Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes vagyok. Hogy mondjam...

Terhes vagyok. Hogy mondjam el a családomnak?

Figyelt kérdés

Két dolog van,ami bonyolítja a dolgot:

Nem ismerik a páromat.

A nővéremék régóta próbálkoznak a babával,már kétszer elvetélt.


Én még egyetemista vagyok,de szeretnénk a picit és anyagilag nem is jelent gondot.Csak nem tudom,hogy kéne elmondanom a családomnak.



2013. nov. 1. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Jó reggelt nagypapa!Jó reggelt nagymama!Ebből érteni fognak.
2013. nov. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
19%
Amíg ez számodra stresszfaktor, miként mondod el a családodnak, hogy gyereket vársz, addig éretlen a személyiséged a gyerekvállalásra. Nem bántásból mondom, ez tény.
2013. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%

Őszintén!

Anya-apa,teso gyereket várok!

Mióta vagytok együtt,h nem ismerik a párodat?!Én úgy vagyok vele,hogy attól h nővérednek nem jön még össze a baba,az ne bonyolítsa azt h hogy mond el! Ha ez az egyik ok,h nem mered...hát sajnállak! Nekem ez nem lenne gond,ha bátyámnak egyszer ilyenje lenne!

2013. nov. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy valaki attól lenne érett egy gyerekre,hogy eltudja mondani a családjának,hogy terhes.

Nehezen kommunikálok velük,ennyi.

Mikor a párom szüleinek mondtuk el,semmi gondom nem volt.


Bonyolult volt a barátommal a kapcsolatom a kezdetekkor,nem éppen olyan,hogy a szüleimnek be kellett volna mutatnom.De már 2 éve együtt vagyunk.

Nem az,hogy nem merem elmondani a tesóm miatt,de tudom,hogy rosszul fog neki esni.Tudom,hogy mennyire akar már egy babát.

Nem tehetek arról,hogy tekintettel vagyok mások érzelmeire,ez tényleg nagyon "sajnálni való" tulajdonság.

2013. nov. 1. 12:34
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Normális esetben a családod örülni fog, a nővéred is.

Felnőtt ember vagy,nincs beleszólásuk.

2013. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

Tudod nem szabad ennyire életképtelennek lenned, főleg hogy most jön a baba! Nem akarlak megbántani, de ezt így hívják....

Az élet nem arról szól hogy mindig mindenki azt nézi hogy nehogy megbántsa a másikat, vagy nehogy fájdalmat okozzon neki, az élet egy küzdelem, és nem szabad mindig arra gondolni, hogy ha éppen csinálsz valamit, ami téged boldoggá tesz, az hogyan esik másoknak, akik irigykednek, pedig ők is képesek lennének ugyanerre.

Állj a sarkadra anyuka, és mondd meg, hogy kisbabát vársz! Mondd el, hogy most te vagy a legboldogabb a világon, és senki nem ronthatja el a boldogságodat..! Az pedig, hoy a nővéred esetleg problémázna a legbunkóbb dolog lenne a világon: most a te életedről, a te gyerekedtől van szó, nem te tehetsz róla, hogy ő nemzésképtelen!

2013. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%
Hol itt a gond, én nem értem? Megfogod a fiúdat, bemutatod, majd közlitek, hogy terhes vagy, ennyi. Én a helyedben inkább azon aggódnék, hogy hol fogtok lakni, mert ugye nem anyukádék nyakára szülsz, meg mi lesz az egyetemmel, meg a fiú hogy fog egyedül hármótokat eltartani, ezek lényegesebb dolgok, mint hogy hogyan mondd el.
2013. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
13%
Ha már most ezzel bajban vagy, akkor mi lesz később? A gyermek rengeteg áldozattal jár és vannak közöttük sokkal nehezebben eldönthetők mint az, hogy hogyan is mondjam el a szüleimnek... Igen, az érettség bizony ettől is függ, ahogy ezt előttem már elmondták. Ha még anyagilag vagy sok mindenben a szüleidtől függsz, az más kérdés. Ha ez nem áll fenn, akkor nem értem min kell "szerencsétlenkedni"...
2013. nov. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értem,hogy miért akkor gond,hogy nem akarok egyenesen a testvérem lelkébe gázolni,de biztos velem van a gond.

A páromnak van több ingatlanja,hitel nélkül,most se egyetemi koliba vagy albérletben lakok,hanem hozzá költöztem.Eddig is ő tartott el,nem olyan az anyagi helyzetünk,hogy egy baba gond legyen.

Nem függök anyagilag a szüleimtől.

2013. nov. 1. 12:53
 10/19 anonim ***** válasza:
4%
Tudnál reagálni a #6 os válaszra?
2013. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!