Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek anya nem enged be...

Mit tegyek anya nem enged be a varosba este?! 15 eves lany vagyok!

Figyelt kérdés
Mindig is az volt, hogy sotetedesre legyek itthon. A barataim mondtak, hogy holnap este menjek be veluk, beulunk egy kavezoba beszelgetni kb. 8ig maradnank.. Mikor mondtam anya az volt a valasz, hogy: "haha, este?! Ki se talaltad." De ez mar nagyon sokadik ilyen es en vagyok az akit sose engednek... Masok 13 evesen hajnalig buliznak (nem..nem mondom, hogy az normalis) en meg 8ig bent szeretnek maradni es nem lehet. Ezek a barataim normalisak, de tenyleg. Nem cigiznek, inni is csak ritkan, de akkor se sokat es amugy se pialni mennenk.. Mar nagyon elegem van ebbol. Kb. 15percre lakunk a belvarostol es nem veszelyes kornyek. Mit tegyek?
2013. nov. 1. 19:36
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Ezt ense tudom.. A barataim este szeretnek menni. Es eddig egyetlen egyszer tudtam igy veluk menni es nagyon jol ereztuk magunkat (pia es cigi nelkul!!) Es szeretnek tobb ilyet.

Es tudom azt is, hogy ha a barataimmal csak a suliba vagyok, de sulin kivul sehova nem megyek veluk akkor egy ido utan semmibe fognak nezni

2013. nov. 1. 19:55
 12/42 anonim ***** válasza:
43%
Ráérsz még ezzel, igaza van anyukádnak. Egy 15 évesnek nem kell sötétedés után a városban császkálni.
2013. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező (#11) a #8-as válaszoló adott egy jónak tűnüő tippet....
2013. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
64%

Akik itt válaszokat adnak, szerintem fogalmuk sincsen arról, milyen egy normális 15 éves lány. Teljesen megszokott, hogy valaki 15 évesen este 8-ig a barátaival van. Főleg, ha ilyen normális lányról van szó.

Kérdező, azért anyukádat is meg lehet érteni. Lehet, tényleg veszélyes környéken laktok, vagy ha nem, akkor is jobb neki, ha nem őszül meg akárcsak a felesleges aggódásban.

Nem tudna autóval érted menni? Vagy akár bringával? Ha az egyik barátod hazakísér, úgy is gondja van vele? Kérdezd meg, hány éves korodig szeretné ezt csinálni. Mert most még úgy-ahogy rendben van, de vannak 19-20 éves ismerőseim, akik nem mehetnek el ottalvós bulira...

2013. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
95%
Én vidéken élek, és nem nagyon díjazzák, ha este érnék haza. Max. Ha előtte szólok nekik. És, amit akarok azt elintézem délután suli után. Olyan átlagos tanuló vagyok, csak ezen akadhatnak ki, mert mindig első a tanulás stb. Azt akarnák, hogy egész nap tanuljak. Sok helyre nem engednek, megsem kérdezem, mert kiakadnának, pedig nem lenne mitől félteniük. Nemsokára 18 leszek és remélhetőleg "szabadabb" is. 17,5/L
2013. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
32%
Egy 15 éves kislány szerintem ne mászkáljon kint sötétedés után. Egyrészt, tényleg veszélyes sajnos manapság, még csoportosan is, másrészt ilyenkor otthon van a helyed. A te korodban én is fel voltam háborodva, hogy anyu nem enged ki, de ma már látom, hogy jót akart ezzel. Inkább örülj, hogy anyukád törődik veled.
2013. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
43%
#16 "A te korodban én is fel voltam háborodva, hogy anyu nem enged ki, de ma már látom, hogy jót akart ezzel. Inkább örülj, hogy anyukád törődik veled." - A Kérdező korában én is fel voltam háborodva, aztán láttam, hogy ezzel jót akart MAGÁNAK, a saját elveinek. Anyám ma meg gondolkodhat erősen, miért nem nyitják rá az ajtót...
2013. nov. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
76%
A kérdező még gyerek, még szép hogy anyuka a saját elvei alapján neveli. Ha már nagykorú lenne és még midnig bele akarna szólni, az lenne a ciki.
2013. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
53%
#18, egyáltalán nem szép... az, hogy egy gyerek nem nagykorú, az nem jelenti azt, hogy a szülő tulajdona, avagy saját akarat nélküli lény lenne... vagy hát lehet végülis autokratikusan nevelni, csak utána nem kell nagyot csodálkozni a végeredményen...
2013. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
68%
#19 Persze, hogy nem de mégis hogy máshogy tudná nevelni, mint a saját elvei alapján? Függetlenül attól, hogy helyes-e vagy sem a meggyőződése.
2013. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!