azért, hogy a megjegyzései ne hassanak rombolóan a személyiségedre. Ha képes vagy arra, hogy tudatosan ne halld meg, ne figyelj rá, akkor később ebből nem lesz gondod. Persze tudom, hogy édesanyád véleménye számodra fontos, és nagyon bántó, hogy így beszél veled, de próbáld meg!
2013. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudnék neki valami olyat mondani, ami nem túl sértő, de azért meg tudná belőle érteni, hogy eléggé rosszul esik nekem, amit csinál?
2013. okt. 12. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Szó szerint mondd el neki, hogy ez neked nagyon rosszul esik. Azzal is megspékelheted, hogy nem érzed ezek miatt azt, hogy szeret. Aztán vagy elgondolkodik rajta, vagy kiröhög, vagy a csillagos eget is letagadja, hogy ő olyat sose mondott.
2013. okt. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!