Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyünk, ha a szüleim nem...

Mit tegyünk, ha a szüleim nem engedik, hogy együtt aludjunk?

Figyelt kérdés
20 hónapja van barátom, mindketten 16 évesek vagyunk, nagyon jól megvagyunk, csak az a probléma, hogy a szüleim nem engedik, hogy együtt aludjunk. Egy ideig azt sem engedték meg, hogy találkozzunk, vagy, hogy egyáltalán legyen barátom. Eléggé meguntuk már, hogy nem lehet normális kapcsolatunk. Szeretnénk többet együtt lenni, és úgy, hogy tudjanak róla, és ne kelljen folyton hazudozni. De a szüleimmel semmit nem lehet megbeszélni, mindig csak azt mondogatják, hogy terhes leszek, és majd nyakamon marad a gyerek, stb. Mit tegyünk, hogy végre nekünk is jó legyen?
2013. dec. 26. 23:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%

Az a helyzet, hogy én teljesen megértem a szüleid igen jogos aggodalmát, ugyanis ebben a korban minden ilyen kapcsolatnak a nagy része korai szüléssel végződik.


Jó tanács: Az elkövetkező 2 évben még találkozgassatok, stb. Majd 18 évesen próbáld meg finoman megkérdezni a szüleidtől, ha még ugyanaz lesz a barátod, hogy ott aludhat-e. Lehetséges, hogy nemet mondanak, de ilyenkor ne légy dühös, és semmilyen esetben ne csinálj számukra durva, negatív reakciót. Ugyanis, ha nemet mondanak, azt jogosan mondják, mert az ő fedelük alatt élsz, a ő kenyerüket majszolod és ők a szüleid. Ezt csak úgy lehet kivédeni, ha 18 évesen lesz saját lakásod és nem függsz senkitől sem.


Remélem tudtam segíteni! Előre is Boldog Új Évet!

2013. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%
francnak sincs kedve tele kotont rakosgatni mikor rendet rakunk a gyerek szobájában
2013. dec. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

16évesen már csak rendet rak a saját szobájában a gyerek (én tuti nem pakolnék már ennyi idősen utána, így nem találnék kotont).

Én 16 évesen veszítettem el a szüzességem, és nem együtt alvás alkalmával, (de utána már aludtunk együtt..nekem se engedték és hát öhhhm nyári szünetben átszöktem hozzájuk,hajnalban meg vissza osontam "erre nem vagyok büszke,de máshogy nem lehetett megoldani" ...én inkább majd megengedem a gyerekemnek hogy nálunk aludjanak minthogy szökdösni, bujkálni kelljen) tényleg nem függ össze a kettő az együtt alvás és a szex, alvás nélkül is lehet szexelni.

Ezzel a fiúval 5évet együtt voltam. Nem kor függvénye hanem érettségé,és a lényeg, hogy utána ne bánja meg senki hogy így tett, és azzal tette akivel...

Én biztos hogy olyan szülő leszek akivel a gyereke megbeszélheti az ilyesmit, és inkább elmegyek vele nőgyógyászhoz, vagy felvilágosítom a védekezésről, minthogy mindentől kerek perec eltiltsam.

Inkább bízzon meg bennem és számíthasson rám.

2013. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

már miért lenne valaki kis ribi, ha együtt akar aludni a barátjával???

komolyan ennyi prűd p.cs. jár ide?

mint már mondtam, nem kell ahhoz együtt aludni, hogy gyerek legyen a vége... ;)

2013. dec. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
azért a szülő is milyen, aki a 16 éves gyereke helyett rak rendet a szobájában...
2013. dec. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
jelentsd fel a szüleidet kiskorú veszélyeztetése miatt
2013. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Sajnos semmit nem tehesz azon kívül, hogy próbálod őket meggyőzni arról, hogy csak együtt szeretnétek aludni, összebújni mert ebben semmi rossz sincs.


Nem lehet, hogy esetleg nem ismerik annyira a fiút? Menjetek el családostul kirándulni, szervezzetek délutáni programokat (filmezés, társasozás stb) hátha akkor nyitottabbak lesznek a dologra.

2013. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Unom már leírni, de még egyszer erőt veszek magamon.


Kedves 14! Nem gondolom, hogy prődség lenne 16 évesen az, ha valaki nem alszik együtt a "párjával", nem szexel...


Kedves Kérdező!

Én értem, hogy nem csak éjszaka lehet gyereket csinálni, annál is inkább, hogy az én szüleim is ilyenek voltak.

Engem nem tiltottak amúgy, mégis 18 éves korom után feküdtem le a barátommal (mostmár vőlegényemmel). Kemény 1,5 év után...Nem kötte senki időhöz, nagykorúsághoz stb. Egyszerűen akkor volt, amikor mindketten úgy éreztük, hogy "igen, most van itt az ideje". Tudod lelkileg kell az ilyesmire megérni, szellemileg, érzelmileg.


A szeretkezés számomra egy csodálatos dolgot jelent, egy megfoghatatlan és megmagyarázhatatlan értéket, amit 16 évesen még nem tudtam, nem éreztem...


Értem azt is, hogy együttalvás nem kell a szexhez. DE! Hadd legyen az együttalvás a felnőttek kíváltsága, egy ennyire intim dologba, ne keverjük bele a gyerekeket. Egy gyerek, ne akarjon felnőtt életet élni, ne akarjon felnőtteset játszani.


Persze lennének alkalmak amikor megengedném a gyermekemnek X idő után, pl. szilveszter, születésnap, kempingezés stb. De úgy, hogy abból rendszer ne legyen. A szexről meg beszélnék a gyerekemmel, mert a túl korai szex az egész életére rányomhatja a bélyegét, és ki tudja, nem is egy születendő gyerek a "legnagyobb gond" ebben a helyzetben...



Mit tegyetek? Várjátok, hogy teljen az idő. Kis idő múlva öregebbek és bölcsebbek lesztek ahhoz, hogy ismét elővegyétek ezt a témát...



23-N

2013. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!