Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális, ha egy szülő így...

Ez normális, ha egy szülő így reagál?

Figyelt kérdés
Egyetemre mentem,de sajnos túl nehéznek bizonyult számomra, nem tudtam megállni a helyem.Nagy kérdés előtt álltam, hogy mit kezdjek magammal, dolgozzak-e érettségivel vagy tanuljak-e, és ha tanuljak, akkor hol és mit. Az álmom hogy legyen egy diplomám, és szeretnék egy olyan egyetemet választani, ami kevésbé nehéz. (Tudom hogy minden nehéz, de nem mindegy hogy az orvosiról van-e szó vagy egy bölcsész szak.) Meg szerettem volna beszélni a szüleimmel, erre csak annyit mondtak, hogy gondoljak bele hogy ha ők meghalnának, akkor nem lenne miből fizetni az tandíjat, ezért nem javasolják hogy egyetemre menjek. Most kérdezem én: normális ha egy szülő a halála gondolatával manipulálja a gyerekét???!!
2014. jan. 20. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Most kérdezem én: normális az, aki azért akar diplomát, hogy csak úgy legyen?


Kipróbáltad, nem megy, nem fog az öledbe pottyanni, menj dolgozni. Anyádéknak meg igaza van, mindenre kell gondolni.

2014. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Leülsz a seggedre és tanulsz, nem a netet bogarászod meg fészbúkolsz egész nap és máris menni fog az egyetem. ha meg nem, akkor lehet menni a csirkegyárba csirkét pucolni 3 műszakba minimálbérért.
2014. jan. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Öcsém, a diplomát nem a falamra szeretném dísznek, hanem diplomával szeretnék dolgozni. Viszont vagy dolgozom három műszakba a csirkegyárban vagy kérek segítséget a szüleimtől és tanulok.
2014. jan. 20. 17:17
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
A helyükben én sem javasolnám, hogy egyetemre menj. Megpróbáltad, nem sikerült. Most megpróbálod még egyszer, nyilván fizetősön. Mi a garancia arra, hogy most sikerülni fog? Tiszta pénz kidobás. Menj el dolgozni, csináld mellette az egyetemet! Különben ezt, hogy nem bírtam a sulit sosem értettem. El kell járni előadásokra, vizsgaidőszakban meg tanulni és normálisan vizsgázni. Ennyi.
2014. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Bár nem igazán értem miért jöttek a szülők a halálukkal, de téged sem értelek. Ha nem megy az egyetem akkor tudomásul kell venni,és más lehetőséget választani.

Minden egyetem nehéz. Csak azért menni egy másik egyetemre mert te akarsz egy diplomát,de ne legyen nehéz, mert az nem megy neked, akkor mi értelme az egésznek?? Hogy elmondhasd van egy diplomád amivel kitörölheted a hátsódat?? Mert a legtöbb, könnyen szerzett diplomával csak törölgetni lehet.

Ha nem is a halál miatt de abban igazuk van, hogy vannak akiknek nem való az egyetem..

2014. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Megkaptad a segítséget, bekerültél az egyetemre. Nem tanultál, kibuktál. Mehetsz a csirkegyárba.
2014. jan. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Vannak, akik sajnos nem jól választanak szakot, és menet közben jönnek rá, hogy ez nem nekik való, nem érdekli őket, túl nehéz nekik...stb. Akkor nem érdemes erőltetni.

Ha diploma az álmod, szerezd meg.

Viszont szülői szemszögből nézve, ők nem kötelesek ezt nappali tagozaton biztosítani neked. Mondhatják azt, hogy dolgozz, keress pénzt, és fejezz be egy szakot levelezőn.

A szüleidet biztosan sokkolta, hogy nem akarod befejezni, amit elkezdtél, szóval várj egy kicsit, aztán hozd fel újra a témát. Ha viszont kitartanak amellett, hogy nincs pénz egyetemre, akkor azt sajnos el kell fogadnod.

2014. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Lehet ám munka mellett is egyetemre járni..

Nővérem közgász diplomát szerzett úgy, hogy gyereke, családja van, és napi 8-10 órát dolgozott mellette.

2014. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
43%
Mar ne haragudj, de szerintem semmi jogod lefikazni a bolcsesz szakot. Nem konnyu, ott is rengeteget kell magolni....Nem azt mondom, hogy annyit, mint egy orvosin, de azert megiscsak. Es ugy kivancsisagbol melyik az a szak, amit el szeretnel vegezni?
2014. jan. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Érdekelni különben semmi nem érdekel? Milyen felfogás már az, hogy szeretnék egy olyan egyetemet ami nem olyan nehéz. Egyetemet érdeklődésnek megfelelően választunk, nem nehézségi szint szerint.
2014. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!