Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vélekedtek erről?

Hogyan vélekedtek erről?

Figyelt kérdés

Már lassan fél éve a párommal lakom és jövőre lesz az esküvő. Amikor még otthon laktam,akkor az első egy évben, mikor már megvolt a párom anyum nem igazán engedte, hogy ott aludjon nálunk,mondván, hogy a nagyi mit fog hozzá szólni, aki velünk lakott,mert ő ugye más időben volt fiatal. Közben meg húgomnak lassan fél éve párja van és a srác már többet aludt ott nálunk, mit az én párom 4 év alatt. Külföldön tanul a srác és mikor hazajön, akkor 1 heteket tölt nálunk és ilyenkor anyum nem mondja azt, hogy jajj mit fog szólni a nagyin, meg 1 héten keresztül eteti a fiút stb. Kezdjük ott, hogy az én párom mondjuk ezt el sem fogadta volna.

Szóval mi a véleményetek a megkülönböztetésről?


2013. nov. 15. 08:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Hat pedig ez nyafogas. Kb "persze a Katinak vettél Milkacsokit nekem meg csak spot szeletet" szintű.....
2013. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Most Téged, amúgy miért is zavar, hogy kiírtam ezt a kérdést?

Ha meg mondjuk nem tudsz értelmes választ adni, csak bunkózni, akkor meg ne írogass légy szíves.

Köszönöm!!

2013. nov. 15. 09:15
 13/20 anonim ***** válasza:
71%
Most mit hisztizel, lépj már túl ez apróság, lesz még nagyobb bajod is az életben.
2013. nov. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem hisztizek, éppen rajtad nevetek, hogy ezen miért húzod ennyire fel magad... :) Köszönöm de nem kell kioktatni engem, hogy hogyan viselkedem stb! Már vagy 1000 éve túlléptem ezen! Hangsúlyozom, csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, nem azért, hogy elsírjam a bánatom másoknak.

De ha neked ez máshogy jött le, az már a te gondod...

2013. nov. 15. 09:19
 15/20 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk ugyanez volt. 18 éves voltam amikor megismertem az akkori páromat, végzős gimnazista voltam, akkor kezdtem az évet. 18 évesen kikötötték, hogy még hétvégén is este 9-10re vigyen haza az exem, nem aludhattunk együtt, vagy ha épp szünet volt a suliban, akkor 1x ott aludhattam, de akkor is másnap reggel 9re a kapunkban kellett lennem. Miután leérettségiztem, utána nem szóltak csak bele, hogy mikor megyek el, meddig, és a párom is utána aludhatott csak ott. (3,5 évet voltunk együtt.) Erre amikor hugom betöltötte a 18at, megismert egy srácot, aki 2 hét után szinte nálunk lakott. Ott aludt nálunk hétköznap is, pedig hugomnak másnap iskola volt, ugyanúgy érettségi előtt állt, ráadásul nem egy jó tanuló volt, jobban mondva lesz**-t mindent. Neki mégsem szóltak egy árva szót sem, úgy jött-ment a srác mintha ott lakna. Nekem sem tetszett ez, de nem tudtam mit csinálni vele, volt, hogy szóba hoztam a dolgot, hogy talán a drága hugomnak az iskolára kellene koncentrálnia, akkor meg aztán ÉN kaptam hideget-meleget, hogy milyen vagyok... no komment. Ez van :)
2013. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 klopusz ***** válasza:
78%

Tapasztalatból mondom, hogy bizony, ez így van.

Én sem engedtem volna szívesen a nagyobbik lányomat 13 évesen össze-vissza mászkálni, de most, hogy a nagy már 16 és a kisebbik lett 13, együtt bárhova elmehetnek (vásárolgatni, gimis rendezvényekre), természetesen épeszű időpontban.

Szerencsére a "ki aludhat nálunk" kérdés még nem merült fel. Mondjuk nálunk senki sem tud vendégként aludni, egyszerűen nincs rá helyünk :-)


Szóval úgy van, ahogy már előttem is írták. Mi, szülők bizony az első gyereken gyakoroljuk be a szülőséget, ezért a nagyok mindig szorosabban vannak fogva. Aztán látjuk, hogy semmi gond nem lett (jó esetben), így a kisebbnél már lazább a póráz.

2013. nov. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 15. 09:27
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
13-ként más vagyok ...nem az akivel előtte vitatkoztál :D
2013. nov. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
:D
2013. nov. 15. 09:30
 20/20 anonim ***** válasza:

na nálunk pont fordítva volt, a nővéremnek mindent lehet, őt a csupa 2-es bizonyítványért sütizni vitték, ha nekem 3-as is lett valami, akkor lecseszés, ha a tesómnak pénz kellett, adtak, ha nekem kellett, akkor menjek diákmunkára, oda megy, ahova akar, nekem mindig könyörögni, meg magyarázkodni kellett...

És hangsúlyozom, 16 hónappal idősebb nálam!

2013. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!