Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vannak itt olyanok, akik nem...

Vannak itt olyanok, akik nem várt gyerekek voltak?

Figyelt kérdés
Hogy érzitek? Igazából szeretnek titeket a szüleitek, vagy csak azt mutatják? Érdekelnének a tapasztalataitok.

#nemvártgyerek
2013. nov. 5. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Igen, két "elődömet" elvetették, én megmaradtam. Apám soha nem szeretett, nem apa-típus, életében nem bírt válaszolni még olyan alapvető kérdésekre sem, hogy mikor születtem vagy hogy hányadikos vagyok éppen.


32/N

2013. nov. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Én nem voltam betervezve, de amikor a szüleim megtudták, hogy jövök, örültek neki. Mikor megszülettem a másik két testvérem már majdnem felnőtt volt. És nagyon szeretett engem mindenki, de nagyon rossz érzés, hogy mindenből kimaradtam, ezt szerintem csak az érti, aki hasonló helyzetben van. A testvéreimnek kiskoruktól felnőttkorukig egy csomó élményük volt a szüleimmel, meg akkor még ők is jobban mentek ide-oda, sok olyan rokont ismertek, akik már nem is éltek, mire én megszülettem stb. És ezekről mindig mesélnek egymásnak, meg nosztalgiáznak én meg azt sem tudom miről van szó. Meg mindenki ott volt csak én nem. A tesóim már nem is velünk élnek, a saját családjukkal foglalkoznak, emiatt nekem ők nem is igazán olyanok, mintha tesók lennének. Egykének érzem magam és nagyon rossz érzés, hogy nekik négyen úgymond volt előttem egy életük, aminek én egyáltalán nem voltam része.
2013. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jah, anyám a szoptatás alatt lett terhes...

A nővéremnek ki volt nyalva a hátsó fele, én meg amolyan "vagány", életképes lettem, nem bánom!


25/L

2013. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Jah engem el akartak vetetni...nem engedték. Jött volna az öcsém, őt sikerült, és köszönöm szépen, 15 éves fejjel a nagymamámnál élek, mert a szüleim nem hajlandóak eltartani.
2013. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Engem se terveztek, de mikor tudták hogy jövök, akkor boldogok voltak. Jó volt és most is jó a viszonyom a szüleimmel, szeretjük egymást.

Jelenleg én is várandós vagyok a gyermekemmel, s bár a legkevésbé sem számítottunk a jövetelére, mégis várjuk a párommal együtt. Először kissé féltem, és voltak kétségeim azt illetően, hogy készen állok-e egy gyermekre. De most már biztos vagyok benne, hogy ő lesz a mi szemünk fénye és nagyon fogjuk szeretni őt. :)

2013. nov. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem voltam tervben, de már a kisebbik bátyám sem. :) Sok minden más igen, de ez a tény nem befolyásolta a gyerekkoromat. Az sokkal inkább, hogy fiúnak "vártak". 35N
2013. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem terveztek anyuék, mert anya még tanult mikor terhes lett velem. :D Sosem fordult meg a fejükben elvetetni, így 17 évesen világra hozott anyu. Szerintem egy percig sem bánták.

Imádom a szüleim ők is engem, anya családjában én voltam az első gyerek mindenki rajongott értem :)

Hasonlóan jó gyerekkort kívánok mindenkinek mint amilyen az enyém volt :)

2013. nov. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem terveztek, tekintve hogy anyát a születésem előtt meddőnek nyilvánították. De már végzősök voltak az egyetemen, kis csúszással meg tudták oldani a dolgot, így maradtam. Amíg anyukám órákra járt (és minden óra után utazott haza szoptatni, jó kis móka lehetett), apukám mellettem írta a szakdolgozatát, biztos ezért lettem ilyen zseni :D

Na de a viccet félretéve engem csodaként éltek meg, és nagyon szerettek. Aztán később kiderült, hogy nincs is olyan nagy csoda, mert született még két testvérem :D

2013. nov. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a bátyám nem volt tervezett, miatta házasodtak össze a szüleink (egy éve ismerték egymást). Én 5 évvel később születtem, maximálisan tervezett baba voltam (vitamin meg minden), és mivel lány lettem, teljes lett a "széria", nem akartak több kisbabát. Anyukám 8 év múlva, spirál mellett ismét terhes lett, akkor a húgommal, egyértelmű volt, hogy megtartják, fel sem merült az abortusz, tényleg örültek neki, látszott rajtuk. Mindhármunknak az a véleménye, hogy ugyanúgy szeretnek és támogatnak minket, egyikünk életét sem befolyásolta, hogy kit terveztek és kit nem. De talán a húgom a kedvenc. :) Persze nem sajnáljuk tőle, nagyon rendes gyerek volt mindig is, nincs elkapatva, és anyáéknak is jó, hogy még otthon lakik, van kit terelgetniük, stb. 26N
2013. nov. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Tesóim már szinte felnőttek voltak, mikor édesanyám rendszeres fogamzásgátló szedése mellett esett teherbe. Véletlenül sem szalaszt el egyetlen alkalmat sem,hogy közölje mennyire nem terveztek, mennyire véletlen voltam. Apám hasonló, mint az első válaszolónak, gőze nincs arról milyen ember vagyok, sohasem tudta hanyadikos voltam éppen, szerintem a nevemet sem tudná, ha valaki hirtelen megkérzedné tőle.


25/N

2013. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!