Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vélekedtek erről?

Hogyan vélekedtek erről?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve a párommal lakom és jövőre lesz az esküvő. Amikor még otthon laktam,akkor az első egy évben, mikor már megvolt a párom anyum nem igazán engedte, hogy ott aludjon nálunk,mondván, hogy a nagyi mit fog hozzá szólni, aki velünk lakott,mert ő ugye más időben volt fiatal. Közben meg húgomnak lassan fél éve párja van és a srác már többet aludt ott nálunk, mit az én párom 4 év alatt. Külföldön tanul a srác és mikor hazajön, akkor 1 heteket tölt nálunk és ilyenkor anyum nem mondja azt, hogy jajj mit fog szólni a nagyin, meg 1 héten keresztül eteti a fiút stb. Kezdjük ott, hogy az én párom mondjuk ezt el sem fogadta volna.

Szóval mi a véleményetek a megkülönböztetésről?


2013. nov. 15. 08:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Semmi. Változnak az idők. Mi a gond?
2013. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Arról mi a vélemény, hogy nekem régen alig engedtek meg valamit meg húzták a szájukat a húgomnak meg mindent?

Erre értem a nem egyenlő bánásmódot.

Meg, hogy pl a húgom szüleivel a fél év alatt többet találkozott, mint az én párom szüleivel, pedig mindkét család vidéki.

2013. nov. 15. 09:00
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

ez nálunk is így volt. mindig az idősebb szív. pl engem nem engedtek el 14 évesen diszkóba, de 16 évesen a 14 éves hugommal igen.

és mindent az életben nekem kellett kiharcolni, a tesom meg lazán megkapta.

szóval mi vagyunk az elöljáró, vagy mi :(

2013. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Meg ha az embernek 2 gyereke van, akkor nem az lenne a normális, hogy mindkettővel ugyanúgy viselkedik?

Mert párom szülei nem kivételeznek sem a párommal sem a tesójával. De nálunk meg annyira húgom felé billen a mérleg, mert ő a kiskedvenc.

2013. nov. 15. 09:02
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
mert szóval ha neked végre megengednek valamit, akkor természetes hogy a hugodnak is. az első szülött formálja a szemléletüket, a kisebbnek így már nincs min harcolnia.
2013. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

kedves 3-as köszönöm a válaszodat! :)

Nálunk is pont így van... Persze engem is támogattak mindig, de a húgum alá szó szerint odapakoltak mindent.

2013. nov. 15. 09:05
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

Uristen, hány eves vagy, tizenkettő? Mert akkor érthető a nyafogasod. Változnak az idők, változik a szüleid gondolkodásmódja. Ha jol értelmezem, a kérdésed alapján te 4 evvel ezelőtt nem állattal eleget a barátod dal nálatok. Azóta eltelt harom év. A szüleid haladtak a korral.

Neked meg inkabb a barátokra kellene koncentrálni, nem nyavajogni, hogy a húgának mit szabad, meg mit nem.m

2013. nov. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

kedves 7-es, Te nagyon félreértettél valamit...


1: Nem nyafogtam!! Nem szoktam! Ha neked ez már nyafogásnak számít az elég baj!


2: Csak arra voltam kíváncsi, hogy másoknál ezek hogy zajlottak stb...


3: Köszönöm, de nem kell minősíteni!! Én sem fogom minősíteni a "kedves" hozzászólásodat!

2013. nov. 15. 09:10
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

Nyugalom, mindenütt így van.

A nagynak kevesebbet engednek, mert akkor ez még új dolog a szülőnek - nehezebben megy bele. Ezen kívül neki példát is kell mutatnia a kicsinek.

Cserébe viszont többet is kell fizetnie haza, ha a kisebb gyerek hamarabb lesz önálló.


Nekem pl. több órával hamarabb le kellett feküdnöm aludni, mint ami a koromból következett volna. Órákat forgolódtam az ágyban minden nap.

Na, olyan jól sikerült a példamutatás, hogy a testvérem gyerekei kezdettől nagyon késő estig fennmaradhattak.

2013. nov. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem biztos, hogy ez kivételezés. Ha nekem 2 gyerekem lenne (csak 1 van), a másodiknál én is sok mindent máshogy csinálnék, mert rájöttem, hogy az elsőnél hol hibáztam.
2013. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!