Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámmal rosszban vagyok,...

Apámmal rosszban vagyok, anyukámmal mostanában egyre kevesebbet beszélek de több a vita?

Figyelt kérdés

Apámmal már rég óta nem jövök ki valami jól. Mindig cukkol, idegesít stb. Nagyon bosszantó már. Mostanában elkezdtem levegőnek nézni. Csinál néha durvább dolgokat ha elpattan az agya. Èn se vagyok szent, visszaszólogatok neki, van mikor káromkodok. Tudom ezt nem illik egy lánynak, de ezt váltja ki belőlem az apám viselkedése.

Anyukámmal sokszor veszekszünk. Pl. ha rendetlenség van a szobámban, ha nem veszem fel a telefont, mindenre azt mondom, hogy "mindjárt" ; "majd". Legtöbbet azért veszekszünk, mert mindig a telefonommal "babrálok". Vagyis beszélgetek a barátaimmal, de ő ebből csak azt látja, hogy mindig bele vagyok merülve a telómba. Meg későn megyek aludni is és emiatt is folyton berág. A tanulással különösebb problémáim nincsenek eddig. Neki is van amikor olyan dolgokon felhúzza magát... na mindegy. Vele mostanában kevesebbet beszélek, bár sose osztottam meg vele a dolgaimat, mert lekezel, vagy nem vesz komolyan. Inkább a barátaimmal osztom meg a gondjaimat.

Szóval, néha úgy érzem, hogy apám csalja anyumat, van mikor meg úgy gondolom, hogy anyum csalja apámat. Persze erre semmi bizonyìtékom nincsen, de tudom bunkóság ilyet mondani de én szeretném ha elválnának, vagy legalább csak külön élnénk. Összeugrasztani nem akarom őket mert mégis csak a szüleim, de nem bírom elviselni az apámat. Apám szerint anyumat az orránál fogva vezetem és simán átverem őt meg kamuzok neki. Ami bem igaz!

A kérdésem lenne, hogy anyummal mit lehetne tennem, hogy megértő legyen velem ès a kapcsolatunk olyan legyen mint a normális anya-lánya kapcsolatok? Apámmal lehetne valamit kezdeni? Magammal kapcsolatban min változtassak, hogy próbáljam elkerülni a balhékat?



2013. nov. 5. 23:56
 1/4 A kérdező kommentje:
*nem
2013. nov. 5. 23:59
 2/4 anonim válasza:

Szerintem beszeld ezt meg anyukaddal, hogy igy erzel. Valszeg nem akar rossz anya lenni es hidd el ok a legjobbak akarnak lenni neked es a legjobbat akarjak. (Megha nem is tunik ugy) egyebkent amiket leirtal,hogy miert veszekedtek az olyan tipikus tini- szulo veszekedes targya szokott lenni. Gondolom kb. 15-16 lehetsz, ilyenkor amugy is minden rosszabbnak tunik,mint amilyen, a szulok rosszak, csak a baratok stb. Probalj dolgozni anyukaddal ezen, ezt nem lehet maskepp csak ha megbeszelitek es kossteke kompromisszumot. o nem csezseget, te meg kitakaritod a szobat, segitez a hazimunkaban, kevesebbett logsz a telon es tibbet vagy veluk. Apadra nem tudok sajnos mit mondani:/ Szerintem ezt is anyukaddal kene mgbeszelned majd ha jobb lesz a kapcsolatotok.


Ui.: bocs a helyesirasi hibakert neg ezek, telolrol vagyok

2013. nov. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmi gond, köszönöm!:)
2013. nov. 6. 06:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szüleid között megromlott a kapcsolt, de nem a te dolgod, hogy ezt megold. Abból amit írtál szerintem anyukád szeret és szeretné, ha megoszthatná veled a "lányos" dolgokat, már csak azért is, hogy nőnek érezhesse magát. (merthogy faterod mellett már nem érzi annak magát) Figyelj oda anyukádra! Nem bántani akar, csak szeretne része lenni az életednek. Haverok a teló másik végén mindig mindig lesznek, de anyukád...
2013. nov. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!