Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy fiú létemre egy másik fiút szeretek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. A szüleim nagyon utálják a melegeket, ezért sem mondtam el nekik idáig. Most viszont szeretnék előbújni, mert van egy fiú akit nagyon szeretek és nem szeretném, ha azt érezné, hogy szégyellem.

Nem vagyok biztos abban, hogy a szüleim így elfogadnának :(.


A segítséget előre is köszönöm. A homofóbok kérem kíméljenek.



2013. okt. 28. 23:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
65%

Oké hogy szereted a párodat, és nem akarod hogy rosszul érezze magát amiért nem ismerheti meg a családodat, de ő vajon szeret annyira, hogy elfogadja és megérti a helyzetedet?

Én biztos nem merném elmondani, ha ilyen családom lenne. A titkolózással magamat és őket is megkímélném.

2013. okt. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
47%
Vegyél nekik egy ilyen könyvet ami nagyszülő unoka kapcsolatról szól. És amikor rákérdeznek, hogy ez most komoly, akkor azt mondod, hogy nem. Igazából meleg vagyok :D
2013. okt. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%
Általában akkor jó elmondani,amikor felkészültek rá,mondjuk valamelyikük rákérdez,különben nem fogadják el.Ha nagyon szeretnėd,akkor az elfogadóbb szülőnek kellene elmondani,de finoman,nem mindent a nyakba zúdítva.Próbáld úgy adagolni,amennyit képesek még elviselni.
2013. okt. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%
Az apák nehezebben viselik,egyrészt,mert a férfiasságában van sértve,másrészt,mert amíg a haverokkal a melegeken utálkoztak,annak most saját gyereke lesz kitéve.Nem biztos,hogy most kell elmondanod,csak akkor,ha magad miatt érzed ezt fontosnak.
2013. okt. 29. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

Mint írták, igen, itt apukád lesz az aki nehezebben fogja ezt elfogadni, de előbb is el kellett volna mondanod.

A lényege, nem kell egy pillanatig sem, stresszelned, ők örökké a szüleid maradnak te meg örökké a pici fiúk maradsz! Ezt tartsd szem előtt.

Nem kell várnod, hogy azonnal jól reagálnak, lehet lesz nehéz idő, de el fogják fogadni akármennyire is átlagos emberek, meg tudják érteni.

19/F

2013. okt. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem jó dolog ezen túlesni a szülők kapcsán, akármennyire is rosszul fogadják. Az enyémek még mindig nem békéltek meg vele, mégsem bántam meg hogy előbújtam.


Páran talán már írták előttem, de szerintem is lépésenként egyszerűbb rávezetni őket és nem kell a nyakukba zúdítani mindent egyszerre. Az sem árthat, ha mellette látják rajtad hogy normális, teljesen átlagos fiú vagy nem valami vetkőzős elmebeteg idióta, mint ahogy a sztereotípiákból sejthetik.

2013. okt. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%

Én anyukámmal kezdeném a puhítást, mert a férfiaknak ez mindig nagyobb érvágás. Az anyák meg általában, azt vallják, hogy lehet, hogy elsőre nem jól reagálnák le a dolgot, de végül is a gyerekük boldogsága a legfontosabb. Legtöbbször az apák is erre a következtetésre jutnak, csak kicsit lassabban.


Nyilván nem úgy kéne kezdeni, hogy a barátodat felviszed és rájuk zúdítod, csak szépen lassan. Szóval először anyu, aztán együtt apu, ha már ő megbékélt vele. De lehet, hogy nálatok apukád toleránsabb, akkor vele kezdd.


Egyébként az sem mindegy, hogy a melegeket utálják, vagy inkább a felhajtást körülöttük, pl felvonulások, meg hasonlók. Mert ha nem zsigerből gyűlölik a másságot, akkor könnyebb lenne.

2013. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 ftf1983 ***** válasza:
94%
Van olyan eset, amikor az alapvetően homofób szülő a gyereke melegségét elfogadja, mert a szülői szeretet erősebb. De persze sok esetben valóban megtörténik az, hogy kitagadják a gyereket. Én most írok a coming outról egy cikksorozatot és ehhez valós történeteket kértem meleg ismerőseimtől és van,a kit 14 éves raktak ki otthonról az utcára. Sose könnyű ez a helyzet, de egy idő után bármi is legyen könnyebb úgy élni, hogy coming outól az ember.
2013. okt. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
57%

Ezt most nagyon komolyan mondom: Azt,hogy meleg vagy,valószínűleg már sejtik,főleg az anyukád! Amikor elmondod nekik tényszerűen akkor az első reakció az lesz,hogy inkább látnának holtan! Ezen ne sértődj meg,ez csak az első sokk! Aztán lesz egy utálkozó,undorodó,elutasító szakasz,majd pedig a beletörődés és végül az anyai szeretet kerekedik felül! DE! Azt már most felejtsd el,hogy bemutathatod nekik a párodat,mert soha nem fogják elfogadni és látni se akarják majd és tudni sem akarnak róla! Namármost inkább ennek tennéd ki a párodat akit szeretsz? Ugye nem? Hallgass a dologról,költözz el és éld az életedet úgy ahogy szeretnéd,de a részleteitől kíméld meg a szüleidet!

Sajnálom,hogy ezt kellett írnom,de tudom mit beszélek!

2013. okt. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
70%
19-es, másoknak más tapasztalatai vannak, mi vagy te, valami jós? Van olyan barátom, ahol szintén igen melegellenesek voltak a szülők, nem örültek a hírnek, de pár év múlva már ők hívták a haveromat és a párját, hogy költözzenek hozzájuk. És addig sem mondtak azért olyanokat, amiket te itt leírsz. Ez ugyanis erősen emberfüggő.
2013. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!