Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki érezte már úgy, de tutira,...

Ki érezte már úgy, de tutira, hogy a testvérét jobban szereti az anyja? Vagy hogy az anyja nem szereti?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 16:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én sokszor...
2013. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Gyerekeit az ember egyenlően szereti. Már ha saját és nem mostoha mondjuk az egyik. Persze normális szülő utóbbi esetben is egyenlőségre törekszik.
2013. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én.
2013. dec. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én. Nem nem szeret, csak a nővéremet jobban. Cserébe engem édesapám szeret jobban. Mégiscsak igazságos a Sors :)
2013. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én. De meg is mondta, sőt azt is, hogy nincs olyan ember, aki mindegyik gyerekét ugyanúgy szereti. Hát jó.
2013. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kettes, lehet, hogy egy így van, de sok szülő képtelen arra, hogy kimutassák. Pl. az első szülött mindig is kitüntetett figyelmet kap. Vagy azért, mert ő a tökély, és azt szeretnék, ha a kistestvér is olyan lenne, vagy azért, mert ő a nagy, s ezért jobban bíznak benne, neki kell vigyázni a kicsikre, stb. Innentől kezdve a gyerekek érezhetik azt, hogy a nagyot jobban szeretik, hisz benne jobban megbíznak, ő a jó tanuló, a nagy meg érezheti úgy, hogy a kicsit szeretik jobban, hisz a kicsivel többet kell foglalkozni, míg a nagytól már önállóságot várnak el, de még igényelné a törődést. Szóval nagyon nehéz azt kommunikálni a gyerekek felé, hogy mindet egyenlő mértékig szereted. Nálunk pl. egyértelműen a bátyám a kedvenc, és ezzel ő vissza is él, de amíg kicsik voltunk, ő is féltékeny volt rám elég rendesen, szó szerint versenyeztünk a szüleink szeretetéért. Én ezt a versenyzést ráhagytam, már saját családom van. Tudom, hogy engem is szeretnek a szüleim, de teljesen máshogy, mint a bátyámat. Bátyám igazi anyuci pici fia, én meg az életrevaló "kislány" vagyok, akivel közel sem törődtek annyit, hisz mindent megold... Persze ezzel egy időben apuci szeme fénye is vagyok, de hát egy apai kényeztetés a nyomába se ér egy anyainak. Legalábbis felénk... :) 28N
2013. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, szomorú és kemény, hogy ki lehet mondani, hogy az anyád a testvéredet jobban szereti.Elviselni igazi Freud-i, az ember el akarja pusztitatni önmagát, mig észbe kap, hogy kaphat szeretetet máshonnan talán.
2013. dec. 11. 17:42
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk ez igy van. A testveremet mindenben tamogatjak, kinyaljak a hatsojat stb....itt vagyok en van egy lanyom 26 eves vagyok egy 10 honapos kislannyal. 7 honapja felenk se neztek. Es ez onnan jott mert osszevesztunk olyan dolog miatt mert allandoan lehuztak penzzel, mindenhova en vittem oket autoval persze mindent szivbol csinaltam, de egyszer betelt a pohar mert ezek utan is engem szoltak le mindenfele mocsoknak. Kiborultam megmondtam a velemenyemet. Na azota meg az eskuvomre se voltak hajlandoak eljonni, es a gyerekemre se kivamcsiak. Ez mondjuk mindig is igy volt. Az ocsem a minden hugom se er semmit se en. Ezt leirni mndent reszletesen legalabb 20 oldal hosszusagu lenne. Tesomekat nagyon szeretem es nagyon joban vagyunk. Sajat lakasomban elek a ferjemmel es a kislanyunkkal, ok meg par kopesnyire tolunk ugy h az se erdekli h elunk-e vagy halunk. Sajnos vannak ilyen szulok. Nem lehet mit tenni. En mar ugy vagyok vele akinek en nem kellek nem is teperek a szereteert. Van aki szivbol szeret. Regen nagyon rossz volt meg otthon laktam, azt tudtak velem megtenni amit csak akartak. Ma mar aldom az eget h ezen tul vagyok. :-) Es tanultam vmit toluk, en ilyen tuti nem leszek es nem is tudnek a sajat gyerekemmel.

Nalatok mi a gond?

2013. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem csak hogy a legidősebb gyereket szeretik jobban, mert ő az "első", de az utolsót is, mert ő a "legkisebb". Szegény középsők meg csak úgy vannak.... ezt nagyon sok családnál látom...
2013. dec. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos a középső gyerek szindróma egy létező fogalom.
2013. dec. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!