Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy fiú létemre egy másik fiút szeretek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. A szüleim nagyon utálják a melegeket, ezért sem mondtam el nekik idáig. Most viszont szeretnék előbújni, mert van egy fiú akit nagyon szeretek és nem szeretném, ha azt érezné, hogy szégyellem.

Nem vagyok biztos abban, hogy a szüleim így elfogadnának :(.


A segítséget előre is köszönöm. A homofóbok kérem kíméljenek.



2013. okt. 28. 23:27
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem gondoltam, hogy egyből úgy bújok elő, hogy van valakim, az majd kicsit később mondanám el. A bemutatást azt nem is terveztem, mert ezzel tényleg nem szeretném a páromat kellemetlen helyzetbe hozni, csak nem szeretném, ha a titkolózásom miatt azt érezné, hogy ciki és nem merem felvállalni. Amúgy szerintem sosem hozná fel, hogy mutassam be a szüleimnek. Amúgy, ha megtehettem volna, akkor már rég elköltöztem volna itthonról, de sajnos az nem egyszerű.
2013. okt. 30. 10:29
 22/28 anonim ***** válasza:
8%

Nem jós vagyok,hanem átéltem azt amit Te csak úgy hallottál,mert azt mesélte a haverod vagy valakinek a valakije....stb.

Lehet szépíteni a dolgot,lehet színházasdit,önámítást játszani,kifelé mutatni a megértőt és a toleránsat,de amikor egy anya ezt megtudja abba ott és akkor kicsit belehal! Aki nem ezt mondja az hazudik!

Ha tudnák a meleg fiúk,hogy az anyjuk min megy keresztül--az apákat nem tudom--nagyon meglepődnének!

Az élet minden területére kihatással van egy ilyen hír egy anyának! És soha el nem múló fájdalom!

Lehet itt okoskodni és nem tisztem vitatkozni,azokkal főleg nem akik nem élték át!

2013. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
94%
Senki nem firtatja, hogy egy anyának könnyű az ilyen kialakult helyzet, de ez a gyerekéről szól és nem róla. Nem az anyának kell melegként élnie, hanem a fiának. Elég önző hozzá állás, hogy az anyát kell sajnálni. Ha bárkinek is rossz ez a helyzet az nem az anya.
2013. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
94%
22-es: általánosítasz. Sok anyát ismerek, aki elég lazán kezelte a dolgot, és nem okozott neki traumát. Miért hiszed, hogy mindenki egyforma, amikor nem? Naív vagy vagy csak nagyon szűklátókörű?
2013. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
22%

Lazán kezelni ezt nem tudja az az anya aki igazán szereti a gyerekét! Nap mint nap szembesülni ,akár itt az interneten is,hogy mennyire gyűlölik,kvázi sokan kiirtanák a melegeket és az emberi ostobaság netovábbjával amikor megmagyarázzák,hogy nevelés kérdése meg szabadon választott életforma! Egy anya azt szeretné,hogy a gyermeke boldog legyen és a mai világban egy meleg ember annyi támadással találkozik,hogy nem lehet felhőtlenül boldog!

Ja és kívülállók felé én is tudom baromi lazán kezelni a helyzetet!

Aki átélte az tudja igazán,hogy miért is kell sajnálni az anyukájukat is! Erre most nem térnék ki!

2013. nov. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
88%

"s a mai világban egy meleg ember annyi támadással találkozik,hogy nem lehet felhőtlenül boldog! "

Nem találkozok támadásokkal. És elégedett vagyok az életemmel is. :-) Kiegyensúlyozott kapcsolatban élek, nem kell titkolóznom nagyon, és nem kell magamat másnak kiadnom, mint aki vagyok. Úgyhogy ilyen szempontból nem találkozok felhőkkel, csak olyanokkal, amikkel mindenki, orientációtól függetlenül. :)

2013. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
49%

Őszintén kíváncsi lennék,hogyan csinálod!Vagy hogyan csinálnád egy olyan közegben,munkahelyen ahol többnyire tipikus csajozós,homofób pasik dolgoznak? Ne írd a munkahelyváltást,mert az nem lenne egyszerű több okból!

És hogy csinálnád ha együtt laksz szüleiddel,testvéreiddel--akiket bár elfogadják,de zavar?

Elköltözés szintén nem jöhet szóba!

Nem egyszerű!

2013. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
85%

"Vagy hogyan csinálnád egy olyan közegben,munkahelyen ahol többnyire tipikus csajozós,homofób pasik dolgoznak? Ne írd a munkahelyváltást,mert az nem lenne egyszerű több okból!"

Nem írom. Nem kell mindenkinek tudnia feltétlenül, ha tényleg ennyire homofób a légkör. Lehet, hogy szerencsés vagyok, hogy akikkel én dolgoztam, a tipikus, csajozós srácok sem voltak homofóbok...nem érdekelte őket nagyon, hogy más kivel, mit csinál, ennyi.


"És hogy csinálnád ha együtt laksz szüleiddel,testvéreiddel--akiket bár elfogadják,de zavar? "

Hát ha zavarja őket, akkor nyilván nem egyszerű. Nálunk mindig családtagként kezelték a páromat, és ez a mostani kapcsolatomban fordítva is így van.

2013. nov. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!