Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám azt...

Mit csináljak, ha anyám azt érzékelteti egyre jobban, hogy költözzek?

Figyelt kérdés

19/L

Tavaly raktam le az érettségit, most szakmát tanulok, éves lenne, de ebben az évben rakom le. Van egy párom, itt lakik nálunk, sokat segít, ő is beleszáll az anyagiba, igaz nem élünk túl roszzul. És anyámnak mindig vannak kifogásai, hogy így a párom meg úgy a párom, anyám soha nem volt ennyire pénzéhes, de most egyre jobban, tudja jól, hogy párom anno hülye volt és felvett hitelt, de az időt nem lehet vissza fordítani, és 33%-ot letiltanak neki a fizujából, + 30-at ad haza anyáméknak, + telefonszámla + másik hitel is. Örül ha marad épp 5000 forintja, igyekszik hamar kifizetni a hiteleket. Van egy bátyám, ő 1,5 éve, hogy elköltözött barátnőjéhez, nem messze laknak, még mikor itthon volt, szart bele a házimunkába, mindig haza jött és csak akkor talált ki a szobájából ha éhes vagy wc. Én esti szakra járok, hetente kétszer, így ki is használja anyám, hogy én főzzek, én takarítsak stb. Nekem azzal semmi gondom ha segíteni kell, de úgy gondolom nem én hordom a gatyát itthon.. Anyám mikor haza jön vagy tv vagy gép vagy elmegy varrni ami a hobbija, vagy máshová.. és nekem elegem van abból hogy úgy érzem magam mint egy csicska, de ha nem csinálom meg akkor le vagyok ba..va . És sokszor jelentette ki, ha nem tetszik valami, akkor el lehet költözni, de hova költözznénk, ha párom nem keres annyit h megéljünk, de én még nekem a szakmát le kell raknom és nyáron munkát is kell szereznem.


2013. nov. 6. 08:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
#10-es vagyok! Szívesen megcsinálom a házimunkát, meg minden egyebet, mert van rá időm, és mert persze nem fogok csak azért a páromra várni, hogy hazaérjen olykor este 8kor és nekiessen a házimunkának, vagy a főzésnek "mert egyenlőség van"! :D Reggel 8tól este 5-6ig dolgozik (fizikai munkát), ahogyan pedig bejön a tél van olyan, hogy este 9-10 ig is akár több héten hát. Szerintem írtó gáz lenne ha ezek után még csípőre tett kézzel várnám az ajtóban, és seprűt nyomnék a kezébe. :) Nyilván amikor időben végez akkor besegít, vacsora után elmosogat, hétvégén van, hogy együtt főzünk, illetve este együtt visszük le a kutyát, meg hétvégén is. De egyébként inkább én veszem ki a részem jobban a házimunkából, de egyáltalán nem bánom, mert tudom, hogy nem a kocsmában ül, vagy a tv előtt, hanem keményen dolgozik!
2013. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

Egyetlen egy dologgal tudok egyetérteni a kérdezővel, abban hogy a tesó soha nem csinál semmit, az idegesítő. Nálunk is ez volt, én voltam a házitündér aki erre van, a szemetet nem kellett kivinnie bátyámnak soha, csak feküdt egész nap... pfff


Amúgy meg egész nap otthon vagy, alap hogy akkor te csinálsz mindent és anyud dolgozik, neki nem jár egy kis kikapcsolódás? Vagy mivel ö erre van ha hazaér dolgozzon ott is? Ha a házimunkákat megcsinálod még akkor is elég időd marad a lustizásra szóval nem lehet szavad semmire. Örülj neki hogy nem zavarnak el dolgozni és a párodat is eltartják, mert az amivel besegít az még a kajájára se elég, hiszen rá is mosni kell, fogyasztja a vizet, áramot. Nagyobb költség mint amit ad (persze rendes tőle, de nagyon kevés, jó sokat tud így spórolni)


Az tény hogy normális esetben a szülő nem mond olyat hogy: akkor el lehet költözni... Nem lenne szabad hogy ilyen helyzet legyen. Lehet ő is egy érdekes jellem, de nekem se esne jól ha a gyerekem alapnak tekintene mindent és engem egy munkarobotnak tekintene aki pénzeli őt és neki nem lehet saját élete. Neki is jár a kikapcsolódás, napközben meg dolgozik. A te munkád meg a háztartás.

2013. nov. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Keress szépen munkát, és költözzetek el. Azt akarja felnőtt legyél. Más egyetem vagy nappali tagozat mellett tanul.

Hidd el neked is jobb lesz nekik is, és nektek is.

Az, hogy mi marad otthon, az pedig nem a te problémád.

2013. nov. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!