Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatal házasok, akiknél még...

Fiatal házasok, akiknél még nincs baba, ti hazamentek szentestére?

Figyelt kérdés

mi nem tudjuk, mi legyen. Tavaly hazamentünk. Idén? Nem tudom...

Meg ha haza is megyünk, kinél legyünk, nálunk vagy anyóséknál. Férjem rokonai ilyenkor mindig a nagymamájánál vacsiznak, utána elmennek egymáshoz.

Nálunk ált. senki nincs, csak mi, max átmegyünk mamához vagy ők hozzánk, de az se mindig...


2013. nov. 19. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Diplomatikus megoldás, ha otthon maradtok, vagy ha hazamentek, akkor felváltva, egyik évben egyik szülő, másik évben másik.

Nálunk a szenteste az szent, akkor senki sehova, azt mindenki otthon tölti, karácsony két napja a népvándorlás.

2013. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
igen, gyerekkel már úgy is lesz, csak most míg ketten vagyunk, nem tudom. Mennék is szívesen, de maradnék is, hogy kettesben legyünk... lehet az lesz, mint tavaly, hogy már napokkal előtte felállítottuk a fát :)
2013. nov. 19. 10:29
 3/19 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyunk házasok, baba sincs csak kutya, de már régebben együtt élünk.

Ilyenkor nálunk úgy zajlik hogy minden nap máshol vagyunk, attól függ hogy én szüleim és anyósomék mikor vannak otthon (mert dolgoznak karácsonykor is)

Pl. tavaly: 24-én mamánál voltunk. 25-én reggel felpakoltunk (ajándékok..stb); lementünk anyumékhoz (oda elhozták anyáék mamát is), ott aludtunk, 26-án reggel indultunk tovább anyósomékhoz(az ő részükről már nem élnek nagyszülők), ott aludtunk. 27-én délelőtt jöttünk haza.


Nálunk általában így zajlik a karácsony.

2013. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
24-én otthon vagyunk édeskettesben.25 egyikőnk rokonsága,26 a másiké.
2013. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nos, mi külföldön élünk, így csináljuk:

- A évben itthon vagyunk szenteste, majd 25-én anyóséknál a párom családjával (sógornőmék is otthon vannak szenteste, náluk van baba:), majd január első hetén megyünk M.o.-ra

- B évben Magyarországon vagyunk szenteste, és általában előtte karácsonyozunk kettesben itthon (előfordult már, hogy 22-én :D), aztán mikor hazajöttünk, akkor anyóséknál.


Szerintem érdemes lenne valami rendszert bevezetnetek, és abban nem árt a tágabb családhoz alkalmazkodni. Ahol erősebbek a hagyományok, azt követném, ahol kevésbé, oda látogatnék 25/26-án.


A kettesben karácsonyozást pedig már 23-án meg lehet kezdeni esetleg díszítéssel, vagy 24-én is karácsonyozhattok kettesben, aztán csak vacsorára a párod családjához, így majdnem az egész nap a tiétek.

2013. nov. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nálunk az idei lesz az első, babás karácsonyunk. Az eddigi gyakorlat baba nélkül az volt, hogy a szentestét kettesben töltöttük,és utána egyik nap mentünk az én, másik nap a párom/férjem szüleihez. Hogy melyik nap, az megbeszélés kérdése volt,mert több család programjait kellett összehangolni.

Öcséméknél is ugyanez a helyzet: szenteste kettesben sógornőmmel, utána családi karácsonyozás.

Így nincs sértődés, nincs rohanás: a szüleink elfogadták, hogy a szenteste kettesben.

2013. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Tavalyelőtt, amikor még csak a menyasszonya voltam férjemnek 24.-én otthon voltunk kettesben. 25.-én az én szüleimnél voltunk, 26. az ő szüleinél. Az egészből csak annyi maradt meg, hogy mindig rohantunk...., de a szenteste tökéletes volt.


Tavaly már házasként elköltöztünk abba a városba ahol anyukámék is laknak. 24.-én este átmentünk hozzájuk, majd utána valamikor későn együtt is szentestéztünk (így nem volt az igazi), 25. én hajnalban anyósomékhoz, majd 26.-án estefelé jöttünk haza.


Mivel tavaly szenteste anyuéknál voltunk, így most muszáj elmenni férjem családjához. 24.-én ott leszünk, 26.-án anyuéknál, amjd valamikor karácsonyozunk mi is.


Viszont jövőre és utána minden évben (remélem, hogy hárman leszünk, de ha esetleg nem akkor is) 24.-én otthon leszünk. 25.-én megyünk anyukámékhoz, mert ők 10 percre laknak kocsival, 25.-én késő este pedig érkezünk anyósékhoz és ott vagyunk 27.-én estig.

2013. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ja, az hozzátartozik, hogy a szülők egy városban élnek
2013. nov. 19. 11:38
 9/19 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ti is abban a városban éltek ahol a szülők?
2013. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ez lesz az első karácsonyunk a közös lakásunkban. Mi - ahogy eddig is - 24-én délután 1 körül megyünk anyósékhoz ebédre, este 5-6 körül pedig az én szüleimhez onnan a nagyszüleimhez, ahol a vacsora lesz. Ekkor szüleiménél alszunk, másnap nálunk van ebéd, aztán megyünk megint anyósékhoz és a párom nagymamájához. 4 éve vagyunk együtt, minden karácsonyunk így telt, ezen ezután sem fogunk változtatni. Én nem szeretnék 24-én "csak ketten" lenni, hiszen minden nap így vagyunk, a karácsonyt pedig a családunkkal szeretjük tölteni. :)
2013. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!