Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 35 éves vagyok. Hosszú nyugis...

35 éves vagyok. Hosszú nyugis időszak után újra kezd romlani anyuval a viszonyunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Soha nem volt felhőtlen a viszonyunk, inkább hűvösnek mondanám. Nem volt az a puszilgatós, megértő anyuka. A szidással viszont nem spórolt. Dícséretet nem sokat kaptam. Ahhoz képest jól kezelhető, jól tanuló gyerek voltam. De a gyerekkorom inkább eltelt, nem gondolok nosztalgiával rá. Ahogy lehetőségem volt rá, elmentem otthonról. Dolgozni kezdtem, megismertem a férjem, összeházasodtunk, van két szép-kedves gyerekünk. Anyu az unokák születése után egyre gyakrabban jött hozzánk, én elnyomtam magamban a rossz emlékeket vele kapcsolatban, és reméltem, hogy mamának más lesz mint anyának. Egy ideig így is volt, de most azt vettem észre, hogy kezd ugyanúgy viselkedni a gyerekeimmel is, mint anno velem. Vagyis inkább kritizál, tilt, a saját akaratát akarja az unokáira kényszeríteni. És mikor nála vagyunk, szinte fellélegzik, mikor eljövünk. Szerinte túl sokat engedünk a gyerekeinknek, túl sokat dícsérjük őket-elbízzák magukat, túl sokat puszilgatjuk-ölelgetjük, megfojtjuk őket. Ehhez képest vidám, kiegyensúlyozott gyerekek. A nagyobbik viszont egyre gyakrabban panaszkodik a nagyanyjára ugyanazokért, amik nekem is rosszul estek gyerekkoromban. Ezt semmiképpen nem akarom neki hagyni, hogy olyan csúnyaságokat csináljon a gyerekeimmel, mint velem. De összeveszni sem akarok vele, a férjem is mondja, hagyjam rá... De bánt, mikor könnybe lábadt szemmel jön a lányom, hogy a mama megint mit mondott neki. Anyámmal nem lehet beszélni, mert csak megsértődik. Nem tudom, mitévő legyek.
2013. dec. 20. 09:46
 1/6 Ancsa :-D válasza:
Ugyan ezt kell leírni anyudnak egy levélben , átadni , majd időt hagyni a megértéséhez. Nem szabad tovább kertelni és el kell felejteni a folytonos bocsánat kérést. 35 évesen felnőtt nőként saját családdal már nem a mamával és a véleményével kell foglalkozni. Azért viselkedik így, mert megengedik neki . A levél végére egy javaslat : "A köztünk lévő kapcsolat örök, ezen soha semmi nem változtat." Megváltoztatni nem tudod, de kimondhatnád végre összeszedetten az érzéseidet. A férjed lehetőleg ne vond bele ebbe a dologba , férfiként természetesen másként él meg egy anya-gyermek kapcsolatot ,ráadásul kettejük ( mama- veje) kapcsolatát elmérgesíted.Ha megértésre vágysz beszélgess egy barátnőddel. Nem megbántani, vagy okoskodni akarok , ez saját tapasztalat.
2013. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De mégis mik azok a szörnyűségek amiket mond a gyerekeidnek az anyukád, vagy anno neked?
2013. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kértem tőle bocsánatot, ő se tőlem, ha hibázott. Együtt éltünk, mint rokonok, de nem ölelt át, puszilt meg, viszont ha olyat tettem, ami neki nem tetszett, azért kaptam. Mikor annyira beteg voltam gyerekkoromban, hogy otthon kellett maradnom, inkább jártam volna betegen iskolába, annyira fagyos volt a hangulat. Szinte hozzám sem szólt, mert az én hibámból neki táppénzre kellett mennie. Én biztatom a gyerekeim, hogy azzá váljanak, amik szeretnének lenni, de a mama csak kritizál. Hogy nem jól mondják az r-betűt. És? Majd javul még a kiejtésük. Nem maradnak vonalon belül, mikor szineznek. Akkor mi van? Ne mondjam a lányomnak, hogy szép, mert beképzelt lesz. És akkor a kislány rákérdez, hogy miért mama, én csúnya vagyok? Amikor folyamatosan negatív véleményeket hall a gyerek, persze, hogy rosszul esik neki. Amikor jön hozzánk és mondom a gyerekeknek, hogy adjanak puszit, van, hogy elhajol, hogy ugyan, nem kell mindig ez a csókolózás... Soha nem tudtam meggyőzni arról, hogy esetleg másnak is lehet igaza, mert ha a fejébe vett valamit, azt onnan nem verte ki senki. Ha most szólnék, hogy állítsa le magát, az lenne az eredménye, hogy nem jönne többet. De a gyerekeknek csak a nagyanyjuk. A férjem csak nekem mondja el a véleményét, de látom rajta, néha már majd' felrobban, amikor anyám litániáját hallgatja, hogy ezt így kell csinálni, azt meg úgy. A múltkor betelt a pohár és megmondtam anyámnak a magamét, és mi lett az eredmény? Hónapokig nem beszéltünk. A gyerekek meg kérdezik, hogy a mama miért nem jön? Sajnos annyira fafej, már nem hiszem, hogy változni fog, de én sem fogom hagyni, hogy olyan kapcsolata legyen az unokákkal, mint velem volt.
2013. dec. 20. 11:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért azt ugye tudod, hogy a gyerekeid mástól is fognak még folyamatosan kritikákat és pofonokat kapni. Nagyon sok az olyan ember, mint anyukád.

Ezt most csak azért írtam, mert mi úgy jártunk, hogy nálunk is a gyerek a minden, egyetlen kicsi a családban, mindenkitől csak szeretetet kap. Aztán jött a suli, ahol már nem ő a világ közepe és bizony nagyon rosszul esik ez neki, nehezen birkózik meg a helyzettel. De ez ellen végülis nem tudunk mit tenni, vannak ilyen emberek és vannak másmilyenek, előbb utóbb mindenki rájön, nem tudod megóvni mindenkitől.

2013. dec. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem óvom a széltől is őket. Én is megszidom mindkettőt, ha rossz fát tesznek a tűzre, sőt büntetést is kapnak, ha olyat tesznek de nem tartok haragot napokig. Az óvodában is akad, aki terrorizája őket, de bírják, mert itthon feltöltődnek. Itt anyámról van szó. Én már inkább csak vinném hozzá a családot, és onnan akkor jövünk el, amikor akarunk, de azzal meg az a gond, hogy ott meg nem lehet kiabálni, rendetlenséget csinálni, ugrálni, semmit. Igen, legszivesebben nem is találkoznék vele. Ronda dolog, tudom. De a férjem is, annak ellenére, hogy idegesíti őt is azt mondja, hogy csak hívjam el, hogy a gyerekeket lássa, csak az anyám.
2013. dec. 20. 11:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem, hogy mi a bajod anyáddal.....
2013. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!