Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a szülők miért...

Szerintetek a szülők miért hiszik azt, hogy a gyerekeik csicskák?

Figyelt kérdés
Én 14,apám 37 éves.Persze megértem ,hogy fát kell hordani,meg mit tudom én,de lány létemre kivánszorgok ,hogy jó segítek,azt még veszekszik velem.Anyám meg fél napot dolgozik(apám itthon dolgozik) azt én hiába szólok rá ,hogy "Ba*dki gyerek vagyok!".Neki mindig máskor gyerekek vagyunk,de ha kell valami akkor viselkedjünk felnőttként.Egyébként imádom őt,csak néha nagyon feszült a kapcsolatunk(néha,nem gyakran).Meg ,hogy csináld ezt,csináld azt.14 évesen bele fáradok ,hogy parancsolgatnak,pedig vár még egy pár év rám....Amúgy a felnőttek ahogy öregszenek úgy lesznek idegbetegek.Lehet ,hogy ez sértő ,de azok.Azt most jöhetnek nekem az öregemberek,-asszonyok ,hogy "bezzeg az én koromban".Már nem abban a korban élünk.Azért mert a mostani felnőtteket az anyjuk,apjuk csicskáztatta ,az nem azt jelenti ,hogy minket is lehet!Fuu!Anyám meg maga a csendélet,őt nem lehet felidegesíteni:D Legtöbbször apával veszekedek.De vagy ő fog belebetegedni vagy én....

2013. dec. 9. 15:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%

nagyon csúnyán beszél a szüleiddel/szüleidről, kéne neked egy két apa pofon és megtanulnád hol a helyed

28L

2013. dec. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%

Kényelmesebb nekik így. Persze nem mindegy hogyan kérnek meg és hányszor. Az én apám kövér, ha épp nem fát vág vagy horgászni megy, szabadidejében egész nap a kanapén fekszik, tévét "néz" és gépezik egyszerre. A telefon négy méterre van tőle, az ajtó is, hozzá van a legközelebb, de ha csörög a telefon vagy csöngetnek mindig nekünk ordibál a ház másik felébe hogy vegyük fel, nézzük meg ki az, és ha futva érünk oda akkor is ordít hogy "hallassz te hü.lyegyerek?!"


Ha normális hangnemben, vagy kedvesen kérnek meg valamire akkor az szerintem nem csicskáztatás, főleg ha még meg is köszönik. Kivéve ha percenként csinálják és mondjuk olyanokat hogy kösd be a cipőm meg mittudomén... :D


Amúgy ja, szerintem is a korral egyre idegbetegebbek lesznek...

2013. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Na én mint öregasszony /a Te szemedbe/ veled egykorú gyerekekkel, hozzászólnék ehhez az okossághoz.


Belefáradtál abba, hogy parancsolgatnak neked? Hát ezt nevezem.


Tudod mi öregasszonyok, és öregemberek, rendkívüli módon neheztelünk a haszontalan semmirekellő, lusta puhány gyerekekre. Ezért nem kis nehézségek árán rávesszük őket arra, hogy az éppen aktuális szerelmi bánatukból kizökkentsük őket,/mielőtt nem lesznek öngyilkosak a tudattól, hogy életük szerelme másba szerelmes, és elhagyta őket két nap után/ és egy kis mozgásra ösztönözzük.


A favágás éppen ilyen feladat. Jót tesz a testnek és a léleknek. Ha te az én gyerekem lennél, akkor nem hogy fát hordatnék veled, de még egyszer-kétszer szájba is vágnálak, hogy legyen miért panaszkodnod.


Ha nem segítesz a szüleidnek, miközben attól a fától melegszel amit apád hordott be, akkor nem te csicskáztatod őket? Miért hiszed azt, hogy még mindig 6 éves vagy, és apuka meg anyuka dolga a ház körüli tennivaló maradéktalanul?

Ja hogy érdekesebb a facebook? Az lehet. Azt hiszem levenném a szobádba a fűtést.

2013. dec. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
36%
én megértelek :D az előző válaszolóval meg ne foglalkozz (15:56)
2013. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
Az oké, ha egy gyereknek segítenie kell az otthoni teendőkben, nincs is ezzel baj, sőt magától is segítenie kell. De azt én sem bírom, mikor úgy "kér" meg a szülő valamire, mintha a rabszolga lennék. Anyám pl. még sose mondta nekem azt, hogy légy szíves, mindig hozd ide, csináld meg, stb. Egyszer megkérdeztem miért én ugráljak, mikor mondjuk neki kell valami, erre az volt a válasza, hogy mit képzelek, én vagyok a gyerek, nekem kell ugrálnom!!! (???)Ezen nagyon kiakadtam, remélem sosem leszek ilyen bunkó a gyerekemmel. 22L
2013. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
52%
Tanulhatnál egykis tiszteletet. Én 15 éves létemre segítek apámnak fátpakolni, vagy kertben segíteni és szinte minden nap kimegyek a műhelyébe autótszerelni, vagy bármit segíteni. Te egy elkényeztetett kis hadne mondjam mi vagy. Büdös a munka mi? Menjél fészbukozni, ahelyett, hogy segítenél a szüleidnek. Ilyenekből lesz a semmirevaló emberek.
2013. dec. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%

