Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet a gond? Mit b*sztam el?

Zyfan kérdése:

Mi lehet a gond? Mit b*sztam el?

Figyelt kérdés
Hívő családban élek és kitalálták a szüleim, hogy ma az egéaz csalás elmegy a karácsonyi istentiszteletre. Ezzel ugye még nem is lenne igazán gond, csak hogy én ateista vagyok (amit a szüleim is tudnak) tehát nem igazán kedvelem az ilyen jellegű dolgokat. Ki is jelentettem, hogy én márpedig nem megyek. Nem is mentem el, de most mind a ketten be vannak rágva rám és nem értem, hogy miért.

2013. dec. 25. 20:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy nem azt csináltad amit ők akartak :)
2013. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%

Nem b*tal el semmit, csak gondolom még éretlen vagy, sokat kell még tapasztalnod az életből, hogy megértsd a szüleidet.

Egy családban sajnos elég kellemetlen helyzeteket szül az, amikor a családtagok között nincs meg az értékítéletbeli összhang.

2013. dec. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Illemből elmennék ha őket ez teszi boldoggá, de az biztos hogy nagyon unnám magam. Sok mindent most is meg kell tennem, pedig utálom csinálni.
2013. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
És ennyi adhat nekik okot arra, hogy baazogassanak? Mert azóta ráálltak arra, hogy egy csomó nekem fontos dolgot megvonnak tőlem.
2013. dec. 25. 20:17
 5/24 anonim ***** válasza:
19%
A karácsony egy ünnep.Nem az ajándékok,a díszítés,vagy a tízféle étel és huszonötféle desszert miatt,ami az asztalon sorakozik,nem is a vásárlási,és ajándékozási láz az oka.Ünnep annak,aki lélekben ráhangolódik.Ennek a lelki ráhangolódásnak a része az istentisztelet is,ami egyfajta szakítás a szürke hétköznapokkal,mikor az ember kicsit befelé fordul.Gondolom ezt a szüleid is így vélik,és azt szeretnék,ha te is ápolnád ezt a hagyományt,ha kicsit kiszakadnál velük együtt a mindennapok taposómalmából.Ha kicsit az ő fejükkel gondolkozol,megérted őket.Szerintem a békés,meghitt családi hangulat kedvéért kibírnál egy óra hosszát.
2013. dec. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
23%

"én ateista vagyok


Azt szokták mondani, hogy a zuhanó repülőn pillanatok alatt "megtérnek" a hozzád hasonló ateisták,

és ők kezdenek el a halálfélelmükben, a legbuzgóbban imádkozni!!

2013. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%

Hívő családban ne hangoztasd hogy ateista vagy

Vagy nem tudod hogy mit jelent ugye?

2013. dec. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%
Látom,nem igazán népszerű az,aki átlátja az ünnep lényegét...
2013. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

6-os: "Azt szokták mondani, hogy a zuhanó repülőn pillanatok alatt "megtérnek" a hozzád hasonló ateisták,

és ők kezdenek el a halálfélelmükben, a legbuzgóbban imádkozni!!"


Mondani mondhat bárki bármit. Egyszer-kétszer voltam ilyen helyzetben, és eszembe se jutott imádkozni. Amennyire én tapasztaltam, pilóták közt nincs sok hívő, ha van egyáltalán.


Kérdező: Ismerek mélyen vallásos embert, akinek esze ágában sincs másra kényszeríteni a vallásosságát. Intelligencia kérdése. A szüleidnek finoman de határozottan jelezd, hogy rosszul érzed magad a templomban. Persze csak ha tényleg rosszul érzed magad. Ha nem, akkor egyszerűbb ha elmész.

2013. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

7-es: Tudom, hogy mit jelent az hogy ateista. Nem véletlenül írtam oda.


9-es: Ahogy azt már fent is említettem, tudják hogy ateista vagyok.

2013. dec. 25. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!