Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám azt...

Mit csináljak, ha anyám azt érzékelteti egyre jobban, hogy költözzek?

Figyelt kérdés

19/L

Tavaly raktam le az érettségit, most szakmát tanulok, éves lenne, de ebben az évben rakom le. Van egy párom, itt lakik nálunk, sokat segít, ő is beleszáll az anyagiba, igaz nem élünk túl roszzul. És anyámnak mindig vannak kifogásai, hogy így a párom meg úgy a párom, anyám soha nem volt ennyire pénzéhes, de most egyre jobban, tudja jól, hogy párom anno hülye volt és felvett hitelt, de az időt nem lehet vissza fordítani, és 33%-ot letiltanak neki a fizujából, + 30-at ad haza anyáméknak, + telefonszámla + másik hitel is. Örül ha marad épp 5000 forintja, igyekszik hamar kifizetni a hiteleket. Van egy bátyám, ő 1,5 éve, hogy elköltözött barátnőjéhez, nem messze laknak, még mikor itthon volt, szart bele a házimunkába, mindig haza jött és csak akkor talált ki a szobájából ha éhes vagy wc. Én esti szakra járok, hetente kétszer, így ki is használja anyám, hogy én főzzek, én takarítsak stb. Nekem azzal semmi gondom ha segíteni kell, de úgy gondolom nem én hordom a gatyát itthon.. Anyám mikor haza jön vagy tv vagy gép vagy elmegy varrni ami a hobbija, vagy máshová.. és nekem elegem van abból hogy úgy érzem magam mint egy csicska, de ha nem csinálom meg akkor le vagyok ba..va . És sokszor jelentette ki, ha nem tetszik valami, akkor el lehet költözni, de hova költözznénk, ha párom nem keres annyit h megéljünk, de én még nekem a szakmát le kell raknom és nyáron munkát is kell szereznem.


2013. nov. 6. 08:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Valamit valamiért.

Látod Te magad is, hogy elköltözni még nem tudtok. Esti szakra jársz, hetente kétszer, nem értem ez mellett miért gond a háztartás?

2013. nov. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy rosszul értem. Szóval te egész nap otthon vagy csak heti 2x este vagy suliban. Anyukád dolgozik és este megy haza.

Nálunk az a szabály hogy az végzi a házimunkát aki otthon van. Szóval szerintem ezzel nincs baj hogy megfőzöl és takarítasz. Ha nem éltek mocsokban akkor elég gyorsan megvan a takarítás is. Szóval szerintem ez így normális. Ha külön mentek akkor is a te dolgod lesz ezeket megcsinálni. Hülyeség is lenne most a semmire elköltözni, én lehet még azt is megvárnám hogy a hitelek lejárjanak. Ha külön megy az ember akkor nem csak 30 ezer megy el, hanem ennek a sokszorosa. Addig nem érti az ember míg nem tartotta fent saját magát önállóan. Az a pénz amit a párod hazaad abból talán jó ha kijön a kajája, mosás, villany, fűtés víz, egyéb dolgok még talán nincsenek is benne.Szóval te látod nagyon rosszul a dolgokat. Amúgy szerintem elmehetnél te is dolgozni, pont azért esti mert mellette dolgozni szoktak.

2013. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
írtam, hogy nem azzal van a gond, hogy segítenem kell, hanem az, hogy konkrétan mindent nekem kell csinálni, és tudod azért bajom ez, mert anyám ehhez túlságosan is hozzá szokott, és ha netán jövőre sikerül már elköltözni, akkor anyám ne várja azt, hogy azért jönnék látogatóba, hogy csicskáztasson, van egy 9 éves húgom, konkrétan leszarják, ő neki nem mondanak semmit, mindent megkap, mondhatjuk azt hogy a párom ruháztat fel, mert anyám már akkor húzza a száját mikor bérletre kell pénz... és hogy ha elköltözök, akkor senki nem fogja helyette megcsinálni a munkát, nem fog a leves magától megfőlni, nem fog a felmosó magától felmosni stb. ezzel azt akarom mondani, hogy kerüli a munkát. És ebből apámnak is elege van hogy állandóan elmegy varrogatni, nem tölti itthon a hétvégeket, vagy legalább csak egy egyik napot, alig keres anyám, apám meg jól, mégis anyám úgy csinál mintha ő sza.ná a pénzt..
2013. nov. 6. 08:51
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Ha ilyen lányom lesz, mint te, akkor nem érzékeltetni fogom, hohy költözzön, hanem kirakom a teli bőröndjeit a kapu elé, és mehet a bakjával amerre lát!
2013. nov. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
hozzá teszem hogy anyám 2 műszakban dolgozik, délelőtt és délutánban, ha délelőttös akkor 3-ra ér haza, ha délutános akkor fél 2-kor indul el, mind a két esetben vagy délelőtt vagy délután semmi mást nem csinál csak varrogat, és azzal van a problémám hogy bátyámnak se a húgomnak nem szólt, nem bas.ta le őket h konkrétan le..arnak mindent, mindig én, de amit nem olvastatok el figyelmesen, azaz, hogy annak ellenére h mindent én csinálok itthon, még csak zsebpénzt sem kapok, arra sem hogy tudjak magamnak venni gatyát, szóval az sem lehet mondani hogy én vinném el a pénzt, mert egyáltalán nem. Dolgozni meg azért nem dolgozok mellette, mert emelt szintű szakot csinálok, rengeteget kell tanulni, és a másik hogy nem lenne ki itthon csinálná a dolgokat.
2013. nov. 6. 08:58
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

