Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan költözzek el otthonról?

Hogyan költözzek el otthonról?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, januárban hazaköltöztem a kislányommal a szüleimhez, mert az apukájával nem működött.

Itthon eléggé sikerült elhagyni magam, de általában a gyerekkel voltam, nem léptem le bulizni.Csak ha hazaértek a nagyszülők akkor ők játszottak vele.

Megtalált a szerelem, de nem tudunk találkozni, mert a szülők szerint túl korai, gyermekem kell nevelni, nem b*ni járni este.

Nincs munkám, de itthon mindig rendet csinálok, csak ők ezt nem látják.

A gyerekkel nem játszhatok, mert a mama mindig itt áll felettünk, közbemagyaráz, fürdetéskor etetéskor altatáskor, mit adok rá, hová megyünk.

El kell innen költöznöm, mert állandóan az öngyilkosságra gondolok, hogy nem élhetek. De ők csak fenyegetnek, hogy hova vinném a gyereket, elvetetik a gyámmal tőlem, hogy szar anya vagyok.

A kérdésem az lenne, hogy hiába ülök le velük józanul beszélni nem értenék meg, megvárni egy vitát és akkor lelépni, vagy mikor nincsenek itthon akkor?


2013. nov. 20. 13:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

hát keress valakit, akinek szinténjól jönne az együttlakás párkereséstől függetlenül. Akár ház körüli segítségért cserébe.

Sok ilyen hirdetés van.

Érdemes megkérdezni a szociális irodát, családsegítőt is, Vörös Keresztet, stb. Vannak bentlakásos munkák is, akkor nem kell költened a lakhatásra, és a baba sem akadály.

2013. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy a pasi 400 km-t költözött ide hozzánk, otthagyva anyukáját, rokonait és barátait egy vad idegen városba.
2013. nov. 20. 13:47
 13/14 anonim ***** válasza:
Összepakolsz, és elmész. Felnőtt ember vagy, felelős vagy a saját gyerekedért is! Eleve hiba volt visszakerülnöd egy ilyen közegbe!
2013. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok anya, de szeretnék segíteni.


Mihez értesz? Szakmád, végzettséged?


Szerintem (lévén, felnőtt ember vagy) bármikor összepakolhatsz és elmehetsz. Egyértelműen a saját helyzetedet könnyíted meg, ha akkor teszed ezt, amikor nincsenek otthon, így majd nem kezdenek veszekedni veled.


Szobatársat sokan keresnek, mert nem tudnak egyedül kifizetni egy lakást/szobát stb. Sok ilyen hirdetés van, nézz körül!


Priviben is megírhatod, amit a szakmádról kérdeztem!

2013. nov. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!