Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szülnek a huszonévesek...

Miért szülnek a huszonévesek úgy, hogy még semmijük nincs az életben?

Figyelt kérdés

Ahogy az elmúlt időszakban észrevettem, egyre több velem egykorú, 20-23 éves ismerősöm vállal gyereket, miközben kb. nulla végzettséggel, nulla munkatapasztalattal és nulla saját jövedelemmel rendelkeznek. A többség épp csak megcsinálta az érettségit, néhányan belekezdtek a szakmába vagy egyetembe, de otthagyták, mert "nem megy" és "nincs kedvük hozzá", esetleg időközben diákmunkáztak egy keveset vagy dolgoztak valamelyik boltban fél évet - és ennyi, jön a baba a semmire.


A kérdés onnan jött, hogy nemrégiben találkoztam egy velem egykorú ismerősömmel, aki ott ragadt az egyik áruházban minimálbérért, ahol együtt diákmunkáztunk anno. Tavaly született meg a gyereke a képzetlen, 19 éves barátnőjétől,. Elbeszélgettünk egy kicsit, és elmeséltem neki, hogy most egyetemre járok, mellette önszorgalomból nyelveket tanulok és dolgozok... komolyan mondom, majd' elsírta magát, hogy ők otthon laknak a szülőknél egy szobában a gyerekkel, alig jönnek ki a pénzből, semmi előrelépési lehetőségük nincs a jövőben.


És az ismerőseim többsége ugyanígy él, otthon a szülőknél a gyerekkel, sokaknak mint mondtam még végzettsége sincs. Persze, facebookra naponta töltik fel a gyerekeik képét, amikor élőben találkozunk, akkor meg megállás nélkül panaszkodnak, hogy semmi pénzük és semmi lehetőségük.


Miért van az, hogy egy viszonylag értelmes emberben (jó, ezek a lányok tipikusan azok, akik az egész életüket max. egy közértben képzelik el, de ettől még szociálisan fejlettek) fel sem merül annak a gondolata, hogy MINIMÁLIS alapot megteremtsen a saját gyerekeinek. Nem kell 30 éves koráig szülni, nem kell saját lakás vagy autó, de hogy lehetséges, hogy még annyi igényük sincs, hogy legalább a saját családjukat el tudják tartani, önálló életük legyen és ne csak a nyomorgásra legyen kilátásuk? Legalább egy kis albérlet, némi összespórolt pénz mellé vagy valami... mert oké, nyilván mindenki kerülhet rossz helyzetbe, de nem mindegy hogy alapból a semmire szülünk gyereket vagy előtte igenis megteszünk mindent azért, hogy elkerüljük a nincstelenséget. Ha már csak annyit tettek volna, hogy inkább elvégeznek egy normális iskolát vagy dolgoznak vagy két évig, hogy a Gyesről ne úgy menjenek vissza, hogy 25 évesen se végzettségük, se reális tapasztalatuk, csak egy gyerekük....


Mielőtt jönnének a "semmi közöd hozzá"-típusú válaszok, szerintem rendezzük le azt, hogy ez egy kérdező oldal, engem érdekel, hogy miért nincs valakiben ennyi igény. És igen, van közöm hozzá, mert én hallgatom a panaszukat, és az én adómból fizetik nekik a segélyt, mert derogált dolgozniuk.


