Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Időnként nagyon szeretnék...

Időnként nagyon szeretnék babát, de mivel a párom 44 éves nem merek neki szülni. Mi van, ha nem lesz türelme hozzá?

Figyelt kérdés
Ha szülök akkor mindenképp a páromnak fogok. Hogyan mondjam meg neki, hogy babát szeretnék tőle?
2013. nov. 14. 21:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Egy 44 éves nem öreg. Felesleges erre tenni a hangsúlyt.



Ja, hogy ő nem akar babát? Akkor inkább ne. A meglepit senki nem szereti.

2013. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
41%

Nekem apám 40 volt, mikor születtem, de én már régesrég megfogadtam, hogy az én gyerekemnek nem lesznek idős szülei. Általános iskolásként egyenesen ciki volt, hogy az én apám szinte nagypapa korú, míg másoké fiatalos, vicces, fitt és teljesen más a gondolkodása, mint egy ízig-vérig kommunista rendszerben felnőtt és élete nagyobb részét abban leélt embernek. A párom most 26 éves, de mikor mondja, hogy mi lesz 30 éves korában és a gyerek még nem szerepel a tervei közt, én már akkor szörnyülködök, hogy úgy mégis hány évesen akar gyereket?! Persze ő nem fogja fel, mert az anyja 18, az apja 24 volt, mikor megszületett...

A húgom meg most egy 20 évvel idősebb férfival él, de már ezen is kiakadtam, hogy mi lesz, ha a gyerekei ettől a férfitól lesznek. Nekem nagyon rossz a tudat, hogy apám nagy valószínűséggel már nem fogja látni felnőni az unokáit (ezen okból mellettem sem lehettek a nagyszüleim és eléggé rányomta a bélyegét a gyerekkoromra, hogy nekem nem voltak élő nagyszüleim, mint másnak), nem segíthet nekünk pl házépítésben vagy -újításban, mert mire odáig jutunk, hogy saját házunk legyen, addigra apám már 70 körül vagy afölött lesz. Úgyhogy én a helyedben elgondolkodnék a dolgon, mert nagyon önző dolog tőled, csak magadra gondolsz, a leendő gyerekedre nem. Nézz utána, hogy a legfrissebb kutatások szerint a 40 év fölötti apa ugyanakkora kockázatot jelent a magzatra nézve, mint a 40 körüli anya.

2013. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!