Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyám azt...

Mit csináljak, ha anyám azt érzékelteti egyre jobban, hogy költözzek?

Figyelt kérdés

19/L

Tavaly raktam le az érettségit, most szakmát tanulok, éves lenne, de ebben az évben rakom le. Van egy párom, itt lakik nálunk, sokat segít, ő is beleszáll az anyagiba, igaz nem élünk túl roszzul. És anyámnak mindig vannak kifogásai, hogy így a párom meg úgy a párom, anyám soha nem volt ennyire pénzéhes, de most egyre jobban, tudja jól, hogy párom anno hülye volt és felvett hitelt, de az időt nem lehet vissza fordítani, és 33%-ot letiltanak neki a fizujából, + 30-at ad haza anyáméknak, + telefonszámla + másik hitel is. Örül ha marad épp 5000 forintja, igyekszik hamar kifizetni a hiteleket. Van egy bátyám, ő 1,5 éve, hogy elköltözött barátnőjéhez, nem messze laknak, még mikor itthon volt, szart bele a házimunkába, mindig haza jött és csak akkor talált ki a szobájából ha éhes vagy wc. Én esti szakra járok, hetente kétszer, így ki is használja anyám, hogy én főzzek, én takarítsak stb. Nekem azzal semmi gondom ha segíteni kell, de úgy gondolom nem én hordom a gatyát itthon.. Anyám mikor haza jön vagy tv vagy gép vagy elmegy varrni ami a hobbija, vagy máshová.. és nekem elegem van abból hogy úgy érzem magam mint egy csicska, de ha nem csinálom meg akkor le vagyok ba..va . És sokszor jelentette ki, ha nem tetszik valami, akkor el lehet költözni, de hova költözznénk, ha párom nem keres annyit h megéljünk, de én még nekem a szakmát le kell raknom és nyáron munkát is kell szereznem.


2013. nov. 6. 08:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kérdező, anyád megengedi, hogy nálatok lakjon a barátod mindössze 30 ezer forintért ( panelban ebből max. a bérleti díj jön ki), elfogadja azt, hogy te nem nappali tagozaton tanulsz (magyarul fizetheti utánad a TB-t és nem kap semmit érted), két műszakban dolgozik, miközben te jóformán egész héten otthon vagy - és akkor még neked áll feljebb, meg kikéred magadnak, hogy neked kell megcsinálni a házimunkát?


Igaza van anyádnak, ha valami nem tetszik, akkor el lehet költözni. Mert amíg az ő pénzén élsz - és jogilag már nem is köteles eltartani - , addig akár tetszik, akár nem, azt kell csinálnod, amit ő mond neked. Nem te szabod a szabályokat, hanem az anyád.

2013. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, kérdező, de tényleg anyádnak van igaza. És nem azt érzékelteti, hogy költözz, hanem hogy ha költöznél, se lenne olyan aranyélet, mint hiszed. De ezt nyilván sejted is, hiszen otthon vagy.


Anyád felnevelt két gyereket, még neveli a harmadikat. Úgy gondolom, jár neki, hogy munka után a hobbijának hódolhasson egy kicsit.

2013. nov. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem költözz el, próbáld magad eltartani, dolgozni, tanulni, háztartást vezetni. Pár hónap múlva megérted, hogy amit most kapsz az bőven sok.
2013. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj kérdező,de játszod a felnőttet az én együtt élek a p
2013. nov. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sem igazán értem, hogy ha egész nap otthon vagy miért fáj a házimunka?
2013. nov. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Együtt élsz a pasiddal és zsebpénzt követelsz? Menj el dolgozni. Sose értettem minek összeköltözni szülők nyakára,jövedelem nélkül.
2013. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ha annyira felnőtt vagy, hogy a pároddal akarsz lakni, akit lényegében a szüleid tartanak el, akkor ne pampogj, hogy zsebpénzt követelsz, meg takarítanod kell. Otthon vagy, nem csinálsz semmit, nehogy már ne legyen egy nap annyi időd a tanulás mellett, hogy kitakaríts, vagy megfőzz. Ehhez nem vagy elég felnőtt? Ha külön költözöl szerinted mi lesz? Munka mellett szerinted könnyebb lesz ezeket megcsinálni? Sosem értettem az ilyen embereket... 22L
2013. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz vagy, kislány!

Szüleid tartanak el téged és a párodat is, és még te pampogsz, hogy részt kell venni a háztartásbeli munkákban, meg hogy nem finanszírozzál a luxus kiadásaidat.

Azt áruld már el nekem, hogy ha csak heti két nap kell suliba járnod, akkor a maradék napokra miért nem vállalsz valamilyen munkát? Ja, hogy akkor vége lenne a fene nagy kényelmednek, Hogy semmit sem kell csinálni csak kinyalják a popódat? Én nagyon szégyellném, ha ilyen ingyenélő, nagyszájú lányom lenne!

2013. nov. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Azért az se normális, előző, hogy mindent te csinálsz. Barátod semmibe sem segít be, csak dolgozik és kész?
2013. nov. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem előző, hanem #10
2013. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!