Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit hazudjak a szüleimnek, ha...

Mit hazudjak a szüleimnek, ha nem akarok most vizsgázni?

Figyelt kérdés

Úgy tűnhet, mint egy tini kérdése, de 26 éves családanya vagyok. Dolgozom, tanulok, egyedül nevelem az 5 évesemet, külön élek a szüleimtől, kettesben a lányommal a saját lakásunkban. Viszont szoros a kapcsolatom a szüleimmel, és máig mindenben támogatnak: vigyáznak a lányomra, ha kell, fizetik a különóráit, vesznek neki ruhát, ilyesmi.

Kedden lesz az egyik képzésem utolsó vizsgája: számvitel elemzés. Ez egy három részes könyvelői szakmai záróvizsga része. A három vizsgára kizárólag egyszerre lehet jelentkezni, ami azt jelenti, hogy egymástól 1-2 nap eltérésre van a 3 vizsga, tehát majdhogynem egyszerre kell felkészülni mindre. Nekem ez nem ment munka és gyerek mellett. Amikor először felvettem a 3 vizsgát, 1 sikerült. A következő vizsgaidőszakban már csak kettőt kellett felvennem, megint csak egy sikerült. Most már csak ez az egy van hátra, aminek tehát harmadjára futok most neki. Nagyon ciki lenne ha megbuknék, márpedig nem tanultam eleget. Egyszerűen nem ment... Pedig a szüleim vigyáztak a lányomra egy-egy estét, hogy tudjak tanulni, de mégse ment, folyton elaludtam. Holnap kell leadnom a szakdolgozatomat is az egyetemen, és a munkahelyemen is le kell adnom egy fontos pályázati elszámolást, lehetőleg holnap, szóval nagyon nem szeretnék most kedden vizsgázni, de ezt nagyon nem szeretném bevallani a szüleimnek. Tudom, hogy ez gyerekes, és nem egészséges, de sajnos a mai napig nagyon bánt, ha csalódniuk kell bennem, és lelkiismeret furdalásom is van, hogy ők mindent megtesznek a boldogulásomért, vigyáznak a lányomra, segítik az életemet, és mégsem megy minden olyan simán... szóval valami olyasmi kibúvó kéne, ami teljes mértékben önhibámon kívülivé tenné, hogy nem vizsgáztam le. betegség, baleset, börtön... csak ezek túl durvák. tud valaki jó ötletet adni?


2013. dec. 1. 21:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
73%
Ha a gyakorira írogatás helyett inkább tanulnál sokkal beljebb lennél. Van még egy estéd + a ma este, tanulj inkább. Meglesz az, két éjszaka alatt a teljes Sobottát be lehet vágni. :D
2013. dec. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

hazudni nem okozna nagy lelki bántalmakat.

az sokkal fájóbb, ha ők éreztetik velem, hogy kevés és szar vagyok.

#4-es: 26 vagyok, igen. ilyenkor már nem tanulhat az ember? elmesélhetem, hogy mit csináltam. másodévesen orvosin teherbeestem, megtartottam, az egyetemet ott hagytam (nem érdekel, hogy egyes szuperanyuknak sikerült gyerek mellett orvosit végezniük, én nem vállaltam kisbabás egyedülálló anyaként), elkezdtem egy alapszakot és egy pénzügyi szakmát 21 évesen, de szülés után egy évet halasztottam az egyetemen, egyet pedig csúsztam, mert munka és gyerek mellett nem minden sikerült elsőre, így szereztem meg 25 évesen most nyáron az abszolutóriumomat. augusztusban lettem 26. a pénzügyi okj képzés két éves volt, azzal rendben végeztem, és elkezdtem egy rá épülő magasabb szintű okj képzést is, a mérlegképes könyvelőit, aminek valóban egy éve szenvedek a záróvizsgájával, közben tökegyedül nevelek egy gyereket, akinek bölcsis kora óra dolgozom 8 órát: 6 órát munkahelyen, 2 órát saját vállalkozásomra fordítva. nem olyan már ez, mint anno egyetem mellett diákmunkázni. felelős beosztásom van, holnap pedig fontos napom, és ha elcseszek valamit, milliós pályázati pénzektől esik el a cég.

aki azt mondja, hogy nem teljesítettem elég jól az elmúlt élvekben, annak megnézném, hány órából áll egy napja.

és pont ezért esik rosszul, ha azt éreztetik velem, hogy kevés vagyok. kíváncsi vagyok, hányan tudnák zökkenőmentesen csinálni párhuzamosan az egyetemet, az okj szakképzéseket, a munkát és az egyedülálló anyaságot!

