Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, ha a...

Szerintetek normális, ha a szülő a felnőtt gyerekének panaszkodik a másik szülővel való kapcsolatáról?

Figyelt kérdés

Adott az egyik szülő,lényegtelen,hogy apa vagy anya,folyton a felnőtt,már nem velük élő gyerekének panaszkodik a másik szülőről.

A gyereket mindkét szülő szereti, a gyerek pártatlan maradna,igazából a szülők házassága csupán azon fog bukni,hogy nem beszélik meg a gondjaikat.


2014. jan. 10. 11:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

A szülő - gyermek kapcsolat ha jól működik, akkor pont arról szól, hogy senkivel sem vagy olyan közvetlen, annyira nyitott mint a szülőddel, vagy visszafelé a gyerekeddel.


Gondolom a szülő azért veled beszéli meg, mert egyrészt másra nem tartozik, másrészt nálad jobban senki nem ismeri a másik szülődet, stb.


Próbálj meg segíteni, és nem kimaradni belőle.

2014. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
En nem használom fel arra a gyermekeimet, hogy a panaszaimmal terheljem õket.Hiszen nekik is meg van a mindennapi stresszük, nem hiáyzik, hogy még én is terheljem õket az én panaszaimmal.A férjem viszont állandóan abból áll ki, hogy a gondjaival terheli a gyerekeinket, de viszont nem ad tanácsot, ha gyerekeinek lenne arra szükségük.Szerintem az ilyen szülõk egoisták,akik terhelik a gyerekeiket a saját gondjaikkal.Jó néha szabad, de állandóan szerintem nem jó.Együtt kell megoldaniuk a szülõknek a gondjaikat.
2014. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
12:24 megértette a kérdésem mondandóját.
2014. jan. 10. 12:16
 14/35 anonim ***** válasza:
0%
Nem normálisak a szüleid! (Ezt akarod hallani? Akkor kész, ne olvasd tovább!) De a gyerekükkel még nagyobb bajok vannak! Amikor segitséget kérnek töle a szülei akkor is csak a saját kényelmére gondol, nem kiséreli megérteni öket. Nagy kudarc szegény szüleidnek, hogy ilyen gyereket neveltek!
2014. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem mindig jobb, mint a gyk-n kérdezősködni idegenektől. Persze nem könnyű pártatlannak maradni, de neki is el kell mondani valakinek a problémát és ki ismerné legjobban a helyzetet és kivel lehetne legjobban megosztani az ilyen bizalmas témát, mint a saját gyerekével?
2014. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Nekem anyám 10éves korom óta csinálja ezt, egyébként nagyon szeretem de ha belekezd a panaszkodásba azonnal leállítom. Így is neki köszönhetem, hogy rettegek az elköteleződéstől
2014. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Neked nem kell véleményt mondanod és állást foglalnod sem, csak az a dolgod, hogy meghallgasd.
2014. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Már nem mondok véleményt,már meguntam.

2 éve hallgattam anyám panaszkodását,hogy apám ilyen meg olyan,mit csinál sz.rul,stb,stb.

Holott jó ember az apám,csak már ő sem birja anyámat, ezért iszik,és kocsmázik inkább.

Anyám sem rossz ember,de nem hajlandó leülni és megbeszélni mi is a probléma,csak hajtja a magáét,nekem.

Túl sokáig hallgattam,de elég volt,már rámragadt az idegbetegsége,az én házasságom nem fog rámenni az ő hülyeségükre, anyám panaszkodása után mindig morcosabb lettem,amit a férjem sem tolerál egy ideje,igaza van,nem az én dolgom két felnőtt ember hülyeségét asszisztálni.

Így megmondtam,hogy többet ne is hozzon ilyet szóba,mert leteszem a telefont.1 hét alatt háromszor tettem rá a telefont.

2014. jan. 10. 13:07
 19/35 anonim ***** válasza:

Nem normális. Nekem anyukám ilyen. Elválni nem akar, mert szerinte őt megilleti a ház fele, apukám szerint meg csak 25% és még akkor is nagyvonalú volt. Meg hát akkor dolgoznia kéne, így meg apa eltartja.

De azért mindig nekem szidja apukám. Ami szörnyű.

Legutóbb már egyszerűen közöltem, hogy ha nem hagyja abba, hazamegyek. Nem hitte el, nem hagyta abba. Hazajöttem. Megsértődött, de azóta elég csak erre emlékeztetni :)

Azóta az anyósának szidja apát. Aki szintén nem a legbölcsebb döntés :D

2014. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Én is mondtam már,hogy akkor váljon el,ha ennyire rossz,de arra már jön a kifogás,hogy nem is olyan rossz apáddal,már megszokta 30 év alatt.
2014. jan. 10. 13:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!