Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak is ilyen az anyja?

Másnak is ilyen az anyja?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak több, mint 10 éve. Én elég hamar visszaköltöztem apámhoz, mert a kétszintes családi házban bőven van hely, külön van választva a felső szint, külön bejárat, élem a saját életemet, sokat dolgozom, szóval gyakran vagyok távol. Úgy alakult, hogy anyám lepasszolta a 2 húgomat is apámnak, mert kitalálta, hogy bepótolja azt ami miattunk kimaradt az életéből, a bulikat, a pasikat... Szóval lelépett, azt se tudjuk, hogy hol lakik, mit csinál, kivel lakik, semmi infó, tőle hiába is kérdeznénk, mert olyan dolgokban hazudott már, hogy nem vagyok kiváncsi a válaszára.

És az én jóanyám néha megjelenik nálunk azzal a magyarázattal, hogy ő csak megnézi mi van velünk, persze általában akkor jön amikor a lányok suliban vannak és én sem vagyok itthon. Mivel régen ő is itt lakott van kulcsa, bejárkál, átkutat mindent, ha megtetszik neki valami és úgy gondolja, akkor fogja és elviszi egy szó nélkül. Ma észrevettem, hogy néhány dolog nem úgy van, ahogy hagytam, kiderült, hogy tegnap itt járt. Nem hiszem el, hogy 28 évesen el kell dugdosnom a cuccaimat a saját otthonomban. Megvettem a karácsonyi ajándékok egy részét, persze neki is, és itt van egy szatyorban az asztalon. Na hát azokat is kinyitotta és megnézte. Ha lecserélem a zárat, bejön a lenti bejáraton. Amikor nyaralni voltunk akkor állítólag több napig itt volt, a szomszédok látták, de azt mondta, hogy csak kitakarított, apám meg nem szól neki semmit ezért. Mi lenne a megoldás? Már többször mondtam neki, hogy ne jöjjön amikor nem vagyok itthon, de meg se kérdezi, hogy mikor jó nekem, és nem is szól utólag sem, hogy itt volt.


2013. dec. 10. 15:12
 1/8 anonim válasza:
100%
Van még valami tulajdonjoga abban a házban, hogy csak úgy bejárkál? Ha nincs, akkor értelemszerűen betörésnek minősül a belépése.
2013. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kovács Laci 88 válasza:
100%
Minden zár lecserélése a megoldás.
2013. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A fél ház az övé volt, megkapta az árát, apám még 15 évig fizeti a havi 150 ezres hitel emiatt. Szóval joga nincs bejárkálni. A pénzen vett egy panel lakást, a maradék pénzt elszórta. Nem fizette a számlákat, kikapcsolták a gázt, a villanyt, már nem lakik ott, csak üresen áll, a szomszédok engem zaklatnak a munkahelyemen miatta, hogy nyitva vannak az ablakok, büdös van, nem tudják telefonon elérni. Nekik azt hazudta, hogy külföldre megy dolgozni, pedig itt van a városban.
2013. dec. 10. 15:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Világosan mondd meg neki, hogy nem teheti be a lábát a házatokba. Ha meg bejön, jogi útra terelitek az ügyet.
2013. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egércsapda mindenhova.
2013. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy jon be a lentin?

Csereljetek ki es beke, onnantol ha bejon, betores....

2013. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem apámmal, holnap lecseréli a zárakat mindkét bejáraton. Remélem megoldódik ezzel a probléma. Köszi a válaszokat. Mindig irigykedek amikor látom, hogy egyesek milyen szerencsések, hogy normálus anyjuk van, aki törődik velük, jót akar nekik...
2013. dec. 10. 18:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én anyám ivott, vert, tönkretett majd kivágott amint lehetett. Mégis élek. Nos?
2013. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!