#10-es: bizonyos értelemben nem vagyok önálló, mert szükségem van a nagyszülők segítségére, ha vizsgázom, vagy ha megbetegszik a gyerek. és ők mindig segítenek.

amúgy nem hívom fel naponta őket, kár gúnyolódnod ezen... ha lenne párom, nyilván más lenne a helyzet. de nincs.

utolsó: nekem már a sobottát sem sikerült két éjszaka alatt bevágni...

2013. dec. 1. 22:35
 13/31 anonim ***** válasza:
20%

Ne haragudj, de: 5 éves MID? Lény szíves rendesen kiírni, a magyar nyelv a legszebb a világon, ne rontsd el ilyenekkel!

On: más a se..ét verné a földhöz ha aa szülei segítenék! Ülj lefele tanulni, egy 5 éves gyerek elvan magában is akár, vagy nagyszülőkkel, apukával.

2013. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
68%
"betegség,baleset,börtön...csak ezek túl durvák." NEE MÁR!Álljon meg a menet..ilyeneknek meg sem kellene fordulnia a fejedben.Legalább menj be és próbáld meg,ennyi eszed legyen.Ha megbuksz,akkor meg ne próbálkozz többet..istenem!!
2013. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
szenvedtem a képzéssel két évet, kidobtam rá 200 ezer forintot, megcsináltam a modulzárókkal együtt 6 vizsgát és ne próbálkozzak többet ha ez az utolsó most nem sikerül?
2013. dec. 1. 23:09
 16/31 A kérdező kommentje:

13-as... te is úgy teszel mintha nem írtam volna le, hogy baromira nem lébecolok... na ez az amit el akarok kerülni: hogy a saját szüleim is azt éreztessék velem, hogy gáz, ha nem sikerült, mert igazán leülhettem volna tanulni.

annyira szeretném, ha valaki (főleg apám) egyszer azt mondaná: le a kalappal, tök sok dologban helyt álltál az elmúlt években, nem dől össze a világ, ha nem sikerül egy vizsga, majd sikerül legközelebb!

2013. dec. 1. 23:15
 17/31 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, nem értem miért bánt mindenki, én teljesen megértelek. Más fele ennyit se bírt volna végig csinálni. Szerintem büszke lehetsz magadra. Én a helyedben elmennék a vizsgára, és ha nem sikerül, akkor azt mondod, hogy nagyon nehéz volt, és hát így sikerült, nagyon sajnálod. Megpróbálod legközelebb, mikor nem lesz ennyi nyomás rajtad.
2013. dec. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
89%

Szia!

Ne a szüleidtől várd az elismerést. Elég, ha te magad azt érzed, hogy valamiben helytálltál, és igenis megfeleltél a feladatnak. Bevallom, fogalmam sincs, hogy milyen lehet neked, és bosszant a többi hozzászóló, akik nyilvánvalóan nem mind egyedülálló anyák, akik dolgoznak, és tanulnak is... Nekem édesanyám volt ilyen, amikor kisebb voltam. Ő végül ott hagyta az egyetemet, de én azt mondom neked, hogy te ne add fel! Menj el a vizsgára. Nem veszítesz semmit, hogyha nem sikerül, viszont legalább megpróbáltad. Semmiképpen ne hazudj a szüleidnek, mert nagyon könnyen lebukhatsz, bármit is mondasz! És ha ez megtörténik, akkor el fognak téged ismerni? Szerintem nem... Sőt, a bizalmukat is elveszítik veled szemben. Inkább próbáld meg. Ki tudja, még az is lehet, hogy végül átmész. :)

2013. dec. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%

"Ne haragudj, de: 5 éves MID? Lény szíves rendesen kiírni, a magyar nyelv a legszebb a világon, ne rontsd el ilyenekkel!

On: más a se..ét verné a földhöz ha aa szülei segítenék! Ülj lefele tanulni, egy 5 éves gyerek elvan magában is akár, vagy nagyszülőkkel, apukával."


Neked meg sem kellene szólalnod inkább, ha nem akarsz kárt tenni a magyar nyelvben...


Kérdező te pedig próbáld elmondani nekik, hogy sok a dolgod és kész. Vagy nem tudsz bemenni vizsgázni, mert fontos tárgyalásod van.

2013. dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
meggyőztetek, mindenképp bemegyek. majd lesz ahogy lesz... köszi az utolsóknak, hogy megvédtetek.
2013. dec. 1. 23:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!