Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti felöltöztetnétek a halott...

Ti felöltöztetnétek a halott apukátokat? Hogy képes erre valaki?

Figyelt kérdés
2013. dec. 5. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én biztos nem bírnám ki....
2013. dec. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
En sem...de ez nem te/ti dolgotok...erre vannak a hallotasok nem?vagy lehet,hogy rosszul tudom?
2013. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 gömbicica ***** válasza:
85%

Anyós-após esetén megtettem! Itthon hunytak el. :-(((

nem volt egyszerü. de akkor valahogy természetes volt.

2013. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

A temetkezési vállalat emberi plusz pénzért megcsinálják kérésre.


Mi otthon tettük rendbe, ez sokkal személyesebb így... én nem voltam rá képes, a testvéreim mosdatták, de kellettem én is az átfordításhoz, meg az inget ráadni. A lábára én tettem rá a cédulát.


Alapból rosszul tűröm a hallottakkal kapcsolatos dolgokat, de ez teljesen más volt... ha olyan valaki hal meg, aki közel áll hozzád, akkor ez a része természetessé válik, valahol a búcsú része. Igen, fájdalmat okozott lelkiekben, de ha ez kimarad, mint a folyamat része, sokkal rosszabban viseltem volna. Így mi engedtük utolsó útjára.

2013. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

En a ferjem megmosdattam feloltoztettem a gyerekekkel.

Mert igy valo ..

Mert a bucsu resze..

Mert ez az utolso amit tehettunk erte...

Mert a testi erintes kell kell erezni hogy elment akit szerettuk

Mert senki mas nemtudja akkora szeretettel megtenni mint mi

Mert a halal az elet resze....es termeszetes dolog semmi felelmetes nincs benne a lelek elszall a teremtohoz a test itt marad uressen.

En

2013. dec. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Meztelenül halt meg? Vagy mi? Ezt nem értem. Amikor papám meghalt, kihívták a hullaszállítókat és ők elvitték úgy, ahogy volt. Aztán ők intézték az öltönyt, stb. Nekünk ezzel nem volt dolgunk. Eszembe se jutott, hogy valahol ezt otthon csinálják meg. Én biztos nem tudnék egy halott embert fürdetgetni, öltöztetni, húzgálni, forgatni. Hiába a szerettem. Sőt... Pont azért. Jobban ki lennék annál borulva, mint még ezzel is foglalkozzak. Szerintem ebben egyáltalán nincs semmi természetes, és nem is érezném, hogy nem búcsúztam el rendesen, amiért ezeket nem tettem meg.
2013. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig teljesen mindennapos volt, hogy ezt a családtagok végezték. Jobban el is fogadták a halált az élet részeként.

Én nem tudom most elképzelni, de ha ott lennék, biztosan megtenném. Elvégre az én apukám.

2013. dec. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Parom nem magyar. Ortodox vallasuak vagyunk. Naluk az a szokas ha valaki otthon hal meg akkor nem viszik el a hullaszallitok. Hanem a csalad megmosdatja,feloltozteti. A rokonok jonnek bucsut venni. Masnap reggelig otthon marad es utana viszik a temetobe. Ilyenkor jon a a temetkezesi vallalat. De nem sok mindent biznak rajuk. A koporsot is a csalad ferfi tagjai cipelik. Ez a bucsu resze. Nem kell undorodni a halottaktol. Nem oszlo budos tetemekrol van szo. Szeretteinkrol. Sot. Hogy jobban kiakadj. Ferjem mondta hogy naluk a faluba meg ugy csinaljak hogy 5 ev utan kiassak a CSALADTAGOK a csontokat. Kifozik es beteszik egy urnaba. Hisznek a feltamadasban igy nincs hamvasztas. Ugyhogy bar ezen kicsit megdobbentem en is megis meg tennem akarmelyik csaladtagommal. Fontos hogy azok csinaljak akik szerettek az elhunytat ne idegen kezek. Ezek az utolso dolgok amit tehetunk ertuk..en nem biznam ra idegen keuekre egy szerettemet sem.
2013. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as, ez most komoly?? Kiássák 5 év múlva és kifőzik? Ilyet még nem hallottam.
2013. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az emberek pizsamaban halnak meg ugye betegen.

Utana megmosdatjak megborotvaljak megfesulk oket feloltoztetik oket.

Ezt soha nem biznam hullaszallitokra hiszen ok idegenek.

2013. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!