Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez elég ok az elköltözésre?

Ez elég ok az elköltözésre?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és úgy érzem hogy eljött az elköltözés ideje, de anyu szerint azok az érvek amiket felhozok nem elég erősek.

(ettől függetlenül mehetnék, de így meg van rám sértődve amiért szerinte "ok nélkül" költözöm)


A legfőbb okom az, hogy az unokatesóm kislánya nagyon gyakran van nálunk, és elég zavaró tud lenni. Anyu szerint ez nem elég ok, mert "nem megy be a szobámba tehát nyilván nem is hallom"...hát, nem így van.


Ezen kívül minden családi összejövetelkor (igaz, nincs olyan gyakran) mindenki bemászkál a szobámba, és emiatt ha pl korábban le akarok feküdni mint hogy a vendégek elmennének, vagy tanulnom kellene egy zh-ra akkor nem tudok hova elvonulni mert mindenhol emberek vannak.


Anyukám szerint ezek nem elég jó indokok arra hogy költözzek, és emiatt tényleg úgy viselkedik mintha én most megsérteném őt azzal hogy amiatt akarok elköltözni, hogy zavar a családi élet...ami igaz végső soron, de persze az is benne van a dologban hogy szeretnék önállósodni, és egyedül beosztani a dolgaimat.


Szerintetek melyikünknek van igaza?



2013. nov. 10. 19:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Jaja utolsó kettőnek eléggé igaza van.Tényleg nem tudnád magad fenntartani,max szűkösen élnél (szar körülmények között) miért volna az neked jó?Inkább beszéld meg szüleiddel a helyzetet mint,hogy menekülj...És tényleg én sem rossz indulatból írom,de még fiatal vagy,egyébként is ,hogy belevágj.Inkább gyűjtögesd a pénzed,tanulj becsületesen,és még bárki lehet belőled.Amikor megfontoltan lépni tudj ,mint minden normális felnőtt. ;)
2013. nov. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

most többet adok bele a költségekbe mint amit akkor kéne, már átszámoltam mindent.

Van még más bevételem is, mert örököltem még mást is (egy másik lakást amit ki tudok adni és jelenleg is ki van adva). Csak ezt nem akartam ide írni mert így ha valaki elolvassa és ismer akkor már rájöhet, hogy ki vagyok.

Annyi a lényeg, hogy nem lennének anyagi gondjaim.

A lakás mindennel be van rendezve egyébként.


Jelenleg havi több mint 100ezer forinttal szállok be a költségekbe. Nem hiszem, hogy egyedül többet költenék.

2013. nov. 10. 21:19
 13/19 anonim válasza:
Hát nem tudom, de az anyukád szerintem joggal sértődik meg, mert lehet, hogy neked ez nyomós érv, viszont ezzel az édesanyádat választás elé kényszeríted, vagy a rokon gyerek, vagy TE! És azért ez elég erős, mert nyilván Téged választana, viszont ez tényleg kicsit kevés indok ahhoz, hogy ilyen miatt komolyan el akarj költözni! Miért nem lehet megbeszélni, hány éves az a gyerek, és mi az, ami ennyire idegesít?! VAgy ha csak szimplán mint gyerek idegesít, akkor 20x is gondold meg majd a gyerekvállalást, ha eljön az ideje, mert a sajátod is idegesíteni fog és akkor viszont nem költözhetsz el! Nem bántásból mondom, tényleg. Ezek csak találgatások, ha nem inged, ne vedd magadra!!!
2013. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hát csak ennyi miatt tényleg nem szoktak elköltözni, de ha megteheted hát miért ne? Ha nem tetszik az egyedüllét legfeljebb visszamész... :)
2013. nov. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól tippelek, hogy most ketten éltek?

Ebben az esetben az a helyzet, hogy soha, de soha nem fogsz tudni elég erős érveket felhozni anyukádnak, ugyanis ő nem akar egyedül maradni. Innentől mondhatsz bármit, lesz ellenvetés.


A megoldás az, hogy nem érvelsz, hanem egyszerűen azt mondod, anya, jövő hétvégén költözöm. Felnőtt ember vagy, ha hajlandó vagy vállalni a felelősséget magadért, akkor nem kell anyukáddal egyeztetned előtte.

2013. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

igen, utolsó válaszoló, jól tippeltél, ketten lakunk..


Egyébként a gyerek 2 éves, és nem azért idegesít mert gyerek, hanem mert hangos, és általában pont olyankor amikor nagyon a tanulásra kéne koncentrálnom, hétköznap az egyetemen szoktam bent maradni tanulni de hétvégén nem tudom ezt megoldani.

Magyarul ha majd nekem lesz gyerekem az nyilán nem fog idegesíteni, mert a saját gyerekem nem csak úgy "belecsöppen" az életembe, plusz akkor nekem az első 2-3 évben nem is lesz más dolgom mint hogy a gyerekkel foglalkozzak, és az azért más helyzet mint így. :)

2013. nov. 10. 23:22
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ezek tényleg nevetséges indokok.


Nem kell indok. Mondd meg, hogy van saját lakásod (kettő is), van bevételed, el tudod magad tartani, és szeretnél önállóan élni. Ennyi.

2013. nov. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ó, te jó ég! Költözz!!!! :-) A kommentjeid alapján egész máshogy fest a dolog, ahogy eddig gondoltam. Azt hittem, van vagy 30-40 ezer forint bevételed, de így! :-)

Nagyon szerencsés vagy, hogy ennyi idősen már ennyit "keresel", ez még 30-40 évesen is sokaknak nehezére esik, vagy egyáltalán nem jön össze.

Rendkívül felelősségteljes, érett gondolkodásra vall ez a terv, szerintem vágj bele, így leszel végleg felnőtt, ha függetlenedsz. Ez az élet rendje, teljesen normálisak az igényeid, sőt. Anyukád előbb-utóbb belátja majd.

Sok sikert! Majd írd meg, hogyan alakul az életed! :-)

10-es voltam. :-)

2013. nov. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Menj.
2013. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!