Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek van "apai ösztön"...

Szerintetek van "apai ösztön" is? Úgy értem, ha egy apa nem tartja a gyerekével a kapcsolatot azért még szereti?

Figyelt kérdés
2013. nov. 29. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk kb. csak apai ösztön volt. Apukánk nevelt fel minket, szinte gondolatolvasóként kitalálta mindig, hogy mire volt szükségünk, mi volt a bajunk...

Ő foglalkozik velünk a mai napig, felnőtt korunkban is.


A válasz: igen, van!!!

2013. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem hiszem. Az apai szeretet kötődésen alapul, ami az együttéléssel alakul ki. Ha egy apa a gyerek születésétől kezdve csak hétvégi apuka, akkor ott sem a kötődés, és ezáltal sem a szeretet nem olyan erős.
2013. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Vannak jó anyák meg jó apák és vannak rossz apák meg jó anyák,nem lehet általánosítani.
2013. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

#1 Nálatok pont azért alakult ki erős szeretet és kötődés, mert apud nevelt titeket.

De itt az a kérdés, hogy mi van akkor, ha nem tartja az apa a kapcsolatot. Talán még az eszébe sem jut, hogy van gyereke.

2013. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Van. Ha azért nem tartja a kapcsolatot a gyerekével, mert az anya ezt megakadályozza, csak kéthetente láthatja a gyereket, attól még szereti. Sőt, szenved attól, hogy a gyerekével nem törődhet annyit, amennyit szeretne.
2013. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
Ha szeretné, akkor tartaná a kapcsolatot a gyerekével.
2013. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%

#5 azért nem tartja, mert az anya megakadályozza???

Akkor ott a gyámügy, a bíróság, a rendőrség, egy anya a hegyet is megmozgatja, ha elszakítják a gyerektéől, de egy apa... neki az is akadály, ha az anya ír egy sms-t, hogy ne látogassa a gyereket.

2013. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Van. Engem kisgyerekként még egy darabig látogatott apukám, aztán megszakadt a dolog.. Tiniként újra felvettük a kapcsolatot, ma már egyedül élek, de sok hétvégét töltök nála, szoktunk együtt menni nyaralni.. Ha nem szeretett volna sosem tudtuk volna rendezni a viszonyunkat.. nagyon szeretem és biztos vagyok benne, hogy ő is engem. Mindenben támogat, bármikor felhívhatom. A felesége pedig szinte a legjobb barátnőm.:) Imádom őket..Pedig több évig nem találkoztunk..
2013. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8 De nem biztos, hogy úgy és annyira szeret ehogy és amennyire akkor szeretett volna, ha ő nevel, és nem marad ki ennyi év.


Én is rajongok a tesóm gyerekeiért, bármit megteszek értük, bármiben támogatom őket, de mégsem anyai szeretettel szeretem őket.

2013. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Több oka is lehet: apuka külföldön él, anyuka tíltja a gyerektől, esetleg börtönben ül.
2013. nov. 29. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!