Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engedik, hogy...

A szüleim nem engedik, hogy elköltözzek itthonról, mit tehetek (jogilag) ilyenkor?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, van egy örökölt házam is, amit eddig ők intéztek. Itthon egyre több a nézeteltérés, amiből nekem elegem van, ezért szeretnék elhúzni, saját erőmből boldogulni. 2 éven belül, amint elvégzem a sulit így is úgy is elmentem volna egy nagyobb városba, de ha most jött össze sok minden nekem nem probléma, hogy most lépjek le. Ha közösen nem tudunk dűlőre jutni jogilag hogyan lehetséges, hogy megkapjam a kulcsokat a saját házamhoz?
2013. nov. 10. 17:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor kutasd fel a lakást, amikor nincsenek otthon.
2013. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Lakáson van a szülőknek haszonélvezeti joga, mert az nagyon lényeges kérdés?
2013. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem tehetnek semmit, mert te felnőtt ember vagy lés van egy saját tulajdonú házad is. Fogod a cuccaidat és lelépsz. Javaslom, hogy rendezd a hátuk mögött és úgy kölözz el, hogy mindent viszel. Az ilyen erősen birtokló, overkontroll, durva szülők ellen az a legjobb megoldás, ha egyszerre borítasz. Utána nagy cirkusz lesz, és sok idő, amíg megjön az eszük, ezért kell egyszerre elvinni mindent. Nekem bejött.


A saját házadhoz mi az, hogy nem kapsz kulcsot? Mi vagy te, kisovis? Azt tudod, hogy a szüleidet akár fel is jelentheted?


Ha nem kapsz kulcsot a házhoz, akkor fogsz egy lakatost, és kihívsz egy rendőrt, majd pedig a jelenlétükben lecseréteted a zárakat a SAJÁT záraidra és apádék nem kapnak kulcsot tőled és jónapot.


Az egész csak arról szól, hogy ki mered-e végre magad húzni, rá mersz-e állni a lábaidra és hajlandó vagy-e harcolni magadért, vagy csak nyavalyogsz és mástól várod a mannát.


Ps: a helyedben eladnám a házamat, és elhúznék minél messzebb a kedves szülőktől és ott vennék magamnak saját lakást, ahol megtelepszem.

2013. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Földhivatal ad neked tulajdoni lapot vagy bemész egy közjegyzőhöz és tőle kérsz e-hiteles lapot, azon minden rajta van, ki a tulaj, van e rajta bármilyen jog, stb.

Ha bárkinek haszonélvezeti joga van az ingatlanon, az megtilthatja, hogy benne lakj.

Szüleid élnek, mástól örököltél, így nem hinném, hogy lenne rajta haszonélvezet.

2013. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utolsó miért ne lehetne. Nagyszülő is rendelkezhet így.
2013. nov. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, kikéred szépen a Földhivatalban a tulajdoni lapot. Neten keresd meg, hogy a lakóhelyeden hol van ez az intézmény. Pár ezer forintba (talán 6000, de lehet már több) kerül, és minden rajta van. A tulajdonosok, hogy tehermentes-e, ki az esetleges haszonélvező.

Ezután más konkrétabb tanácsot is atud adni itt mindenki. Egyébként hány évesen örökölted a házat?

2013. nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!