2013. dec. 24. 11:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/271 anonim ***** válasza:
6%
akik igy gondolkoznak hogy első a karrirer és 30után szüljenek gyereket annak nem is való
2013. dec. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/271 A kérdező kommentje:
Felvettek hétvégére 12-12 órás munkarendbe, ez igen, erre aztán fel lehet vágni. ÉS akkor ebből olyan nagyon ki vagytok segítve? Majd amikor NORMÁLIS, öt napos munkát kell keresni normális fizetéssel, akkor leszel gondban.
2013. dec. 24. 13:57
 53/271 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem itt senki nem a karierről beszél. Hanem, hogy legyen egy egy alapja annak, hogy ha valaki vállal egy gyereket. Ha hónapról hónapra élnek a gyesből, és beüt valami, azok mit csinálnak? Lassan már komolyan, mi vagyunk az ostobák és a felelőtlenek, mert nem ugrunk bele a gyerekvállalásba 22 évesen. :) 30 évesen is ugyanúgy megszületik az a gyerek. De lehet, hogy nem egy frusztrált anyja lesz, aki nem valósította meg a céljait, és gyereklányként próbált gyereket nevelni. :) És nem utolsó sorban, anyagi biztonság is körülveszi. Szerintem ésszerűbb érettebben gyereket vállalni. De persze, mindenknek szíve joga, mit kezd az életével. De azért ezt kikérném magamnak, hogy ne vállaljak gyereket, csak azért mert nem szülök huszonévesen a semmire.
2013. dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/271 anonim ***** válasza:
61%
Sok mindent nem tudsz te még kérdező! A nagyszülőket meg nem kéne lebutáznod. Majd megnézzük neked milyen munkád lesz. Azt a válaszolót ne nézd már le aki hétvégenként 12órázik. Sztem becsülendő.
2013. dec. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/271 anonim ***** válasza:
23%

Egyébként végzettség és tapasztalat nélkül szülnek?

Hát nem mondom,mióta a szülés előfeltétele a végzettség és tapasztalat?


Hát idefigyelj a gyerekem 7.ik osztályában nincs már olyan anyuka,aki nem dolgozik.Bőven behozták már a kiesést.És sokan,én is a gyerek után tettem le a felsőfokúm.

Őszintén szólva sokkal kellemetlenebb a gyerektelen főnők,szarrágóbb (pontmint te kérdező) és agresszívebb.



És állítom gyerekes anyukaként sokkal keményebben tudok küzdeni,mintha nem lenne gyerekem.

2013. dec. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/271 anonim ***** válasza:
88%

"Hát nem mondom,mióta a szülés előfeltétele a végzettség és tapasztalat?"


Amióta normális körülmények között, és nem nyomorogva akarjuk felnevelni a gyerekeket, azóta!

Persze aki szerint elég a lyukas, szakad ruha meg májkrémes kenyér a gyereknek, annak erről hiába magyarázunk.

2013. dec. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/271 A kérdező kommentje:

Nem nézem le azt, aki hétvégén 12 órát dolgozik, de nehogy meg akarja már magyarázni nekem, hogy igeni felelősségteljes az, hogy ő a nulla munkatapasztalatával szült és manpság annyira kapkodnak az anyukák után a munkaerőpiacon.


A nagyszülőket nem butáztam le, hanem mint írtam: TANULATLANOK és tájékozatlanok voltak, amit szerintem senki nem fog megcáfolni. A nagyszüleink egész életükben annyit nem tudtak meg a világ dolgairól, mint amit ma az általános iskolás gyerekek megtanulnak. Nem volt tévé, telefon és internet, tehát egész életükben csak a maguk beszűkült világában éltek, nem látták nap mint nap ugyanazt, amit mi. Ezért nem is vágytak többre, mi sem vágynánk, ha nem látnánk zt, hogy másoknak mennyi jó dologban van része. Ennyi.

2013. dec. 24. 14:08
 58/271 anonim ***** válasza:
18%

Szó nem volt nyomorról 46.


Nyomorba ne szüljön senki.


De még mindig nem válaszoltál arra,hogy nálatok,hogy volt,mikor te 15 hónapos voltál?Hm?

2013. dec. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/271 A kérdező kommentje:
Látod, már megint olyan dolgokról van szó, amik 10-15 évvel ezelőtt történtek. Tőlem eddig életem kb. MINDEN állásinterjúján megkérdezték, hogy ugye még nincs gyerekem és nem is tervezek, mert különben nem kellek. Ma már nem nagyon lehet behozni a lemaradást, mert lehetőséget sem adnak rá. De szerintem ezt egy mai, értelmes 20 évesnek is tudnia kell.
2013. dec. 24. 14:11
 60/271 anonim ***** válasza:
72%
#56 Az rendben, hogy behoztad a lemaradást, de megérte elpazarolni a kötetlen fiatalkorod? :/ Ezt még mindig nem értem, miért jobb pelenkázni fiatalon, mint élvezni az életet. Komoly a kérdés, remélem nem olyan undrító stílusban fogsz nekem válszolni mint az előbbiekben. :)
2013. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!