Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek más gyerekéhez nincs...

Akinek más gyerekéhez nincs türelme, annak a sajátjához sem lesz majd?

Figyelt kérdés
Dolgoztam babysitterként, de sosem tudtam őket úgy megszeretni, pedig nem rossz gyerekek. Nem volt türelmem hozzájuk, alig vártam, hogy vége legyen a műszaknak, annak ellenére, hogy ők nagyon ragaszkodtak hozzám. Felmerült bennem a félelem: vajon a sajátjaimmal szemben is türelmetlen leszek vagy ez természetes, ha valaki más gyerekéről van szó? Tapasztalatok?
2013. jún. 26. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hogy van ez másnál, csak saját tapasztalatból írhatom, hogy ez nem feltétlen van így. Más gyerekéért én sem rajongok, nem kedvesek nekem, sem semmi. Néha, nagyon ritkán aranyosak, de az is csak távolról. De a saját gyerekem más. Őket szeretem, és van türelmem is. Pedig rengeteget sírtam, és gondolkoztam ugyanezen a terhességem alatt. De persze másnál lehet másképp. Láttam én már csapnivaló szülőket, akik más gyerekéért meg odavoltak.
2013. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Én nem szeretem a gyerekeket. Hisztiznek, bömbölnek, és zavarnak. Bár szívességből vigyáztam barátok, rokonok gyerekeire, de alig vártam hogy vége legyen a napnak.

Ma akárhová megyek, mindig hallom hogy valahol egy gyerek megint ordít. Ilyenkor menekülök, hogy ne kelljen hallgatnom. Viszont a fiammal más volt a helyzet, Őt imádom. Bár nem volt hisztis kölyök, de nála semmi nem zavart. 21 éves, és igazi jó kapcsolat van köztünk.

Szóval attól hogy idegen gyerekeket nem bíród, a sajátjaidat imádni fogod..

2013. jún. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező! :)


Nyugi! Biztos vagyok benne, hogy lesz elég türelmed a saját babódhoz, és abban is biztos vagyok, hogy rajongásig fogod szeretni. Ha már ez a kérdés felmerült benned, az nagyon jó, mert van önkritikád, felelősségérzeted, és ez szuper.


Személyes tapasztalat: más gyerekét elég volt elviselnem, de a sajátjaimhoz megvolt/megvan a türelem és a szeretet is.

2013. jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért más gyereke mégiscsak a más gyereke .. Én is csak úgy távolról szeretem őket .Természetesen a saját lányommal más a helyzet ,IMÁDOM (!) ,bár néha ő is ki tud boritani rendesen . :-)
2013. jún. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy mint az első váloszólónak, nekem is ez a tapasztalatom. Más gyerekektől szinte agy**szt tudok kapni, néha még a saját húgom is idegesít pedig csak havi 1x látom. De a saját fiamat imádom, egyáltalán nincs bennem ilyen érzés, pedig baromira féltem ettől. Neked sem kell aggódnod, teljesen más lesz. :)
2013. jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm, megnyugtattatok :)
2013. jún. 26. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!