Ha elmennétek nem lenne sokkal kevesebb a házimunkád , de sokkal több a kiadásod. Most, hogy a rezsit gyakorlatilag anyud állja, igen elvárhatja a felnőtt lányától, hogy elvégezze a házimunkát. Gyakorlatilag ezzel tudod le a rádeső részt az eltartásodból. Ha majd Te is dolgozni fogsz,és pénzt is adsz a közösbe, akkor jöhet a házimunka felezése otthon, vagy a költözés.

Nem segítesz anyudnak, megdolgozol az otthon létért. Felnőtt vagy, nem köteles már eltartani.

2013. nov. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudnád inkább apáddal tartani jobban a kapcsolatot?Ő normálisabb embernek tűnik.Anyukádnak úgy látszik, tényleg csak házvezetőnő kell, de jobb lenne, ha az is csak "távolról".Hát, részvétem....

Türelem, aztán majd csak megoldódik valahogy, ha kijárod ezt az egy évet, hogy te is találsz munkát és végre otthagyhatod őket .Az ilyen helyzet sajnos, amennyit használ, annyit árt is.

2013. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád két műszakban dolgozik, te csak heti kétszer jársz suliba + otthon tanulsz. Nem olyan nagy dolog e mellett elintézni a házimunkát. Én mindezt munka mellett csinálom, főzéssel együtt, csak időbeosztás kérdése.

Amikor 9 éves voltál, te sem végeztél házimunkát. Most húgod 9. Kérjétek meg, hogy a saját szobáját tartsa rendben.

Ne hisztizz ennyit a házimunka miatt.


A tanulás mellett pedig igenis vállalhatnál diákmunkát. Én egyetemen, nappali képzésen tanultam, mégis dolgoztam mellette. Legalább a saját kiadásaidat tudnád ebből fizetni.


Az, hogy a párod havi 30-at bead a közösbe, pedig az elvárható minimum. Örülj neki, hogy anyukád megengedi, hogy 19 évesen nálatok lakjon a barátod. De ha ennyire nem tetszik nálatok, miért nem költöztök el a barátod szüleihez?

2013. nov. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Folyton fújod a magadét. Azt hangoztatod, hogy mit miért nem akarsz/tudsz megcsinálni. Édesanyád semmi extrát nem kér tőled. Idődből kitelik. De te elvárnád, hogy munka mellett a házimunkát is ő végezze, miközben te egész nap otthon vagy. Attól pedig ne félj, hogyha elköltözöl nem fogja megcsinálni. Hidd el meg fogja oldani.
2013. nov. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Először akkor költöztem el otthonról amikor 19 évesen egyetemre mentem egy másik városba. Nappali tagozaton tanultam, eléggé nehéz szakon, minden nap óráim voltak, volt, hogy elmentem reggel 8kor és este fél 8kor lett vége az utolsó órámnak. De emellett takarítottam, főztem magamra, bevásároltam, a rezsit rendeztem, a főbérlő után futkoztam. 19 évesen szerintem ez egyáltalán nem probléma, sőt elvárható. Ha különköltözöl majd a pároddal, ugyanezt kell majd megcsinálnod, annyi, hogy mellette te is dolgozni fogsz, és nem egész nap otthon leszel. 1 éve költöztem össze a párommal amikor lett állásom, igaz 7-15-ig dolgozom, de így is mindent nekem kell megcsinálnom minden egyes nap mert a párom reggeltől-estig dolgozik. Plusz még van egy kutyánk is, akit napi 4x elviszek sétálni. Ráadásul általában este főzök meg másnap ebédre, mert a páromnak van 1 órás kajaszünete és 5 percre lakunk a munkahelyétől, így alap, hogy hazamegy enni. (És még tanulok is mellette.) Szóval kérdező, mi a problémád? Hogy hébe-hóba fel kell mosnod, meg fel kell raknod a levest főni? Egyébként örülj neki, hogy anyukád megengedte hogy a párod odaköltözzön hozzátok, úgy, hogy érdemben igazából pénzt egyikőtök sem ad bele a háztartásba. gyakorlatilag ő tart el titeket. 30 ezer tudod mi? A rezsi 2 emberre, ti pedig 6-an vagytok. Ha ketten lennétek csak rátok elmenne 80-90 ezer forint alsó hangon, ami még csak a rezsi, közös költség, kaja 1 hónapra. És még nincs hitel befizetve, nem szórakoztatok. majd ha legalább ennyit letesztek, akkor panaszkodj, hogy mindent te csinálsz..És gondolom anyukád pénzért varrogat másoknak, nem jókedvében.


23/N

2013. nov. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!