Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez elég ok az elköltözésre?

Ez elég ok az elköltözésre?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és úgy érzem hogy eljött az elköltözés ideje, de anyu szerint azok az érvek amiket felhozok nem elég erősek.

(ettől függetlenül mehetnék, de így meg van rám sértődve amiért szerinte "ok nélkül" költözöm)


A legfőbb okom az, hogy az unokatesóm kislánya nagyon gyakran van nálunk, és elég zavaró tud lenni. Anyu szerint ez nem elég ok, mert "nem megy be a szobámba tehát nyilván nem is hallom"...hát, nem így van.


Ezen kívül minden családi összejövetelkor (igaz, nincs olyan gyakran) mindenki bemászkál a szobámba, és emiatt ha pl korábban le akarok feküdni mint hogy a vendégek elmennének, vagy tanulnom kellene egy zh-ra akkor nem tudok hova elvonulni mert mindenhol emberek vannak.


Anyukám szerint ezek nem elég jó indokok arra hogy költözzek, és emiatt tényleg úgy viselkedik mintha én most megsérteném őt azzal hogy amiatt akarok elköltözni, hogy zavar a családi élet...ami igaz végső soron, de persze az is benne van a dologban hogy szeretnék önállósodni, és egyedül beosztani a dolgaimat.


Szerintetek melyikünknek van igaza?



2013. nov. 10. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Elvileg mindenkinek igaza van, neked is, meg anyukádnak is.


A fö kérdés inkább, hogy ha elköltözöl, akkr van miböl megélned? (mármint lakbér, rezsi, kaja, utazás)

Mert ha mindent anyukád fizet, akkor az nem önállósodás, és semmivel sem lesz jobb a helyzeted.


Ha az anyagi feltételek megvannak, akkor viszont inkább költöznék, mert különben nehezen tanulsz meg egyedül élni.

2013. nov. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, ez meg van oldva, tulajdonképp már most sem az ő pénzéből élek, és most is fizetem a rezsi felét, úgyhogy ezzel nem lenne gond.
2013. nov. 10. 20:05
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
ha most nem akar engedni, később sem fog. Neked kell dönteni, mikor vállalod a konfliktust. Bármi lesz is, hidd el, idővel megbékélne az anyukád.
2013. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha az anyagi része ok én is költöznék. Biztosan zavarna, hogy nem tudok elvonulni, meg csak úgy bejönnek a szobámba. Elég bunkóság, hogy nem tartják a privát szférád tiszteletben.
2013. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Te csak akkor tudsz elköltözni, ha anyukád jóváhagyja a költözés okát?
2013. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
6%

Egyetemista vagy és annyit keresel ,hogy eltartsd magad? Ne viccelj már te kislány,odáig nem jutnál el,hogy 3havi kaukciót kinyögj,ebben még az étel sincs benne,sem a rezsi.

Diákmunkából meg kétlem ,hogy fönn tudnád magad tartani,ez meg nem ok,hogy elköltözz,max még nem nőttél ki a lázadó korodból..

2013. nov. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ez nem egy teszt, amin át kell menned ahhoz, h elköltözhess.

ha van miből megélned és nem anyu pénzén akarod játszani a nagylányt, akkor ne hagyd magad zsarolni ezzel a dumával.

a sértődésen majd túlteszi magát előbb-utóbb. már ha fontosabb vagy neki mint a büszkesége.

2013. nov. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

5ös: nem, és alapvetően nincs is semmi gond az elköltözéssel, csak kíváncsi vagyok hogy jogos -e anyukám sértődöttsége.


6os: Abban a szerencsés (vagyis inkább szerencsétlen) helyzetben vagyok hogy örököltem egy egyszobás lakást és ezért saját lakásba tudnék költözni, a költségekre pedig ott van az ösztöndíjam és a szociális támogatás.

2013. nov. 10. 20:21
 9/19 anonim ***** válasza:
5%
Az ösztöndíjból és a szoc. támogatásból nem tudnál megélni! Fizetnek kellene a rezsit, a kajádat a ruházkodásodat, szórakozást. A lakást be is kellene rendezni, és kellenének a legminimálisabb berendezési tárgyak. Hűtő és mosógép, mikró, edények, poharak,tányérok stb. Kell ágynemű, törülközők, takarító szerek. (Söprű, felmosóvödör és rongy, lapát stb.)
2013. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mennyi lenne a havi bevételed?

Mennyi a lakás havi rezsije? Mennyibe kerülne megélned?

Ezt mindet írd le, és rájössz, sose lesz ilyen jó világod, mint most... És ezt minden rosszindulat nélkül írom. Sajnos.

2013. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!