Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit hazudjak a szüleimnek, ha...

Mit hazudjak a szüleimnek, ha nem akarok most vizsgázni?

Figyelt kérdés

Úgy tűnhet, mint egy tini kérdése, de 26 éves családanya vagyok. Dolgozom, tanulok, egyedül nevelem az 5 évesemet, külön élek a szüleimtől, kettesben a lányommal a saját lakásunkban. Viszont szoros a kapcsolatom a szüleimmel, és máig mindenben támogatnak: vigyáznak a lányomra, ha kell, fizetik a különóráit, vesznek neki ruhát, ilyesmi.

Kedden lesz az egyik képzésem utolsó vizsgája: számvitel elemzés. Ez egy három részes könyvelői szakmai záróvizsga része. A három vizsgára kizárólag egyszerre lehet jelentkezni, ami azt jelenti, hogy egymástól 1-2 nap eltérésre van a 3 vizsga, tehát majdhogynem egyszerre kell felkészülni mindre. Nekem ez nem ment munka és gyerek mellett. Amikor először felvettem a 3 vizsgát, 1 sikerült. A következő vizsgaidőszakban már csak kettőt kellett felvennem, megint csak egy sikerült. Most már csak ez az egy van hátra, aminek tehát harmadjára futok most neki. Nagyon ciki lenne ha megbuknék, márpedig nem tanultam eleget. Egyszerűen nem ment... Pedig a szüleim vigyáztak a lányomra egy-egy estét, hogy tudjak tanulni, de mégse ment, folyton elaludtam. Holnap kell leadnom a szakdolgozatomat is az egyetemen, és a munkahelyemen is le kell adnom egy fontos pályázati elszámolást, lehetőleg holnap, szóval nagyon nem szeretnék most kedden vizsgázni, de ezt nagyon nem szeretném bevallani a szüleimnek. Tudom, hogy ez gyerekes, és nem egészséges, de sajnos a mai napig nagyon bánt, ha csalódniuk kell bennem, és lelkiismeret furdalásom is van, hogy ők mindent megtesznek a boldogulásomért, vigyáznak a lányomra, segítik az életemet, és mégsem megy minden olyan simán... szóval valami olyasmi kibúvó kéne, ami teljes mértékben önhibámon kívülivé tenné, hogy nem vizsgáztam le. betegség, baleset, börtön... csak ezek túl durvák. tud valaki jó ötletet adni?


2013. dec. 1. 21:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
28%

Remélem 10 év múlva a gyereked is itt fog tanácsot kérni, hogy hogyan hazudjon és vágjon át téged!

Hogy fogod őt őszintéségre tanítani? milyen erkölcsi alapon?

2013. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

nem neveléssel, hanem olyan érzelmileg is támogató szülői hozzáállással igyekszem majd kölcsönösen őszinte kapcsolatot kialakítani a lányommal, amiben biztos lehet abban, hogy akkor sem becsmérlem, nem hibáztatom és nem éreztetem vele a csalódottságomat, ha hibázott.

de szeretnék a kérdésemre is választ kapni.

2013. dec. 1. 21:53
 3/31 anonim ***** válasza:
13%
Remélhetőleg nem fogsz olyan választ kapni, amit hasznosíthatsz. Bízom benne, hogy van elég őszinte ember még a világon, aki pláne nem verné át a szüleit. Hülye voltál, nem készültél, és ezért csakis te vagy a hibás. Tudtad jól, hogy lesz egy ilyen vizsgád. Ha már két vizsgaidőszak óta csinálod ezt a tárgyat, azt jelenti, hogy 1 éve legalább. Ennyi idő alatt, ha csak egy héten egy órát szánsz rá, már akkor is legalább profnak kéne belőle lenned. Én soha nem hazudtam a szüleimnek, akkor sem, ha nagy hülyeséget csináltam. Bevallottam, hogy én tettem, rosszul döntöttem, ennek ez és ez a következménye. Elhiszem, hogy nehéz egyedül egy gyerekkel, de egyetemistaként mondom, hogy nem lett volna lehetetlen küldetés a vizsgára való felkészülés. Már késő bánat, de ha időben gondolkodtál volna, most nem lenne lelkiismeretfurdalásod, nem kéne szégyenkezned a szüleid előtt, és nem kéne hazusgásokon gondolkodnod 26 éves felnőtt nőként, mint egy óvodásnak. Valóban gyönyörű példa lesz a gyereked előtt.
2013. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
19%
börtön? :D mivaaan? amúgy meg,26éves vagy könyörgöm!mit csináltál eddig?
2013. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
46%
Ha ezert buntudatod van,akkor gondolod azert nem lenne,ha hazudnal nekik?Es gondolj a gyerekedre,hogy neked hogy esne tole,es lehet,hogy ha sikerulne jobb munkat kapnal,es a gyerekednek jobb jovot tudnal meg ennel is teremeteni.
2013. dec. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem menj el és próbáld meg. Mit veszíthetsz? Max. nem sikerül. Az semmivel nem rosszabb, mintha el sem mennél. Így legalább lenne esélyed.

Egyébként felnőtt nő vagy, nem tartozol magyarázattal másnak. Mondd meg nekik, hogy nem mész el, mert nem sikerült felkészülnöd.

2013. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
Mondd, hogy fosvahányásod volt és nem tudtál elmenni vizsgázni. Ennyi.
2013. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
eleredet az orrod vére és lekésted a buszt :D
2013. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%
vagy mond azt hogy az iskolában meghibásodotta fűtés és ezért elmaradnak a vizsgák és csak jövőre lesz már
2013. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
44%

26 éves önálló nő miért kényszerül hazugságra a szüleivel szemben?

Nem mentél be vizsgázni és kész.


Bár gondolom te tipikusan az az örök gyerek vagy, aki minden nap felhívja az anyukáját, és elmeséli, hogy milyen volt a reggeli széklete.

2013. dec. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!