Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyes szülők,...

Miért gondolják egyes szülők, hogy a gyerekeket nem szabad korlátozni a nevelésben?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom, hogy elég sok a neveletlen gyerek. És mindig ezt mondják az anyukák, hogy ők nem korlátozzák a gyereküket. Ez az ő dolguk, majd kinövik, meg ilyenek.


Barátnőm mesélte, hogy tavaly a férjével meg a 6 éves kisfiával vidékre utaztak kikapcsolódni. Olyan szállodában foglaltak szállást, ahol van medence is. Már az első nap a vacsora előtt le is mentek oda. És ez a látvány fogadta őket: a gyerekmedencében a gyerekek hangoskodtak, erősen dobálták a labdát egymásnak. Senki nem szólt rájuk. Ráadásul voltak, akik más medencébe is beleugráltak, ami nem volt szabad nekik. Voltak, akik a jakuzziba is beleültek és zavarták a relaxáló vendégeket. A barátnőm kisfia kérdezte, hogy ezek miért hangosak? Azt felelte az anyja, hogy ezek nincsenek megnevelve. "Látod azt az anyukát, aki csak az telefonjával törődik és nem a gyerekével?"

Szerencsére a barátnőm kisfián kívül akadt 3 rendes gyerek, akik nem akartak csatlakozni a neveletlen társasághoz. Ők szívesen játszottak a kisfiúval -normálisan.


Számomra teljesen érthetetlen, hogy egyesek miért nem szabályozzák őket a nevelésben. A barátnőm nem így neveli a gyerekét. Ismeri a nem szabad kifejezést, az illemszabályokat.



2014. jan. 2. 09:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyik véglet sem,jó az sem,ha agyon van korlátozva de az sem,hogy mindent lehet,nem arról van szó,hogy tiltani kell,hanem úgy kell nevelni,hogy saját maga ne akarjon pl drogozni,ezen kívül tanuljon udvariasságot is,mert borzalom ahogy ma viselkednek,nem vagyok öreg 24 vagyok,de szerintem katasztrófák ma a szülők,tisztelet a kivételnek.
2014. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekeknek igenis szükségük van a szabályokra, mert így tanulják meg hogy hogyan kell viselkedni, és később is hasznukra válik.

meg kell találni az arany középutat.

az nem baj ha a játszótéren hangosabb vagy eleven és szaladgál, belemászik a pocsolyába, vagy felmegy a legmagasabb mászókára. azért van ott.

de ha olyan helyen van ahol másokat zavarhat a vadulással, ott igenis meg kell neki mondani hogy ez itt nem a vadulás helye, lesz szíves szépen csendben kulturáltan viselkedni.


ha a gyereknek adunk értelmes elfoglaltságot, akkor nem a rosszalkodáson töri a fejét, hanem elvan normálisan. nem a számítógépezésre gondolok, hanem a gyurmázásra, babázásra, autózásra, építőkockára és hasonlókra.

2014. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ma 06:25


Mint írtad,egyénfüggő. Én meg bulizós voltam és kíváncsi. Ez nem azt jelenti,hogy nincs agyam. Ha neked ez azt jelenti, akkor sajnállak. :)

2014. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!