Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, ha a...

Szerintetek normális, ha a szülő a felnőtt gyerekének panaszkodik a másik szülővel való kapcsolatáról?

Figyelt kérdés

Adott az egyik szülő,lényegtelen,hogy apa vagy anya,folyton a felnőtt,már nem velük élő gyerekének panaszkodik a másik szülőről.

A gyereket mindkét szülő szereti, a gyerek pártatlan maradna,igazából a szülők házassága csupán azon fog bukni,hogy nem beszélik meg a gondjaikat.


2014. jan. 10. 11:34
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Ez borzalmas és ezt csak az tudja, aki átélte/átéli, hiába okoskodnak itt neked, hogy "azt akarod hallani, hogy rosszak a szüleid?", persze, hogy nem ezt akarod.

Én gyerekkorom óta tűzkeresztben vagyok, rám zúdítják a problémáikat, mert képtelenek intelligens felnőtt emberek módjára kezelni a dolgokat vagy egyszerűen csak nem akarják.

A mai napig, ha máshogy nem érnek el, felhívnak telefonon és akár 2 órát is panaszkodnának, csúnyán! Ettől már szabályszerűen gyomoridegem van és nem értem, hogy miért kell ezt?!

2014. jan. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Nekem két felnőtt gyerekem van. Egyik fiú, másik lány. Mindkettő felnőtt, dolgoznak. Ha néha probléma van a férjem és köztem, a lányomnak szoktam elmesélni. Mindig meghallgat, és általában nagyon jó tanácsokat is ad. Ha neki vannak gondjai a családjával, Ő is nekem meséli el, s ha tudok, tanácsot adok. Vannak ugyan barátnőim, de ennyire jól beszélgetni senkivel nem tudok, mint a lányommal. Ő a legjobb barátnőm.

Kinek mondjam el a problémáimat, ha nem neki?

2014. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó előtti vagyok.

Nem értitek a kérdést! A probléma nem azzal van, hogy beszélgetnek vagy a problémákról mesélnek, sokkal inkább azzal, ha MEGÁLLÁS NÉLKÜL , MINDEN miatt problémázik a két szülő egymással és ez a gyereken csattan.

2014. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Igazán megtehetnéd, hogy hazamész, és leülteted őket, majd elmondod nekik, amit a másikról mondtak, és megkéred őket, hogy most azonnal beszéljék ezt meg, mert nagyon rossz, érzés, hogy egymás ellen beszélnek, mikor te mindkettőjüket szereted, és nem akarod őket megbántani. Ha felnőtt vagy, kezeld is úgy a helyzetet. A szüleid sem lesznek fiatalabbak, egyre nehezebb lesz változtatniuk, tehát jobb minél előbb megejteni ezt.
2014. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

A leültetés megtörtént még tavaly,letudták annyival,hogy nekik nincs bajuk egymással,és elvonultak.Erre 2 perc múlva anyám rákezdte,hogy látod,nemlehet vele beszélni.

Meguntam.


normális beszélgetéssel,értelmes panaszkodással nem lenne bajom,de ez sok.

2014. jan. 10. 13:59
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem,egyáltalán nem normális.Ahogy írtad változtatni nem akarnak..csak a gyereküket terhelik be ezzel érzelmileg!!
2014. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Nem! Nagyon nem az! Belevonja a gyereket a szülők házassági problémáiba és ráteszi a felelősséget a vállára. Azzal, hogy panaszkodik, és a másik felet szidja, a gyereket állandóan nyírási helyzetbe hozza: valamelyik szülő mellett állást kell foglalnia. Nagyon súlyos pszichés problémákhoz is vezethet ez a kicsi - és serdülő gyereknél és felnőttnél sem tesz jót (nyílván a panaszkodó szülő korábban is az volt).


Ha felnőtt, akkor sem szabad felvállalni azt, ami nem az ő dolga. A panaszkodás mindig segítségkérést jelent: azaz azt az üzenetet hordozza magában, hogy "segíts".


Egy felnőtt ember maga oldja meg a gondjait, vagy ha nem tudja, akkor a megfelelő szaksegítséget veszi igénybe ehhez, de nem teszi a gyereke vállára azokat - bárhány éves is a gyerek.

2014. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
22-es: elég szomorú, ha a lányod a legjobb barátnőd. Szépen tönkre is teszed az életét.
2014. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Utolsó! Mivel is teszem tönkre az életét? Legalább tudjam. Mert az ismeretségi körünk szerint kifejezetten irigylésre méltó élete van, rendes férje, aranyos gyereke (hamarosan jön a második), szép házuk, jól fizető munkája... mi a probléma? Hogy szeret minket, hogy meghallgat, hogy ő is elmesélhet bármit, szóval?
2014. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Nagyanyám is ezt csinálta. A legidősebb lányával kitárgyalták nagyapám hibáit a háta mögött. Gonosz dolog, de már egyikük sem él, a papa meg ki van virulva. Boldog, barátnőzik, remekül elfoglalja magát.
2014. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!