Na azért nem gondoljátok hogy egy kicsit gáz az hogy így fel vagytok háborodva, hogy helyesen sem tudtok írni? Gondolok itt #1-re:

"nagyon csúnyán beszél a szüleiddel/szüleidről, kéne neked egy két apa pofon és megtanulnád hol a helyed "

Ez tökéletesen értelmetlen.

Vagy ez:

"Ilyenekből lesz a semmirevaló emberek." (#6)


Na és most az én véleményem:

Hát igen ez az érzés ismerős. De azért valahol van abban igazság, hogy az a normális, ha segítesz szüleidnek. Most abban hogy az öregedéssel idegbeteggé válik az ember - igazából nyersen van megfogalmazva, de szerintem igaz is. De ez normális.. Igen hát nem az igazi ez az "Age gap" - évkülönbség vagy nem tudom hogy fordítsam hogy visszaadja a szó értelmét, hogy annyival fejlettebb világba születtünk bele, hogy nagyon nem jön jól össze az idősebbekkel. Mert olyan technikai ugrás volt azóta, teljesen máshogy látják a dolgot. Akkor még rendben volt az ha a gyereket jól felpofozzák, most már "puhány" az olyan, akit nem pofoznak fel...

14/F

2013. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
47%

Látom, ti sem vettétek a fáradságot, hogy megkérdezzétek, hogy milyen hangnemben mondja a kérdezőnek az apja ezeket.

Nos, nekem is ilyen az apám, hogy nekem kell neki segíteni, de van olyan, hogy nem érek rá. Most teszek egy példát: Látta, hogy biológiát, történelmet, fizikát, és irodalmat tanulok, neki kedve támad elmenni a lovasnapokra. Ha azt csinálom amit ő mond, neki ezt már természetes, épp ezért nem köszöni meg, de ha már nem csinálom meg, már tinédzser kor, meg stb...


írta itt valaki a szerelmi bánatot. Értem, tudod az jó megoldás, hogy fizikai munkával próbáljuk a gyereknek majd lekötni a gondolatait - mint, hogy inkább megbeszélnéd vele, és még meg is vernéd! Istenem, ebben a korban van, ő most így fogja fel. Te is voltál még kamasz, nem?

És abban is igazad van, hogy általában sok esetben, (hála az égnek nálunk nem) ha a szülőnek okoznának hasznot ezzel, akkor már "nagyok" vagyunk, de ha már valami olyat, ami nem hoz hasznot nekik, akkor már gyerekek leszünk.


És igen, belelehet fáradni 14 évesen a parancsolgatásba! Az iskola ugyanolyan "munkahely", ahol elvárások vannak -> ebből jön le az, hogy otthon is kell tanulni. Nem tudom nálad hogy van most ez, de én már a tanulásba is elfáradtam 7.-n, mikor 5-6 tantárgyból írtunk egy nap. Számomra legalább kétszer van az iskolaidőszak alatt, hogy a kimerültségtől lebetegszek általában.


És igen! Ha most mindenki eltöprengene rajta, hogy most mit is írt, és nem csak úgy írnátok a válaszokat, hogy el sem gondolkodtok rajta, akkor rájönnétek, hogy amit mond a kérdező abban van némi igazság!


16/f

2013. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
52%

Azzal teljesen egyetértek, hogy a fiataloknak segíteni kell otthon még akkor is ha holnap vizsga van, vagy egyszerűen csak elfáradak a 8-15-ig tartó órákba (vagy még addig se). De gondoljatok bele, hogy az átlag szülök reggeltől estig dolgoznak és még utánna kell háztartási munkát végezniük és gyerekkükel foglalkozni.

Ha ilyenkor már segítettek otthon akkor az önállósodás után nem fogtok akkorát koppani, hogy most nincs ki megcsinálja helyettek. Felelőséget tanulni kell.

Amúgy tényleg kijár a tisztelet a szülőknek és nem szabadna így beszélni róla, valószínű ezért ellenségesek veled, ezért veszekszenek veled otthon. Ezért szégyelned kellene magad amiért ilyeneket mondassz. Próbálj magadba szállni és ne légy ellenséges egy kis ideig, biztos, hogy a szülők is változni fognak.

2013. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
54%
#8 Persze hogy van.. Így vagyok vele én is.
2013. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!