Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlféltenek és olyan, mintha...

Túlféltenek és olyan, mintha börtönben lennék. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A családom elég "jómódú" így minden nap sportolhatok. (lovaglás) Ezzel szoktam levezetni a feszültséget, és ez segít, hogy ne boruljak ki nap mint nap.

Apu főnök, ezért otthon is diktatúra van. Kérem és köszönöm?? Ugyanmár..

Anyu túlfélt, ezért nem enged el sehova. Nem mehetek el a barátaimhoz, se sehova. Mondok néhány példát:

-az egyik barátnőm felhívott Pestre körülnézni

Anyu válasza:

-Neked nem kell ott lenned, nem oda való vagy, semmi közöd hozzájuk, nem engedlek el, amúgy is, hogy gondoltad, hogy beülhetsz más ember kocsijába...


Van egy ismerősöm (17éves fiú) még sosem találkoztunk de 3-4 éve vagyunk legjobb barátok és szinte minden nap beszélünk. vele persze nem találkoznék egyedül, de anyu azt sem engedi meg, hogy a jelenlétükben összefussunk...


Nem ismernek, semmit nem oszthatok meg velük, mert azonnal közbeszólnak. Olyan emberekről alkotnak teljesen téves véleményt egy mondatom alapján, akivel még sosem beszéltek.


Anyuval szinte minden nap balhézunk a lovaglás miatt. Nagyon ellenzi, hátráltat, nem hisz bennem és semminek néz. Többször is lenézték több éves munkámat. Semmiben sem támogatnak. Apu pedig jó eredményeket vár el, miközben nem ad rá lehetőséget. Mintha szarból kellene várat építenem.


Emiatt 4éve vagyok depresszióban. Folyamatosan hullámzik, van hogy nagyon lesűllyedek, de van, hogy kicsit jobban vagyok. 1-2 éve a vagdosásig jutottam. azóta sokkal jobban vagyok.


Nincsenek barátaim, mert ugye nem mehetek el velük sehová. Jó, mondjuk egy moziba még elengednek fél évente egyszer, de ottaludni nem. Sőt, olyannal nem találkozhatok, akit ők nem ismernek.


Nem ismernek és nagyon nem bíznak bennem. Mondanom kell még egy példát, ami teljesen ledöbbentett.

-meghívott az egyik osztálytársam szilveszterkor hozzájuk. 4-en lennénk, csak lányok.

-anyu megtudta, hogy a lány szülei nem biztos, hogy otthon lesznek, erre tiszta balhét csapott, meg amúgy sem akart elengedni. valahogy megoldotta, hogy ott lesznek a csaj szülei. természetesen a lány anyukájával kihallgattam a beszélgetésüket. anyu azt mondta, hogy majd biztos berúgunk, és versenyzünk, hogy ki tud többet inni, míg valakit a mentő visz el, meg hogy majd rágyújtunk meg ilyenek, és ha ez nem lenne elég, kihangsúlyozta, hogy "Egyáltalán nem bízik bennem". Mondhatom marhára jól esett.


Akit eddig megkérdeztem, az azt mondta, hogy EZ MÁR SOK. És ezen én változtatni szeretnék. Rengetegszer megbántottak (lelkileg), és régebben 1-2 pofon is elcsattant... mindig lenyeltem... erős vagyok, de most tényleg elegem lett. egyszerűen nem bírom tovább. hogy tudnék segíteni magamon? nem kommunikálok a szüleimmel. szinte semmit. a veszekedés mindennaposabb mint a beszélgetés. nem bírom tovább. hogy érhetném el, hogy ne legyek bezárva? szabad akarok lenni....

KÉRLEK SEGÍTSETEK!!


14/L.


2013. dec. 15. 16:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan le fognak pontozni a kis tizenévesek engem is, de attól elmondom a véleményemet.


Teljesen normális, hogy egyedül nem engednek el a szüleid Pestre. 14 évesen még ksilány vagy, hiába érzed magad nagyon nagylánynak már. Az, hogy akivel mentél volna esetleg már egyszer összefutott anyukáddal még nem jelenti azt, hogy megbízhat benne. Teljesen jól teszi, hogy nem enged el.

14 évesen nem kell 17 éves fiúval randiznod.

14 évesen természetes, hogy nem engednek el egy ottalvós buliba úgy, hogy nincs ott veletek felnőtt. Csak ismételni tudom: 14 éves gyerek vagy még. Akármi történhet veled, veletek, és az a szüleid felelőssége lesz.


Nem hiszek abban, hogy egy 10 éves gyerek depressziós lesz. Tényleg? Jártál pszichológushoz? Kezeltek? Kaptál gyógyszereket? A depresszuó nem azt jelenti, hogy szar a kedved meg depis zenéket hallgatsz.


Mit jelent az, hogy semmiben sem támogatnak? Nem akarnak több pénzt belelölni a hobbidba? Mit jelent az, hogy apukád eredményekt vár el, de nem ad rá lehetőséget? Jó jegyeket kellene hazahoznod, de megtiltja, hogy tanulj? Elveszi a könyveidet, hogy en tudj készülni? Vagy mi?


Elhiszem, hogy enm tökéletes a családotok. Egyik család sem tökéletes. De ebben kell élned. Ahelyett, hogy rinyálsz itt a korlátok miatt, inkább gondolj bele, milyen szerencsés vagy, hogy a szüleid törődnek veled, féltenek téged. Tudom, a tinédzserkor nem könnyű, de sokaknak sikerült már túlélni:)

2013. dec. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mennyi kedves hozzászóló... Itt nem arról van szó, hogy 17 évessel kell, vagy nem kell randizni (mintha az a 3 év annyit jelentene), hanem hogy még a szülei jelenlétében SEM találkozhatnak. Én 12-14 évesen nem egyszer aludtam a barátnőimnél (bár szülők mindig voltak velünk), de pl. 15 évesen szilveszterkor éjfélig kettesben voltunk a legjobb barátnőmmel, és anyáék fejében meg sem fordult, hogy mi majd berúgunk a gyerekpezsgőtől, vagy befüvezünk vagy akármi. Mert megbíztak bennem. Nyilván idegenekkel én se mászkálhattam ide-oda, sok mindent nem engedtek meg, amit szerettem volna, de hagytak barátkozni, ismerkedni, eljárni a barátaimmal. Értelmes időpontokra hazamentem, nem késtem, stb. A barátaim többsége 2-3 évvel idősebb nálam, ez se volt soha nagy probléma. Max. hogy őket engedték volna valamikor 9ig, én meg csak 8ig lehettem kint, stb, de ez meg már igazán nem nagy probléma. Sajnálom azt a hozzászólót, akit vertek, egyik gyerek se érdemelne ilyet. De azért nem ahhoz kéne viszonyítani. Nyilván egyik család sem tökéletes, de azért azt nehogy már külön KÉRNI kelljen, hogy egy anya vagy apa beszéljen a gyerekével! Van akinek még ennél is rosszabb, tény, de attól még a kérdezőnek nem lesz jobb. Én sajnos azt tapasztaltam, hogy az ilyen gyerekek előbb-utóbb teljesen kiesnek a társaságokból, pont azért, mert nem mehetnek sehova. Túl sok ötletet én sem tudok adni sajnos, ha elég kitartó vagy, és minden nap leülteted a szüleidet beszélni, előbb-utóbb hátha megenyhülnek egy kicsit...
2014. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!