Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A sznob gyereknek a szülei is...

A sznob gyereknek a szülei is sznobok? A szülők akik pénzelik a gyereket, és az ezzel felvág azok tudnak róla?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam szülei lóvésak, annyira nagyon nem, azért nincs 3 Merci a garázsban, de jól élnek!

És a gyerek beképzelt. Villog azt ájfonjával, ájpedjével, meg van 3 laptopja és most "vett"(Érted Ő vette...) egy kocsit. Ami az elmondása szerint az Ő pénzéből van.

Úgy, hogy a gyerek életében nem rakott arrébb egy gyufaszálat sem, de volt fél millió forintja egy használt kocsira... (vajon honnan volt az a fél millió ft?)


Az ilyeneknek a szülei is tudják, hogy a gyerek menőzik a pénzükkel? Úgy adnak a gyereknek pénzt, kocsit, meg telefont, tabletet, laptopot, hogy "Tessék fiam, vegyél egy kocsit, aztán mutasd meg a többieknek, hogy mi nem buszozunk!"


Igen irigykedem!


Az ilyen beképzelt pénzes szülők is ilyen sznobok, vagy csak a gyerek vág fel ezzel, lehet otthon nem is tudnak róla?



2013. dec. 13. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
a gazdagok általában gyökerek, a gyerekük meg méginkább. felesleges irígykedned. jó esetben majd elkölti a szülei pénzét és felnőtt korára elszegényedik. persze lehet, hogy nem, de amúgy kit érdekel? az emberek egy jó nagy része selejt alapban.
2013. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Te tudod mit jelent a "szonob" kifejezés pontosan?

Segítek: nem azt, hogy felvágunk a pénzünkkel mások előtt.


Ennek fényében tedd fel újra a kérdésed, hogy mit szeretnél tudni?

2013. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Te tudod mit jelent a "szonob" kifejezés pontosan?

Segítek: nem azt, hogy felvágunk a pénzünkkel mások előtt. "

Nem, a SZONOB kifejezés fogalmam sincs mit jelent! Felvilágosítanál?

2013. dec. 13. 13:56
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy valaki gazdag, még nem biztos, hogy sznob. Ha valaki sznob, az meg pláne nem biztosíték arra, hogy gazdag is. Valóban nem ismered a szó jelentését, ez egyértelmű. Az, hogy valaki felvág a pénzével már más kérdés, de ez nem sznobság. És erre nincs egyértelmű válasz. Ismerek olyat, akinek a szülei inkább felvágnak, a gyereket meg nem érdekli az anyagi körülményük. Ismerek olyat, ahol a szülők csendben dolgoznak, keresnek milliókat-milliárdokat, de nincs 6 Bentley meg 3 Porche az udvarban, a gyerek viszont két kézzel szórja, amit kap, és persze látványosan teszi, hogy mindenki tudja, neki van mit szórni. És persze olyan is van, ahol egyaránt el van szállva a szülő és a gyerek is, meg olyan is, ahol egyik sincs. Képtelenség általánosítani egy ilyen kérdésnél. Kb., mintha kijelentenéd, hogy a sajtot mindenki szereti.
2013. dec. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én személyszerint több ilyen "sznob, felvágós" ismerősöm szüleivel is nagyon jóban vagyok, és azt kell mondanom, szinte minden esetben az a valóság, hogy a szülők teljesen értelmesek és normális értékrendjük van (olyanokról beszélek, akik maguk alapozták meg a jólétet), de annyira mindent megakarnak adni a gyereknek, hogy pontosan ezzel rontják el a dolgokat.


A te eseteddel dettó én is találkoztam, a pénzes gyerek az X. évet járja az egyetemen (pedig már végeznie kellett volna), de most vett új kocsit az "ő pénzéből". De úgy, hogy 24 évesen egy szalmaszálat nem tett még keresztbe, és olyan nagy arca van, hogy a plafon leszakad tőle.


De a szülei, az ilyen szülők természetesen elfogultak, és ég véletlenül sem veszik észre azt, hogyan viselkedik a gyerekük. Ők csak büszkék, meg örülnek amiért a feneküket is kinyalhatják...

2013. dec. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Neked ez gazdag?Szerintem ők olyan jó középosztály beliek lehetnek, ami átlagos, nem gazdag.Régebben a lakosság nagy részét ők tették ki, de a jövő-menő kormányok gondoskodtak róla, hogy egyre lejjebb csússzanak az emberek.

Mi baromira nem vagyunk gazdagok, de nekem(szülő vagyok), sikerült némi kis pénzhez jutnom, nagyszülői örökség révén, persze nagy része elment adósságokra, de ha az a pénz most még lenne, akkor én is odaadhattam volna a gyermekemnek, hogy tessék, itt van fél millió autóra, mert nem sajnálom, nekem már nem kell ilyesmi.És mondhatná jogosan, hogy az ő pénze, hisze akkor ez ajándékpénz lenne, amiből történetesen autót vesz.Hogy aztán az okosok "milliomosnak" nézzék .

Attól, hogy valakinek kocsija, meg kütyüje van, még nem biztos, hogy gazdag.Sokaknak hitelből van ilyesmi, aztán pár hónap múlva mennek kütyüstől az utcára, ha nem tudják tovább fizetni...

2013. dec. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha sznob lenne, nem is vett volna használt autót, mert ő csak egy bizonyos márkájúba ül bele, ami a legdrágább, mert akinek csak Audija van, az a sznob szerint paraszt.Na, kb így él, aki sznob.
2013. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azért cáfolnám a gazdag szülőnek csak elkényeztetett

beképzelt gyereke lehet....


A szüleim tényleg elég gazdagok,és több pénzünk van,mint egy átlag családnak,bár ennek ellenére (bölcsész diplomám van,még nem végeztem el a mesterképzést...)dolgozok,voltam recepciós,dolgoztam étteremben is.

Jelen pillanatban munkanélküli vagyok,és megtehetném (a szüleim nem szólnának egy szót se)hogy itthon ülök,gépezek,Facebookozom,filmezek,shoppingolok egész nap,de engem ez a semmittevés nyomasztana,így igyekszem ismét elhelyezkedni,ami azért nehéz,mert vagy túlképzett vagyok,vagy nincs elég gyakorlatom/tapasztalatom....


Hülyeség,hogy neveltetés kérdése,én is el voltam kényeztetve,mégsem lettem beképzelt,lenéző,vagy bunkó másokkal....

2013. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A suliban volt egy srác, akinek 40milliós (nem elgépelés, hanem tényleg negyven millió, sportautóról van szó) vettek amikor letette a jogsit, gimi utolsó évében. Másik osztályba járt, én nem ismertem annyira, de ha jól tudom sosem vagizott a pénzével, sejtettük h gazdagok de h ennyire azt nem, akkor derült ki. Kár h nem ő volt a te ismid osztálytársa, mert akkor nem lenne mire nagyképűsködnie a félmillás autójával:)
2013. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Jajj Kérdező, hogy lecsaptál egy elírásra! Igen, nem szonob, hanem sznob.

Örülj neki, hogy elgépeltem, így legalább nem kellett válaszolnod a kérdésemre, hanem elüthetted ezzel a gyenguszka "poénnal".

Hány éves lehetsz, te kisiskolás...

2013. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!