Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem enged az anyám...

Miért nem enged az anyám távolabbi helyekre egyedül el a országban tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés

Pedig már 18 éves vagyok, másokat ebben a korban, de szerintem még előbb is elengednek. Van pár kb. ennyi idős ismerősöm, akiről biztosra tudom, hogy simán elengedik az országban had utazgasson.

Engem nem enged el az anyám sehova ami az iskolám városától messzebb van, se Budapestre, se egy kb. 50 km-re lévő kevésbé nagy városba, egy ismerősömhöz.

Ha másokat elengednek, engem miért nem?


2014. jan. 12. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóságból, de azért van ez, mert anyuci pici fia vagy. Ő sem tekint felnőttnek téged, te se vagy képes kiállni magadért. Röviden ezért.
2014. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
El szeretnék menni 1-2 helyre, ennyi idősen már mások is utazgatnak egyedül.
2014. jan. 12. 20:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 18 éves, akkor elvileg felnőtt vagy. A felnőttek pedig nem kérik az anyjuk engedélyét, ha el akarnak valahová menni, maximum közlik, hogy ide vagy oda megyek, ne aggódjon, ekkor vagy akkor jövök. Persze más kérdés, ha az ő pénzéből szeretnél utazgatni, akkor van némi beleszólása.
2014. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

miért kérsz engedélyt? engem anyám 16 évesen szinte elküldött Balatonra Budapestről angoltáborba :) megvettem szépen a vonatjegyet és elutaztam.

vagy nem tanított meg rendesen közlekedni, és félt, h eltévedsz, megtámadnak, kirabolnak, vagy csak simán szívózik.

2014. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is 14 évesen már egyedül utaztam, Szegedre, Egerbe, Szekszárdra táborokba, nagyszülökhöz...19 évesen Angliába mentem egy évre dolgozni.. nem tudom miért nem engednek téged :S
2014. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert hagyod. Minden normális ember utazhat már ennyi idősen. Gondolom, másba is beleszól.
2014. jan. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
en 15 eves koromtol kezdve utazok 2-3-4 hetente 14m km-t (szekitol szegedre) ugy harcoltam ki hogy nem hagytam beken anyamat.. 14 eves koroma mentem volna bp-re de nem engedte (mert a vonaton, buszon leuthetnek stb.. eees hogy bp az egy nagyon nagy varos) aztan jottem azzal hogy mennek nagykanizsara (vissza gondolva inkabb nem akarnek mostmar oda menni) aztan anyam mondta hogy maradjak inkabb bp-nel es innentol elekngedett kb mindenhova :D ami 150 km-n belul van
2014. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!