Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit hazudjak a szüleimnek, ha...

Mit hazudjak a szüleimnek, ha nem akarok most vizsgázni?

Figyelt kérdés

Úgy tűnhet, mint egy tini kérdése, de 26 éves családanya vagyok. Dolgozom, tanulok, egyedül nevelem az 5 évesemet, külön élek a szüleimtől, kettesben a lányommal a saját lakásunkban. Viszont szoros a kapcsolatom a szüleimmel, és máig mindenben támogatnak: vigyáznak a lányomra, ha kell, fizetik a különóráit, vesznek neki ruhát, ilyesmi.

Kedden lesz az egyik képzésem utolsó vizsgája: számvitel elemzés. Ez egy három részes könyvelői szakmai záróvizsga része. A három vizsgára kizárólag egyszerre lehet jelentkezni, ami azt jelenti, hogy egymástól 1-2 nap eltérésre van a 3 vizsga, tehát majdhogynem egyszerre kell felkészülni mindre. Nekem ez nem ment munka és gyerek mellett. Amikor először felvettem a 3 vizsgát, 1 sikerült. A következő vizsgaidőszakban már csak kettőt kellett felvennem, megint csak egy sikerült. Most már csak ez az egy van hátra, aminek tehát harmadjára futok most neki. Nagyon ciki lenne ha megbuknék, márpedig nem tanultam eleget. Egyszerűen nem ment... Pedig a szüleim vigyáztak a lányomra egy-egy estét, hogy tudjak tanulni, de mégse ment, folyton elaludtam. Holnap kell leadnom a szakdolgozatomat is az egyetemen, és a munkahelyemen is le kell adnom egy fontos pályázati elszámolást, lehetőleg holnap, szóval nagyon nem szeretnék most kedden vizsgázni, de ezt nagyon nem szeretném bevallani a szüleimnek. Tudom, hogy ez gyerekes, és nem egészséges, de sajnos a mai napig nagyon bánt, ha csalódniuk kell bennem, és lelkiismeret furdalásom is van, hogy ők mindent megtesznek a boldogulásomért, vigyáznak a lányomra, segítik az életemet, és mégsem megy minden olyan simán... szóval valami olyasmi kibúvó kéne, ami teljes mértékben önhibámon kívülivé tenné, hogy nem vizsgáztam le. betegség, baleset, börtön... csak ezek túl durvák. tud valaki jó ötletet adni?


2013. dec. 1. 21:44
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
80%
Sok sikert! :) Legalább meglátod, hogy milyen típusú feladatokat adnak, és könnyebben felkészülsz a következőre, ha ez most nem sikerül... de azért remélem sikerülni fog :)
2013. dec. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
72%

"Ne haragudj, de: 5 éves MID? Lény szíves rendesen kiírni, a magyar nyelv a legszebb a világon, ne rontsd el ilyenekkel!

On: más a se..ét verné a földhöz ha aa szülei segítenék! Ülj lefele tanulni, egy 5 éves gyerek elvan magában is akár, vagy nagyszülőkkel, apukával."


Van, mikor jobb, ha csöndben marad az ember, ha nem tud intelligensen nyilatkozni... a magyar nyelvet meg ne emlegesd, mert szerintem köszönőviszonyban sem állsz vele.

Kitartást, kérdező, mindenképpen próbáld meg!

2013. dec. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
na nem értem miért pontoztál le,szerintem egy gyáva kis szardarab vagy,ennyi idősen eszed lehetne már,más 21évesen elvégez egy alapdiplomát....(és még a szülei sem támogatják)
2013. dec. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

A szüleid abszolút nem érdemlik meg, hogy hazudj nekik, nem is értem ezt a hozzáállásodat.

Megvan a véleményem rólad... Ha valami nem sikerült, tessék felvállalni!

2013. dec. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Menj el, próba szerencse, legalább esélyt adsz magadnak.

Volt olyan tárgy, amiből azt hitem, totál felkészültem, abból buktam. Amire alig tudtam valamit, az meg sikerült!

Gyerek, munka mellett nehéz, tudom, próbáltam.


Nem egy kalappal, egy konténerrel kívánok! Írd meg mi az eredmény! Nagyon jó jegy ám a kettes is! :)

2013. dec. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

miért esik neki valaki a kérdezőnek, ha le lett pontozva a válasza? nem tűnik fel #23-as, hogy bárki értékelheti a válaszokat?

nem pontoztam senkit, de akárki is nyomott piros kezet rád, egyet kell értsek vele, főleg az utolsó hozzászólásod után. "szardarab"? döbbenet...

2013. dec. 2. 08:21
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ne haragudj, de: 5 éves MID? Lény szíves rendesen kiírni, a magyar nyelv a legszebb a világon, ne rontsd el ilyenekkel!

On: más a se..ét verné a földhöz ha aa szülei segítenék! Ülj lefele tanulni, egy 5 éves gyerek elvan magában is akár, vagy nagyszülőkkel, apukával."


Ha már a magyar nyelvnél tartunk, csak néhány alap dolog: a "ha" elé kellene egy vessző, aztán a magyar nyelvben nincs olyan, hogy "ülj lefele", a mondatszerkezet és a tagolás egy katasztrófa. Nem hiszem, hogy neked kellene kiállnod a magyar nyelvért, mert már ezzel a rövid kis szöveggel megerőszakoltad, feldaraboltad, aztán felgyújtottad. :)

2013. dec. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, remélem nem veszed magadra azokat, amiket az itt lébecoló, jobbdolguksincs-degeneráltak írnak neked. (Tisztelet a kívételnek) Ez az oldal tele van emberi hulladékokkal, már elnézést kérek, de aki arra "élvez", hogy a bajban segítséget kérő embereket csesztesse az igen is az.

Egyébként minden tiszteletem a Tiéd, nem semmi, amit csinálsz!!! Több ismerősöm is van, aki két sulit csinál egyszerre, és majd' bele szakad, és akkor ugye nekik még nincs ott se a munka, se a gyerek. Egyedül ráadásul...

Nem is értem, miért szóltak le, mikor általában ilyenkor a többség otthagyja a sulit, még akkor is, ha az apa ott van mellette.

Nem tudom, levizsgáztál-e már, de szerintem felesleges hazudnod a szüleidnek. Megmondod, hogy nem tudtál rá készülni, mert rengeteg dolgod volt, és ha ők ezek miatt "szarnak" vagy kevésnek néznek, akkor úgy jártak, egyéni szoc problem. Az a lényeg, hogy Te tudod, hogy tőled telhető legtöbbet megteszed :)

Még egyszer sok sikert a vizsgához, az élethez!!

2013. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Menj el, sosem tudhatod, hogy átmész-e. Egyszer engem is anyu küldött el vizsgázni dinamikából, aztán akkora mázlim volt, hogy megkaptam a nagyjából egyetlen témakört, amit tudtam. Sosem tudhatod, hogy mi lesz a vizsgán. Úgy is meg lehet bukni, hogy 100ból csak 1 dolgot nem tudsz és úgy is át lehet menni, hogy csak egyet tudsz...
2013. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Kedves kérdező mi lett végül? Én is ugyanabban a helyzetben vagyok, nem tudtam elmenni mester záróvizsgázni, mert besokaltam a tanulás és a munka túl sok, én is most kegyes hazugságon töröm a fejem, mert a szüleim kiakadnának...
2016. jún. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!