Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki fiatal, nem lehet jó...

Aki fiatal, nem lehet jó anya? Mit csináljak, hogy az anyám leszálljon rólunk?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, van egy 5 hónapos kislányom. Az anyám mindenbe próbált beleszólni már a terhességem alatt is (nem kell császár magánkórházban, miért sportolok, egyek ezt-ne egyek azt, miért kell mindenből a legdrágább, stb.).

Amióta megszületett a pici, rosszabb lett. Minden nap hív minket, hülye tanácsokat ad.

Ma azon akadt ki, hogy megtudta, bébiszitterre bízzuk néha a lányunkat és miért nem rá.

De minden nap fennakad valamin, miért nem vagyunk itthon, miért nem főzök, miért nem velünk alszik a pici, miért vagyunk folyton vendégségbe, vagy miért van nálunk valaki mindig és hasonló dolgokba, amikhez semmi köze.


Azt mondja, hogy csak segíteni akar, mert még fiatal vagyok. De már néhányszor elmondtam neki, hogy mindent megoldunk, nem kell segíteni.


2014. jan. 10. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Lehet jó anya az, aki fiatal, de nem értem, miért kell ennyire rossz néven venni anyukád segítségét! Ha egyszer szülni fogok, én örülni fogok anyukám tanácsainak, és biztos, hogy inkább bíznám rá a gyerekemet, mint egy dadára.
2014. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Aki fiatal lehet jó anya.

A leírtak alapján viszont részben Neked, és részben anyukádnak van igaza. Neked még dolgoznod kell az igazi anyává válásodon, neki pedig az igazi nagymamává váláson.

Sok sikert mindkettőtöknek, és adj egy puszit az aprónép talpára!

2014. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azért, mert ezelőtt sem volt túl jó kapcsolatom vele és nem kellenek a tanácsai.

Ez nem segítség, hanem idegesítés.

Azért nem kérem meg, hogy vigyázzon a picire, mert nem bízom meg benne.

2014. jan. 10. 17:19
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Lehet jó anya az is, aki fiatal.


De a fiatalok egyik közös tulajdonsága, hogy úgy gondolják mindenben nekik van igazuk. Néha érdemes más véleményét is meghallgatni.

2014. jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Meghallgatom más véleményét is, a párom anyukájával nagyon jóban vagyok és sokat beszélek vele. Sok barátnőm van, akinek van kisgyereke/babája, ha esetleg nem lennék valamiben biztos, megbeszélem velük.
2014. jan. 10. 17:24
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
1: Anyád hány évesen szült elöször? 2: Gyerekszülésre nem vagy fiatal. Éppen megfelelö koru. 3: Ha legkozelebb elkezdi adni a tanácsokat csak annyit mondj (de azt folyamatosan!!), hogy koty- koty- koty-.........!
2014. jan. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

20 évesen szültem (házas voltam és tervezett baba volt), és nem lehetek elég hálás azért, hogy se az anyám, se az anyósom nem szóltak bele soha semmibe (pedig a lányom 3 hónapos korától az anyósommal éltünk, mert őt ápolni kellett, evidens volt, hogy ha én otthon vagyok, ne a lánya hagyja ott a munkahelyét).

ÉS a legnagyobb dicséret, hogy múltkor szülőin (17 a lányom), odajött egy anyuka, hogy beszélgettek otthon és a lánya azt mondta, ha cserélni kéne szülőt, engem kérne a lánya :)))

2014. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
lányod van?de jó.Na majd ő is lesz 21éves:))valóban miért van nálatok mindig valaki?Miért mentek mindig vendégségbe?Egy kisbabával.Sosem lesz rendszer az életébe.Kissé nagyképű vagy anyáddal
2014. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért van nálunk valaki, vagy mi vagyunk máshol, mert nem szeretek annyira a 4 fal között ülni.

Van több kisbabás és kisgyerekes barátnőm, napközben velük vagyunk, sétálunk, vásárolgatunk, beülünk valahová.

Megyünk néha esténként is vendégségbe, vacsorákra, vagy hozzánk jönnek.

De van, hogy hármasban szervezünk programokat, vagy egyszerűen csak itthon vagyunk.

Attól, mert lett egy gyerekünk, még nem kell bezárkózni...

2014. jan. 10. 20:37
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Megmondhatod, hogy nem most kéne helyrehoznia, amit veled elrontott. És tényleg, egyedül is boldogulsz, hála neki, mert benne nem tudtál bízni, segítséget kérni tőle.
2014. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!