Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ekkora szégyen hogy...

Tényleg ekkora szégyen hogy teherbe estem?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok. a párommal 6 éve vagyunk együtt. másfél éve próbálkoztunk a babával, mire összejött. erről senkinek nem beszéltünk, hogy mi gyereket akarunk. még nem költöztünk össze, én a szüleimnél élek, ő saját lakásába. szüleim-főként édesanyám szerint hatalmas szégyent hoztam a fejükre, azzal hogy "felcsináltak". véleményem szerint egy 28 éves önálló nőre, aki 6 éve boldog párkapcsolatban él, nem igazán illik ez a jelző, csak azért mert nem házasodtunk össze. amit egyébként nem is tervezünk, nekünk jó így is.


véleményem szerint más áll a háttérben. 22 éves korom óta én tartom el a családomat, nem azért, mert ők munkaképtelenek, hanem azért mert lusták. én nettó 220 000 forintot keresek, én etetem őket, én fizetem a számlákat, én veszek a tisztítószereket, fen tartom a kocsimat, felújítottam a házat, plusz már van egy jelentős összegem letéve, amiről szintén nem tudnak. bármikor vehetnék magamnak egy saját lakást, vagy munkanélküliként is el boldogulnék nagyon sokáig. nem meggondolatlanul vállaltam a gyereket. szerintem az fáj nekik, hogy tudják, hogy el fogok költözni, lesz egy saját családom, és nekik oda lesz az anyagi biztonság.

nem áll szándékomban támogatni őket továbbra is, álljanak a saját lábukra. ezelőtt úgy gondoltam, hogy egy bizonyos összeggel továbbra is támogatnám őket, de nem teszem, mivel elutaztunk a párommal egy hétre külföldre kicsit pihenni, és a fejemhez vágták, hogy erre bezzeg van pénzem, meg milyen jó hogy nekem ilyenekre telik, csak azt nem értem hogy mire föl ez? mikor mindenük meg van általam.


2013. dec. 22. 10:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Eddig miért nem költöztél el...?
2013. dec. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%

"22 éves korom óta én tartom el a családomat, nem azért, mert ők munkaképtelenek, hanem azért mert lusták. én nettó 220 000 forintot keresek, én etetem őket, én fizetem a számlákat, én veszek a tisztítószereket, fen tartom a kocsimat, felújítottam a házat, plusz már van egy jelentős összegem letéve, amiről szintén nem tudnak."


Ez a válasz.


Aki meg beszólt neked, hogy miért nem fogtok összeházasodni, annak MOST ELÁRULOM, hogy a papír SEMMIRE SEM GARANCIA.

A gyermek így is megkaphatja a párod vezetéknevét, senkit nem fog érdekelni, házasok vagytok-e vagy sem - pláne, hogy ma már nem köteles felvenni a nő megtarthatja a saját nevét házasságkötés után.

2013. dec. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%
Te tartod el a családot , havi nettó 220 ezerböl? Hány föt is pontosan? Ès mèg van egy lakásra való tartalèk pènzed? A kocsi fentartását fel sem hozom. Hogy csinálod? Èrdekelne, mert èn havi 210 et keresek de hó vègèn nem nagyon marad, nem hogy fèlretenni. Valami sántít.
2013. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem van egy olyan is ismerosom aki 12 eves es terhes... Az szegyen, nem ez!!
2013. dec. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
nekem kicsit öndicséretnek tűnik ez az egész amit leírsz. Nyilván nem szégyen, gondolom ezt te is tudod, nem értem miért írtad ki a kérdésedet. Az anyagi részét nem értem az írásodnak, ennyi pénzből hogy tudsz családot eltartani, félretenni, házat felújítani?
2013. dec. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt nem tudjuk, valóban hány tagú a család, és azt sem tudjuk, hogy az ország melyik részében élnek, ugye a megélhetési költségek igen változók. És azt sem tudjuk, mennyire élnek "takarékosan", másrészt mik azok, amiket esetleg a saját kiskertjükből visznek a konyhára és nem a zöldségestől.


De ha számolunk:

- havi kaja egy 3 tagú családnál (mama + tesó + kérdező) 30 e/hó = cca 100 ezer/hó

- lakásrezsi cca 40 ezer

- autó üzemanyag 40 ezer

Ez esetben a megtak. havi 40 e/hó, negyedévente összejön cca 100 ezer megtakarítás, (ne számoljunk 120-at) azért ez egy év alatt mégiscsak 1,0-1,2 millió.


Persze azt a megmaradó havi 40 ezret el lehet költeni símán még kajára, üdítőre, nasikra és tengeri herkentyűkre, meg kozmetikai cikkekre és lehet negyedévente ruhatárat is cserélni.

De mondom, nem tudjuk, hogy a kérdező Pesten él, ahol ez utóbbi kiadások szinte mindennaposak, vagy egy viszonylag "kistelepülésen" (falun), ahol ezek "divat"-követő kiadások sokkal visszafogottabbak.

Én ez utóbbira tippelek, mert ott bizony még erősen él az a fajta erkölcsi megítélés, amit a kérdező mond.

2013. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Ez esetben a megtak. havi 40 e/hó, negyedévente összejön cca 100 ezer megtakarítás, (ne számoljunk 120-at) azért ez egy év alatt mégiscsak 1,0-1,2 millió. "


EZT hogy számoltad ki?!?!?!?!


Negyedévente 100ezer Ft, az EGY év alatt max. 400ezer lehet és NEM 1,0-1,2 millió!!!!!!

2013. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
85%

Igazad van!

Most mondjam, hogy ez volt a "kóbor apácák megtévesztése"! :)))

Szóval nem havi megtak. a 100, hanem a negyedéves.

2013. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!