Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora szégyen hogy...

Tényleg ekkora szégyen hogy teherbe estem?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok. a párommal 6 éve vagyunk együtt. másfél éve próbálkoztunk a babával, mire összejött. erről senkinek nem beszéltünk, hogy mi gyereket akarunk. még nem költöztünk össze, én a szüleimnél élek, ő saját lakásába. szüleim-főként édesanyám szerint hatalmas szégyent hoztam a fejükre, azzal hogy "felcsináltak". véleményem szerint egy 28 éves önálló nőre, aki 6 éve boldog párkapcsolatban él, nem igazán illik ez a jelző, csak azért mert nem házasodtunk össze. amit egyébként nem is tervezünk, nekünk jó így is.


véleményem szerint más áll a háttérben. 22 éves korom óta én tartom el a családomat, nem azért, mert ők munkaképtelenek, hanem azért mert lusták. én nettó 220 000 forintot keresek, én etetem őket, én fizetem a számlákat, én veszek a tisztítószereket, fen tartom a kocsimat, felújítottam a házat, plusz már van egy jelentős összegem letéve, amiről szintén nem tudnak. bármikor vehetnék magamnak egy saját lakást, vagy munkanélküliként is el boldogulnék nagyon sokáig. nem meggondolatlanul vállaltam a gyereket. szerintem az fáj nekik, hogy tudják, hogy el fogok költözni, lesz egy saját családom, és nekik oda lesz az anyagi biztonság.

nem áll szándékomban támogatni őket továbbra is, álljanak a saját lábukra. ezelőtt úgy gondoltam, hogy egy bizonyos összeggel továbbra is támogatnám őket, de nem teszem, mivel elutaztunk a párommal egy hétre külföldre kicsit pihenni, és a fejemhez vágták, hogy erre bezzeg van pénzem, meg milyen jó hogy nekem ilyenekre telik, csak azt nem értem hogy mire föl ez? mikor mindenük meg van általam.


2013. dec. 22. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Az a szégyen, hogy ennyire magadra veszed ezt és adsz a véleményükre, mintha 8 éves lennél és nem 28. Ja és fel se tűnik neked, hogy hálátlan mós kihasználnak, normális családban öröm van ilyenkor és nem beszólogatás.
2013. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem szégyen, hogy teherbe estél. A családod pedig undorítóan pénzéhesek. Menjenek dolgozanak, téged pedig hagyjanak élni. Költözz össze a pároddal és boldog baba várást!
2013. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
De bolond vagy,hagytad magad kihasználni,éveken át....a családod egy undorító féreg kategória,ne haragudj,hogy ezt mondom!
2013. dec. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Komolyan ennyire hagytad magad kihasználni?Húzz el tőlük,de nagyon hamar és eszedbe ne jusson támogatni őket!Meg mi közük van hozzá,hogy neked gyereked lesz?Inkább tegyék össze a két kezüket,hogy a lányuk boldog és egészséges,és nagyszülők lesznek!
2013. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Nem kell őket támogatnod, nem azért, mert úgy néz ki, hogy hálátlanok, nem mert kihasználtak eddig is, ne engedd, hogy kihasználjanak.

Másrészt, ha megszületik a baba, a gyes-gyed már közel sem lesz annyi, hogy abból akár ti a babával tisztességgel meg tudjatok élni, tehát célszerű elkezdeni egy kis tartalékot is gyűjteni, nemhogy még továbbra is eltartani őket.


És ha már eddig ilyen szépeket mondtak rólad, készülj fel, ha "elzárod a pénzcsapot", minden leszel, csak közéjük való nem! Készülj fel, hogy esetleg még kénytelen leszel elköltözni is. Persze meglehet, hogy már régen meg kellett volna lépned!

2013. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
A családod pénzéhes az tény. Viszont nekem fura úgy gyereket vállalni h nem éltek együtt, főleg ha van rá lehetőség. Lakva ismerkszik meg az ember. Költözz el mihamarabb a barátodhoz, hogy az együttélés kezdeti nehézségeit még a baba születése előtt megoldjátok/megbeszéljétek. A családoddal meg ne foglalkozz. Mond nekik, h nem akarod őket többet szégyenben tartani, lelépsz, nyugodtan kitagadhatnak.
2013. dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Az a szégyen amit ők művelnek! Abban, hogy egy szerető család gyermeket vállal és szeretettel készül a születésére, akárhogy vizsgálgatom, semmi szégyenleteset nem találok!

Sok boldogságot!;)

2013. dec. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Lehet 50 évvel ezelõtt szégyen lett volna!Micsoda szülõk vannak, hogy igy rámásznak a gyerekükre!
2013. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Szégyennek nem szégyen, de nem is a legjobb otlet ugy gyereket vállalni, hogy meg együtt se éltetek.....
2013. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Ideje elvágni a szüleid felé a köldökzsinórt.Ez egy abszurd mérgező kapcsolat.Boldog Babavárást!
2013. dec. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!