Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha szüleitek...

Mit tennétek, ha szüleitek akaratának ellenszegülve hoznátok döntést, és ezért megromlana a kapcsolatotok velük?

Figyelt kérdés
Gimnázium utolsó évében járok, de még nem vagyok nagykorú. Pár hete abbahagytam a versenysportot, hogy a számomra igazán fontos dolgokkal törődhessek. Bármilyen problémám adódott az elmúlt időszakban, a szüleim annak tulajdonították, hogy rosszul döntöttem. Úgy érzem semmirekellőnek tartanak, aki csak úgy feladja azt, amiben tehetséges. Mennyi időbe telhet, míg helyreáll a viszony?

2014. jan. 3. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Semmit.

Az Ő hibájuk ha nem tisztelik a döntéseidet, ők döntöttek így.

2014. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell helyreállnia, - az állna helyre, hogy ők a FELNŐTTEK, te meg a gyerek, ez meg egyre kevésbé van így.

Én nem ismerem a te döntéseidet, de hát rád lesznek következménnyel.


Apaként tudom ám, milyen nehéz visszavonulni a gyerekem életéből, de ha nem teszem meg: örökre gyerek marad, én meg rossz apa.


Szóval náluk van a labda... ha vita van, azt kérdezd meg, hogy 10 év múlva is így képzelik-e a dolgot, 20 év múlva....stb.

2014. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
" Mennyi időbe telhet, míg helyreáll a viszony?" Rossz kérdés! Jo: Mennyi energiába, megértésbe, szertetbe telhet, míg helyreáll a viszony?
2014. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ezek szülők. Ergo: amit te gondolsz, az hülyeség, amit ők, az Szentírás. Törődj bele. :D
2014. jan. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

remélem valóban hasznos dolog miatt hagytad abba és nem egy szerelem vagy valami más értelmetlen dolog miatt...


Nuygodtan le lehet pontozni, de a szerelem akkor is múlandó dolog, és érte eldobni a karrieredet és a jövődet felesleges. Az én anyukám is ezt tette apa miatt, pedig szerződést akart vele íratni a Győre ETO, de ő leköltözött az alföldre apám miatt... azóta elváltak. apa talált egy nőt, anya még keresi az igazit, de azóta se sportol... érdemes lenne elgondolkozni azon, hogy vajon miért akarod feladni. Biztos hogy a javadat szolgálja az amit miatt feladtad? Teljesen midnegy igazából...te fogsz rájönni majd évek múltán, hogy jó döntés volt-e. Találd meg a lelki békéd, az egyensúlyt, és akkor minden rendben lesz. A szüleid pedig ígyis-úgyis szeretni fognak, csak még most duzzognak, mert biztos sok energiát fektettek a sportkarrieredbe és te is... fel a fejjel és hajrá! :)

2014. jan. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, jobban érzem magam tőlük.
2014. jan. 4. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is remélem, hogy nem pasi miatt adtad fel, mert akkor tényleg hülyeség volt. Szerelem miatt semmit!!!!!
2014. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!