Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog amit anya csinál? Nem kéne egy kis szabadságot adnia?

Figyelt kérdés

16 éves vagy. Gimibe járok,most kezdtem a 10.osztályt. 4-es tanuló vagyok. Nem dugok össze-vissza senkivel,nem drogozok,csak nagyon ritkán iszok,és akkor is mértékkel,és sajnos egy éve cigizek. Nem azért,hogy "menő" legyek,egyszer kipróbáltam és tetszett,aztán ha megkívántam akkor rágyújtottam,és szépen lassan rászoktam.Nem reklámozom senkinek a dolgot,a szüleim tudják és a barátaim. Anya nem akarja elfogadni a dolgot,pedig tudja h makacs vagyok és úgyis cigizni fogok,ha tetszik neki ha nem. Tiszteletben tartom a kérését,nem gyújtok rá előtte,nem beszélek róla,de ha összeveszünk akkor mindig a fejemhez vágja.

A másik,hogy ilyenkor télen,9re itthon kell lennem,de azt is úgy kell kikönyörögni(hétvégéről beszélek,mivel koleszos vagyok..de múlthéten amin nagyon kiakadtam: felhívta a nevelőt,hogy ne engedjen ki vacsi után(fél7-7ig még van egy kis kimenőnk)),nyáron pedig max 10-ig... pedig nem páran vagyunk,és nem csak lányok..szóval nem lenne oka félteni,mert kisváros,és még abba is benne lennék,hogy eljöjjön értem oda,ahol épp vagyunk... de közölte velem,hogy 18éves koromig nem mehetek ki 10nél tovább.

Most is volt egy koncert mellettünk 100m-re,10kor kezdődött,1-re már itthon is lettem volna,de nem mehettem el:(

Az összes barátnőmet/barátomat kiengedik a szülei,csak engem nem,és így mindenből kimaradok:(

Szerintetek egy így normális? Mit tehetnék hogy anya kicsit engedékenyebb legyen?


2013. okt. 24. 18:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
En siman elmentem volna, 10 el tobb vok kb, de ennyi idosen mar nem voltam korlatozva, pedig azota is valtoztak a dolgok.
2013. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem normális.

16 éves vagy, nem is nagykorú, mégis mi a manót akarsz?


Nem vagyok híve annak, hogy este nyolckor az ima után bújj ágyba és csicsikálj, de megértem, hogy anyukád nem tapsikol annak, hogy ilyen fiatalon tönkreteszed a szervezeted és a bőröd.

A kimenővel kapcsolatban: gondolom nem szeretné a megerőszakolt hulládat azonosítani, vagy jobbik esetben (???) abortuszra kísérni, vagy a gyerekedet nevelni.

2013. okt. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Anyukádnak fáj, hogy mérgezed magad, ezért látni se bírja. Ezen nincs mit magyarázni. Te se örülnél, ha anyukád alkoholista lenne és előtted fetrengene segg részegen. Az pedig, hogy nem enged el, amikor ilyen korán sötétedik, a te érdeked. Csak nézd meg a híradót, hogy hány fiatal lányt öltek meg vagy épp erőszakoltak meg mostanában. 16 évesen bőven elég, hogy eddig elengednek. Valójában az lenne a normális, ha a 16 éves lányok nem cigiznének, nem innának, nem szexelnének orrba-szájba senkivel és bizony 9-kor már otthon lennének. Mindenkinek sokkal jobb lenne. Huszonévesen is lehet bulizni, nem csak tiniként.
2013. okt. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Fényes nappal is megerőszakolhatnak/megtámadhatnak,nemcsak este. De nem hinném hogy megtörténne,főleg,hogy nem vagyok egyedül soha,7-en minimum vagyunk mindig,és nem megyünk kietlen helyekre.Azt magyarázom mindig anyának,hogy így az életbe nem leszek önálló,ha ezt csinálja velem...De mondhatom neki.

Amúgy,elmondtam ezt is,hogy nem dugok össze-vissza,szűz vagyok még... Akkor meg hogy jön ide ez is? Nem tudom,hogy mit nem lehet ezen megérteni...

Az ivás alatt,pedig értsetek annyit,hogy 10en megiszunk 3 liter bort alkalom adtán,2-3 havonta. húha....

Ja és igen,szerintem a cigi és a részegen fetrengés között azért van egy kis különbség :) Én soha nem fetrengtem anyám előtt részegen. Sőt,nemhogy anyám előtt,senki előtt. Az én szervezetem,az én egészségem,úgy teszem tönkre ahogy kedvem tartja.

2013. okt. 25. 11:44
 15/17 anonim ***** válasza:
A cigaretta ugyanúgy károsítja a szervezeted, mint az alkohol, csak nem olyan látványos cigizni, mint részegen fetrengeni. Ezért írtam, hogy neked hogy esne az, ha anyukád részegen fetrengene előtted? Nem féltenéd az egészségét? Mert ő félti a tiedet - a cigi miatt. Lehet nem egyértelműen írtam le, már kicsit fáradt voltam. Az, hogy szűz vagy, örvendetes. És ezt részben magadnak, részben a szüleid "szigorú" nevelésének köszönheted. Szerintem teljesen korrekt, hogy 9-ig, 10-ig engednek csak el, ez nem befolyásolja azt, hogy mennyire leszel önálló. Majd, ha idősebb leszel, biztos elengednek tovább is. Azt a 2 évet már seggen csúszva is kibírod.
2013. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Az én szervezetem,az én egészségem,úgy teszem tönkre ahogy kedvem tartja."

Nem, kedves kérdező, nem így van. Tartozol vele a gyermeke(i)-dnek.

2013. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Az én szervezetem,az én egészségem,úgy teszem tönkre ahogy kedvem tartja."


Na pont ezért a gyerekes gondolkozásért nem csoda, hogy gyereknek tart.

2013. okt. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!