Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így anyám a...

Miért viselkedik így anyám a húgommal?

Figyelt kérdés

A testvérem 11 éves,(5.ik osztályos) anyám egész nap ugráltatja,parancsolgat neki. Egy darabig azt hittem, hogy jogosan de beszélgettem vele az utobbi hetekben, rájöttem, hogy teljesen értelmes, jó jegyei vannak. E mellet fele nap tanul (kb fél 4 kor ér haza onnantól legalább este 6ig)

Anyám persze idióta foglalkozásokra járatja, amiket szintén nem szeret, ezekről heti 2x este 7kor ér haza utána meg persze tanuljon... Ha bejön velem megnézni a szobámba 1 sorozatot/filmet egyből megy az üvöltözés hogy nincs e jobb dolga?

Hogy tudnék segíteni neki?

18/F



2013. nov. 12. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
beszélj anyukáddal hogy ez a hugodnak nem tesz jót.. amúgy kérdezted már a hugodat erről hogy ő nem érzi ezt úgy mint te?
2013. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ülj le beszélgetni anyukáddal. Próbáld meg neki higgadtan elmagyarázni, hogy a húgod ezek miatt frusztrált, és hogy egy gyereknek nem csak a tanulásról kell, hogy szóljon az élete. Veled is ezt csinálta annyi idős korodban?
2013. nov. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert lány. Nálunk is ez volt. Egy lány csináljon meg mindent, sőt, még annál is többet, egy fiú meg vakarhatja a tökeit. Legalábbis az én anyám így gondolkodott a gyereknevelésről. Egyetlen hozadéka volt: 20 évesen elköltöztem, míg a bátyám 32 évesen ma is otthon lakik.
2013. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát anyám hasonlókkal próbálkozott nálam is, jöttek az idióta büntetgetések, de semmit nem ért el vele. Azóta, hogy semmi nincs rám erőltetve "csakazértis" jegyeim is sokkal jobbak, sportolok stb

Anyámmal erről beszélni lehetetlen körülbelül, ha hagynám magam velem is ez lenne

2013. nov. 12. 17:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet a húgodon éli ki azt a vágyát, amit rajtad nem tudott.

Beszélj vele.

2013. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!